Skocz do zawartości
Ojciec Mateusz

USB OTG w Arku - Wiecie coś więcej?

Rekomendowane odpowiedzi

Benooo

Ten temat na xda juz wczesniej czytalem, szkoda troche ze pendrive nie dziala. Co do tego kabla to wszystko fajnie tylko szkoda ze brakuje mi koncowku micro usb, moze kiedys kupie. A jak z klawiatura

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli dobrze ogarniasz lutownicę i takie precyzyjne robótki, to możesz przerobić kabelek do ładowania (do wolnego pinu micro usb dolutuj mały przełącznik, a przełącznik połącz z czarnym kabelkiem) ale ja odradzam, bo w komplecie mamy tylko jeden kabelek :)

Co do klawiatury, to mam w domu dwa komplety klawiatura + myszka. Mediatech, taki z dodatkowymi guzikami i innymi cudami nie działa. Drugi, jakiś No Name, bez cudów śmiga aż miło :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Benooo

O to super, zalatwie tylko koncowke z microusb i zobacze co wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Na XDA jest opisane jak odblokować Arca tak aby była możliwość podpięcia także pamięci flash

[MODULES][ARC][NEO][FW:4.0.A.2.368] USB-OTG {Storage, Keyboard & Mouse} - xda-developers

Jednak uwaga, sam autor ostrzega aby nie korzystać przez długi czas z urządzeń podpiętych do Arca gdyż może dojść do spalenia płyty głównej/chipu w telefonie.

To działa!!! Jak na razie przerzuciłem ok. 20 MB z pena i z telefonu nie dymi, więc jest ok :)))

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    qbic7

Swietnie, daj znac czy przesylales wieksza ilosc danych. Wtedy taki kabel bylby przydatny do np. zrzucenia muzy czy filmu z pena znajomego :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziś znów przerzuciłem trochę zdjęć przez czytnik kart pamięci (10 klatek po 1,5 MB i 10 klatek po 14 MB, więc w sumie ok. 150 MB).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kupilem te kabelki nokii do arca, i np myszka bezprzewodowa logitecha hula bez problemu az milo:) probuje dalej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kupilem te kabelki nokii do arca, i np myszka bezprzewodowa logitecha hula bez problemu az milo probuje dalej
    a klawiaturę próbowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytałem autora tematu [MODULES][ARC][NEO][FW:4.0.A.2.368] USB-OTG {Storage, Keyboard & Mouse} - xda-developers ile to jest LONG time, o którym pisze:

WARNING

do not use the connected device for a LONG time period... u may risk burning the device chip/motherboard due to the voltage supply in host mode...

u have been warned!

Otóż jest to 15 minut - potem się port przegrzewa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi