Skocz do zawartości
Zibek1

root [6.0.1|Marshmallow] [D6603]Root i Recovery na MM .291 lub .575

Rekomendowane odpowiedzi

lippo

macie może pliki do wersji Z3Dual?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też mam problem z recovery, nie rebootuje się do recovery...

EDIT: Działa już, zrobiłem hard reset i po odpaleniu install.bat od razu zaskoczyło :)

Edytowane przez dawid10418

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@Zibek1 masz może link do 6.01 na Z3 dual ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Miły

Więc tak. D6603, 23.5.a.1.291. Czysty rom, wgrany Kornel, telefon się uruchamia. Czas na recovery. Podłączam, pobiera, wyskakuje error: device not suported. Telefon restartuje się. Ale recovery nie wchodzi. Uruchamia się normalnie.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lippo

witam

to ja mam pecha :(

miałem andka 5.1.1 próbowałem wgrać wersję prerooted  i nawet nie zaczęło wgrywać, nie szło nic , więc wyłączyłem.

Po wyłączeniu telefon na nic nie reagował , nic z ładowarką , USB nie chciał się włączyć :(

W serwisie uruchomili i wgrali  andka 6.0.1 ver 291, no i chciałem wg tego poradnia zrobić i .... delikatnie guzik z tego

flashtool wykrył pod windows telefon, wybrałem co trzeba i flash, wyłączyłem telefon i przycisk w dół trzymałem i przerwało proces bo windows wykrył jakieś dziwne urządzenie .

dałem sterowniki przez manager urządzeń i znowu próba , ale już telefon nie reaguje znowu na nic :(

co to może być ?

jest teraz widoczne ( załącznik)  nieznane urządzenie usb (żądanie deskryptora urządzenia nie powiodło się )

jakiś hard reset można zrobić ?

bo w ciągu kilku dni do serwisu jak trafi to może być różnie ...  ( potratowane)

Przechwytywanie.PNG

Edytowane przez lippo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    patrikos23

Jakiego masz windowsa? Jak 10 lub 8 to musisz wyłączyć podpisywanie sterowników

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lippo

tak mam w10 i wyłączone podpisywanie sterowników, tylko teraz jest problem, że nie mogę powtórzyć flashtool tego nie wykrywa.

jest on w jakimś dziwnym trybie :( w manager urządzeń nie mogę tego zmienić na sterowni androida

zostaje serwis niestety, i aż się boję bo wraca 2 zar w ciągu tygodnia do nich i najgorzej , że jak zrobią to trzeba znowu próbę będzie podjąć :)

zostawiłem telefon i się rozładował :)  i normalnie wstał do stany w jakim padł :)

prośba o sterowniki jakie mam wgrać żeby go normalnie wykrył , bo wieczorkiem próba kolejna będzie

zainstalowałem flashtool xperia Drivepack, ale jest tam tylko z3 , mam nadzieję , że z3dual pójdzie na tym ?

Edytowane przez lippo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,
    Nie dużo wiem o flashowaniu Xperii, stąd moje pytanie.
    Wczoraj dostałem aktualizację do 23.5.A.1.291 i chcę go zrootować. Chcę jednak żeby reszta była nienaruszona, tzn bootloader zablokowany i na recovery mi nie zależy (chyba że do tego moda jest konieczne http://forum.xda-developers.com/crossdevice-dev/sony-themes-apps/mod-cyberian-camera-t3267271 - jest konieczne ???). W tym wątku jest to przystosowane do instalacji roota na 23.5.A.0.291. Co zatem muszę zrobić, czy w ogóle mogę to zrobić aby zrootować 23.5.A.1.291 ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zibek1

@waliszak2

Bootloadera nie odblokowujesz tym sposobem, sam nim zrobiłem i bootloader nie jest naruszony. Żeby zainstalować Cyberiana musisz mieć recovery żeby zipa zainstalować. Nic to nie zmienia możesz robić.

@lippo Nie pomogę bo nie znam się na Dual-ach nie wiem czy nie musisz mieć innego kernela.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lippo

witam

Proszę o pomoc w tym temacie, telefon wrócił z serwisu z wgranym  23.5.A.1.291

wole się upewnić i podpytać o szczegóły, żeby  poszło wszystko ok :) 

flashtool widzi go jak poniżej ( mam Z3 Dual)

Spoiler

Przechwytywanie.PNG

później daję falshmode ?

i czy mam zaznaczyć ? Karnel ?

Spoiler

Przechwytywanie2.PNG

i dopiero FLASH ?

Edytowane przez lippo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi