Skocz do zawartości
Szynku

Mój telefon nie wstaje po wgraniu ROM-u/MOD-u/Kernela >>> PISZ TUTAJ <<<

Rekomendowane odpowiedzi

Problem w tym że download mode nie działa ,poprostu go nie ma .

Co robię ? A więc tak : gdy telefon wejdzie w tryb fastboot mode , otwieram folder pobrany z fastbotem w ktorym tez mam lafa z rozszerzeniem img , dalej shift i prawy klaw myszki , otworz okno polecen tutaj , wpisuje komende " fastboot flash laf laf.img " i d**a , wywala errory :)

Jesli chodzi o recovery to w ktorym robi sie hard reset to wchodzilem , klikalem dwa razy yes i dalej telefon stoi na logo .

+ Dzięki bardzo za odpowiedź

Edytowane przez 1516konrad

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

przed 

fastboot flash laf laf.img 

spróbuj jeszcze 

fastboot erase laf

PS. a laf.img masz na pewno ze swojego modelu telefonu?

Edytowane przez tholyir

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moja sytuacja wyglada tak wczoraj rozładowal mi sie do konca lg g3 i gdy podlaczylem go do ladowania na poziom 8% baterii wlaczylem go ale zaladowal sie tylko logo lg i na tym stanelo. Zrobic mu twardy format?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1516konrad - zerknij kolego na PW 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    za459

Witam, miałem identyczny przypadek, niestety musiałem oddać telefon na gwarancję - wymiana płyty głównej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

może z admina spróbuj? 
    w cmd'ku wpisz :

net user Administrator /active:yes

I przeloguj sie na niego. 
    Często niektóre komendy z fastbootem nie działały na normalnym koncie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adif1

TWRP nie siedzi na lafie także jeżeli został wgrany twrp starą metodą podmieniającą fastboota na cwm to pozostaje Ci ręczne przeflashowanie tego w TWRP

ogólnie osoba z forum miała identyczny problem nawet na xda twierdzili że pozostaje tylko serwis po 3 dniach walki udało się postawić telefon na nogi, w dziale g2 jest ten temat.

2 sprawa mój laf który wgrałeś jest od wersji 4.4 ;p także on nie będzie pasować po 5.0 i pewnie dlatego masz taki a nie inny błąd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tutaj http://forum.xda-developers.com/lg-g3/help/lg-g3-stuck-fastboot-t3068415 ktoś miał podobny problem i udało mu się go rozwiązać poprzez:

fastboot boot laf.img

G3 powinien zbootować do download mode i można w tedy flashowac kdz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam G3 który w fasboocie nie daje sobie niczego wgrac Error CMD012 i coś tam dalej.... nic nie wchodzi - rozebrałem na częsci softy V20 i V10 (fon wysypał sie w  tarkcie aktualizacj do 5.o przez OTA) - NICZEGO NIE DA SIE WGRAĆ. tyle, ze ogranicza mnie znajomość linucha/ komend CMD - i tu du*a... cały czas próbowałem komendami "fastboot flash xxxxx.img" lub "erase" i to wszystko... wiec się tak zastanawiam nad powyższą komendą   

Tutaj http://forum.xda-dev...stboot-t3068415 ktośmiał podobny problem i udało mu się go rozwiązać poprzez: fastboot boot laf.img G3 powinien zbootować do download mode i można w tedy flashowac kdz
    . Niestety nie mam tu tego trupa wiec dopiero jutro sprawdzę ;D.... Może ma ktoś jakąś koncepcję??? aha... próbowałem też po TP urzadzeniem MEDUSA..... generalnie pokazywało error18 - fizyczne uszkodzenie pamięci - tyle, ze to nowy fon (niestety nie ma gwarancji) i w rękach kumpla , przy mnie; wysypał sie na updacie...... pozdrawiam doktorT

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kameka

Witam!

Mam bardzo poważny problem. Otóż po wgraniu Lolipop mam komunikat: "current version is not available for uses. cant find matches cost for NT code mcc/mnc[FFFFF] i coś tam dalej"

Telefon fabrycznie był z KK 4.4.2 od Plusa

Próbowałem wgrywać wszystkie wersje tego lollipopa (v20h,e,i, v10i, niebrandowane, lolipop dla Plusa wyszukany po IMEI od LG, w formatach zip oraz kdz, po prostu wszystkie możliwe opcje) i ten komunikat nadal nie znika. Znika tylko przy powrocie do KitKata dla Europy przez flashtoola w formacie .tot, ale za to instaluje się automatycznie cały stuff od WSZYSTKICH(!) operatorów (play, plus, francuskie orange itp. itd). Wgranie Lollipopa w formacie KDZ dla Plusa nic nie naprawia. Zawsze robione wip'y przed i po flashu.

Używałem też naprawy przez PC Suite, używałem też Mobile Support Tools i wpisywałem w nim IMEI i dopiero podłączałem telefon w trybie Download, FlashTool 2014 z softem od LG dla Plusa... i nic nie pomaga.

Po tym komunikacie mogę wnioskować, że telefon ma problem z dobraniem odpowiedniego customu.. tak jak założmy to było w starych SE i dla teraźniejszych Samsungów że można sobie było wgrywać dowolny custom dla danego operatora. Czy ktoś ma jakąś radę?  Potrzebuję pełnowartościowego softu w formacie .tot dla Plusa, myślę że to może pomóc.

Edytowane przez kameka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi