Skocz do zawartości
Szynku

Mój telefon nie wstaje po wgraniu ROM-u/MOD-u/Kernela >>> PISZ TUTAJ <<<

Rekomendowane odpowiedzi

@@Ziellak

Mogę Ci podesłac stock recovery, podaj maila

--

Piotrek

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@pmedela 

Dzięki wielkie, mam nadzieje ze wgrane przez flashify będzie działać.

Ziolko@poczta.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Abudulu

@@grzesiekzielak w jaki sposób próbowałeś wgrać recovery i na jaki rom?

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@Abudulu

20H - Android 5.0
    Sposób z forum, tutaj temat z xda:

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/general/d855-one-click-root-twrp-recovery-t3072767

Nie wyszedł mi z download-mode i musiałem bateryjkę wyciągać.
    Root był ale recovery juz nie istniało :/
    Ale właśnie 5 min temu sobie poradziłem. 
    Pomogło to:
    http://forum.xda-developers.com/lg-g3/general/guide-root-lg-firmwares-kitkat-lollipop-t3056951
    (wykananie tego roota)
    +
    wykonanie jeszcze raz wszystkiego z z tematu one click root twrp który dałem u góry.
    Prawdopodobnie skrypt zapętlił się gdzieś na końcu i nie wykonał wszytkich czynności przy recovery. 
    a potem miał problemy z rootem... dlatego najpierw zainstalowałem innego(?) a potem go nadpisałem co pomogło

Dzięki wszystkim jeszcze raz za pomoc :)

Przypominam że do dziękowania służy funkcja: Postaw piwo :) -DoNaTeLo

Edytowane przez DoNaTeLo
    Mała uwaga :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, 

Mam problem. Przy próbie zrobienia root + TWRP metodą http://forum.android.com.pl/topic/222812-one-click-roottwrp-dla-stock-lollipop/.

Proces zatrzymał się na robieniu TWRP po czym się wyłączył (skrypt czekał na telefon) i się nie włączył po godzinie próbowałem reanimować,

Objawy:

- nie da się włączyć downloadmod

- nie da się włączyć telefonu

- Telefon wyświetla coś w 2 przypadkach. Wyjęta bateria i podłączony kabel próba wejścia w download mod (wyskakuje ikonografika informujaca ze nie ma bateri a jest podlaczony kabel

Drugi przypadek to gdy bateria wyładowała się do zera przy próbie włączenia wyskoczyła ikono grafika że telefon rozładowany.

No i to chyba tyle.

Czy ktoś się spotkał z takim przypadkiem? Wszystkie metody postawienia telefonu wymagają włączonego download mod a tego nie ma u mnie.

Co polecacie zrobić?

Po nie udanych wielu próbach poddałem się i oddałem na gwarancji. Jak usterkę podałem że telefon się nie ładuje (Rozładował się do zera i już nie chciał wstać). Wczoraj odebrałem telefon z nową płytą główną :). Serwis wykrył usterkę "Telefon się nie ładuje"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój G3 wrócił wczoraj z serwisu (wymiana płyty głównej), chciałem zainstalować CrashRom, telefon miał Lollipopa 20H, zainstalowałem root i recovery według najnowszej metody (oneclick), zainstalowałem ROM z karty pamięci, ale strasznie się zacinał (już przy konfiguracji) więc postanowiłem zrobić FULL WIPE i ponowną instalację ROMu, jednak potem telefon złapał mocną zwiechę podczas konfigurowania konta Google, wyjąłem baterię i później nie mogłem go włączyć. Dodam jeszcze że w Recovery podczas robienia FULL WIPE wyświetliło się coś w stylu "Can't load parition /cache, /data itd.". Po kilku minutach udało mi się go włączyć, jednak telefon stanął na pierwszym ekranie LG (ten z powered by Android). Chciałem uratować i zainstalowałem stockowego czyściocha przez Flash Toola, efekt jest tego taki że telefon zatrzymuje się na ekranie "Android is upgrading" i wysypuje się na którejś aplikacji (zawsze na innej). Późnej jak już wyjmę baterię nie chce się włączyć. Co mam zrobić? Oddać z powrotem do serwisu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@gustavo222 

Wygląda na to że sypnęły ci się Patrycje o których wspominałeś...
    Wgraj jeszcze raz system z kdz ew. metodą kolegi z forum:

http://forum.android.com.pl/topic/198152-unbrick-lg-g3-czyli-jak-postawic-telefon-po-jego-uwaleniu/

Wyzeruj sobie też dziennik roota jak by nie pomoże, oddasz znowu na gwarancję bo podejrzewam ze ta płyta co ci dali coś lipna jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Ponowna wymiana płyty głównej, natomiast albo ja jestem ułomny (w co wątpię, bo już nie raz flashowałem/rootowałem/instalowałem recovery, romy itd.), bo bym prawie ponownie uwalił telefon na nowej płycie podczas instalacji recovery, wyskoczyło fastboot mode ale sflashowałem LAF i nie ma problemu, ale na mojej pierwszej płycie (teraz mam już trzecią) nigdy nie było takich problemów, chyba coś jest nie tak z tymi płytami wymienianymi w serwisie...

Dziękuję za wsparcie! :-)

Edytowane przez niuniek24w
    tniemy cytaty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, szukałem po forach odpowiedzi an moje pytanie i nie znalazłem, może źle szukałem jednak jedyny szlak jaki znalazłem to na xda tylko problem był podobny nie ten sam.

Mając stock v20H zrotowałem go skryptem(one click) następnie użyłem aplikacji autorec D855 by wgrać TWRP.

Wszystko ładnie działało i zakończyło się sukcesem.

Następnie zrobiłem BACKUP za pomocą TWRP mojego całego romu.

Po kilkudniowych zabawach romami postanowiłem wrocić do wykonanej kopii bezpieczęństwa.

Uzyłem TWRP, proces przebiegł bez błędów. Telefon się załadował i wyskoczyło okienko z blędem (ZAŁĄCZNIK)

znikły mi klawisze finkcyjne, nie da się ich przywrócić w opcjach

znikł taskbar

brak tapety

Ponowne flashowanie lub FACTORY reset nic nie daje zawsze po włączeniu jest ten sam problem.

Miał ktoś ten problem?

post-29177-0-42693400-1430140302_thumb.jpg

Edytowane przez infernovip

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi