Skocz do zawartości
Szynku

Mój telefon nie wstaje po wgraniu ROM-u/MOD-u/Kernela >>> PISZ TUTAJ <<<

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak, nie testowałem tej propozycji. Jednak będę miał na uwadze na przyszłość. (rozumiem,że to zastąpi TWRP?) co to za plik?

Jeśli chodzi o ten problem to dałem sobie spokój z przywracaniem backupu i wgrałem ponownie oryginalny soft od LG za pomocą narzędzia  lg flashtool 2014

potem ponowny test-> rootowanie-> wgranie twrp-> backup romu

nastepnie zflashowanie cloudyg3 2.2 chwila zabawy w romie i aplikacjach i czyszczenie pamięci i potem CM12 znów chwila zabawy, czyszczenie pamieci i o i próba przywrócenia kopii bezpieczeństwa

przywrócenie bez błędów w twrp i znów po włączeniu ten sam problem, error i brak klawiszy funkcyjnych oraz taskbara (to co na zdjęciu wyżej)

Czyli backup romu za pomocą twrp jest bezsensu? stratą czasu? robił to ktoś z was może jeśli tak to czy udało wam się przywrócić poprawnie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Backup jest poprawny, tylko TWRP nie backupuje wszystkiego, a mianowicie partycji /cust która jest potrzebna do wszystkich stockowych romów,

któryś z romów opartych na aosp widocznie wymazuje zawartość tej partycji i dla tego jest ten problem po powrocie. zawsze możesz ręcznie gdzieś na kartę pamięci zgrać sobie to co jest w /cust

Pliki w linku to właśnie kopia partycji cust, ale zawsze lepiej jest zrobić swoją :)

Edytowane przez niuniek24w
    tniemy cytaty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

No to jest następny problem. Może niekoniecznie problem, ale coś co mnie zastanawia.(MAM TELEFON Z ORANGE)

Otóż po przywrócieniu ROMU tym flashtoolem wczoraj (po zabawach z chupachupsem 4.2) jest problem taki ,że nie przywraca mi wszystkich aplikacji co wcześniej.

Wcześniej po wgrywaniu romu wyskakiwała informacja android aktualizuje aplikacje i ich ilość wynosiła jakieś 150? może więcej nie pamiętam dokładnie.

Teraz po ostatnim przywróceniu ich ilość wynosi 128. Brak chociażby aplikacji orange, które wcześniej się dogrywały.

Dodatkowo inaczej działają diody powiadomień niż wcześniej, a dioda pełnego naładowania nie pali się ciągle, zapala się po jakimś czasie.

Nie działa dioda ładowania baterii.

Przywracałem też 2 razy za pomocą LG PC Siute i nadal po factory rest to samo "android aktualizuje aplikacje 1 z 128 ..."

Czy tutaj też pomoże ten folder cust?

Czy sobie coś z telefonem totalnie namieszałem bawiąc się romami.

@tholyir No to dzis przetestowałem jeszcze ten sposób z CUST-RESTORE niestety nie przywraca on ani przycisków ani taskbara

Edytowane przez infernovip

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Mam ze swoim telefonem calkiem spory problem wiec licze na wasza pomoc.

Kilka dni temu telefon bez powodu zaczal wariowac. Aplikacje samoczynnie sie zamykaly(niekiedy wracaly do stron glownych) a strony internetowe odwiezaly sie regularnie w odstepach okolo 2 minut. Nie udalo mi sie znalezc rozwiazania tego problemu dlatego postanowilem sciagnac aplikacje lg pc suite i skorzystac z opcji "naprawianie bledow aktualizacji". Proces nie bedac nawet w polowie nagle zatrzymal sie i pojawila sie informacje aby wyjac baterie i ponownie podlaczyc kabel. Po kilkudziesieciu probach starania poszly na marne a telefon utkwil w trybie firmware update. Probowalem tez opcji dlugiego trzymania przycisku wlaczania, czy kombinacji przycisku podglaszania(lub przyciszania) + wlacznika aczkolwiek takze bez skutku. Czytajac dziesiatki watkow nie wiedzialem jak sie za to dalej zabrac wiec na jeden dzien dalem sobie z tym spokoj. Znalazlem informacje iz w tym przypadku rozwiazaniem moze byc wgranie nowego, oryginalnego ROM'u poprzez lg flash tool. Znalazlem wiec taki sam, ktory byl juz w telefonie (D85520H_00) Android 5.0 lollipop i zabralem sie za wgrywanie go w trybie Normal Flash. Dodam iz bardzo zalezy mi odzyskaniu danych, przeczesujac fora wyczytalem iz pojedynczy plik ROM'u wgrany w trybie Normal flash nie usuwa danych z telefonu. Pomijajac fakt iz mialem male problemy z otworzeniem programu lg flash tool (przy wczytywaniu informacji o telefonie pojawial sie blad i program byl zamykany), w koncu udalo mi sie go odpalic i wgrywanie ROM'u sie rozpoczaelo. Niestety pojawil sie ten sam problem co wczensiej i w trakcie grywania telefon rozlaczal sie i program zalecil wyjecie baterii oraz ponowne podlaczenie kabla. Myslalem nawet, iz problem tkwi w kablu aczkolwiek uzywalem 3 roznych i problem zawsze ten sam. Po wielu nie udanych probach poddaje sie. Jest szansa aby odzyskac dane i wgrac nowy ROM? Pilnie prosze o pomoc tych, ktorzy potrafia wypowiedziec sie w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    aszab6
    Napisano (edytowane)

Danych odzyskać raczej nie odzyskasz chyba, że miałeś je na SD. Co do wgrania rom-u to wybierz opcje CSE FLASH, która usunie wszystko ale na 99.99% telefon wstanie.

[Dodano: 02.05.2015 - 20:44]

Możesz również spróbować na innym komputerze lub przeinstalować sterowniki.

Edytowane przez SoldierPL_

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

@up

Problem tkwi w tym ze wgl nie da się wgrać ROM'u bo telefon rozłącza się za każdym razem a instalacja przerywa po kilkunastu procentach. Gdyby było to możliwe to wgrałbym ROM w trybie Normal flash, wtedy byłaby może jakaś szansa na odzyskanie danych.

Sterowniki już przeinstalowywałem i także nie zadziałało.

tniemy cytaty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

a próbowałeś poprzez LG Mobile Support Tools (wybierając awaryjne odzyskiwanie oprogramowania)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

@up

Tak, ta opcja niestety tez nie dziala. Probowalem takze zrobic wszystkie juz wspomniane czynnosci na innym komputerze ale takze nie dziala.

Zatem w jaki sposob przebieglo by wgrywanie nowegooprogramowania np w serwisie skoro zadna z opcji na roznych komputerach nie dziala?

tniemy cytaty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    walik
    Zatem w jaki sposob przebieglo by wgrywanie nowegooprogramowania np w serwisie skoro zadna z opcji na roznych komputerach nie dziala?

W serwisie nie bawią się z tym tylko wymieniają płytę główną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Istnieje zatem jeszcze szansa zrobienia tego domowymi sposobami poslugujac sie wlasnym komputerem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi