Skocz do zawartości
Ojciec Mateusz

USB OTG w Arku - Wiecie coś więcej?

Rekomendowane odpowiedzi

OdRa44

Dobra, a ja mam takie pytania:

Czy nie da się skonstruować czegoś typu LiveDock, tak żeby można było ładować/używać(np. Klawiatury) w jednym czasie?

I do bardziej zaawansowanych za co jest odpowiedzialny 5 pin (ten nie podłączony oryginalnie)?

Ponieważ myślałem aby pokombinować coś z diodami albo ewentualnie jakieś PCB skręcić, ale najpierw muszę się o wszystkim dowiedzieć szkoda mi nieco sprzętu na testy.

A następna ciekawostka:

1. Skonstruowałem ten kabelek, wszystko śmiga aż miło ;D

2. Latałem po mieszkaniu jak poj... i podłączałem wszystko co by się do USB zmieściło (Takie badania) ;P

3. Użytkowałem tą "przejściówkę" jakiś czas.

4. Aż pewnego dnia (Najprawdopodobniej po aktualizacji Menadżera LiveWare).

5. Podłączyłem myszkę i ukazał mi się komunikat w następującej formie (Obecnie pendrive ponieważ myszki musiałem używać):

post-115935-14255702603409_thumb.png

Po naciśnięciu kontynuuj pokazuję się:

post-115935-14255702603883_thumb.png

I moje pytanie takie kiedy będzie można pobrać (będzie dostępna) ową aplikacje 1500 oraz co to jest za aplikacja czy to są jakieś sterowniki (Może przygotowują je przed aktualizacją do and. 4.0 i będą dostępne w dniu okazania się aktualizacji). Podłączałem różne akcesoria poczynając do owego pendriva poprzez kamerkę internetową kończąc na drukarce ;P i za każdym razem do zainstalowania był inny program.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GozDD

Ja aktualnie swojego Arc'a nie jestem w stanie sflashować na ten soft (368), ale może mała prośba do osób które już to zrobiły. Otóż zrobienie czegoś takiego jak ta stacja dokująca wydaję się banalnie proste ;) Kiedy mamy już kabelek do OTG, to dobieramy się do czerwonego i czarnego przewodu. Przecinamy je, a po stronie idącej do gniazda USB (tam gdzie podłączamy nasze myszki, pen-drive itd.) wpinamy zasilacz o napięciu 5V i wydajności prądowej minimum 500mA - cieszymy się LiveView dużo taniej i do tego przed premierą ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    OdRa44

GozDD Myślałem o przycinaniu kabelków, myślałem również aby aby odpowiednio (przy pomocy diód(efekt taki jakby się podłączyło 2 niezależne zasilacze)) owe napięcie puścić osobno na telefon, a osobno na urządzenie, ale męczy mnie ten "tajemniczy" 5 przewód którego zadania nie znam i nie jestem pewien czy takim działaniem nie upieprzę telefonu ;/.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GozDD

Nie ryzykowałbym podłączania napięcia w czasie włączonego hosta, jest ryzyko uwalenia przetwornicy napięcia. Ciekawe czy telefon jest przed tym zabezpieczony, czy opatentowali na to jakiś sposób w tym LiveDock'u :dontgetit:

Dzisiaj wrzuciłem najnowszy DooMKernel i zaopatrzyłem się w kabel OTG od Nokii. Po podłączeniu samego kabla telefon nie wykrywa nowego akcesorium, reaguje dopiero gdy podłączymy coś go gniazda, czyli zgodnie ze schematem. Dwa przewody są zwierane (na obu jest masa - GND) i telefon przełącza się na USB-OTG. Oryginalnego kabla nie zamierzam ciąć, zbyt ładnie wygląda :PP Muszę dorwać wtyczkę microUSB i wtedy się pobawię z tym ;)

Właśnie wpadłem na jeszcze jeden pomysł :idea: Gdy już rozpleciemy nasz kabel podlączamy do gniazda USB samą wtyczkę i bierzemy w łapę miernik uniwersalny. Sprawdzamy które przewody za co odpowiadają. Wiemy już gdzie podłączyć zasilanie do pendriva. Gdy pendrive zasilany jest już z innego źródła można by spróbować rozłączyć te dwa wspomniane wyżej przewody (tak, aby nie były zwarte) i zobaczyć czy telefon dalej rozpoznaje pendrive i czy podaje na niego napięcie. Jeśli nasze urządzenie działa, a napięcia nie ma to wtedy wiemy jak podłączyć go do ładowania ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W internecie (teraz akurat nie moge znalesc linka) ktos napisal do supportu sony ericsona, czy podczas uzywania usb otg mozna ladowac telefon i dostal pozytywna odpowiedz.

Wywnioskowalem z tego ze mozemy w bardzo latwy (i bezpieczny!!) sposob zrobic stacje dokujaca do naszej xperi. Wystarczy przeciac w kabelku od otg zyly odpowiadajace za zasilanir, i od strony telefonu podlaczyc zasilanie, i z drugiej (od strony urzadzenia tez). Martwi mnie tylko to, czy musi byc pomiedzy dwoma tymi zasilaniami izolacja, czy moze to byc jedno (co jest rownoznaczne z wpieciem sie rownolegle do zasilania telefonu, a moze wystarcza 2 diody na kazda strone?)

Jezeli bysmy tylko zasilili urzadzenie zewnetrzne odcinajac zasilanie telefonu (przec co usuwamy ladowanie) to mamy problem przegrzania telefonu rozwiazany.

W najblizszym czasie planuje zakupic kilka takich kabelkow o zaeksperymentowac, a narazie czekam na wasza opinie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jeżeli bardzo Wam zależy, to mogę dziś albo jutro wieczorem rozkręcić LiveDocka, zrobić fotki i wrzucić na forum, jak to wygląda w środku - może ktoś ogarnięty zrozumie o co chodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A w sumie, to co mi szkodzi - macie fotki już teraz :)

post-73853-1425570331745_thumb.jpg

Dla uzupełnienia dodam, że do microUSB idzie zasilanie z ładowarki sieciowej, do dużego USB można "coś" podłączyć.

post-73853-14255703309601_thumb.jpg

post-73853-14255703313556_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a ja myslałem nad tym zeby w kablu host USB (otg) przeciąc kable (czerwony czarny) od zasilania i od strony wyjsca duzego USB podpiąc baterie 4,5 V (powinna chyba wystarczyc, chociaz normalnie chodzi na 5V ) i mamy rozwiązany problem zasilania bo nie bierzemy napiecia z komórki tylko baterii, i chyba sie nie powinno grzac :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GozDD

@oovaron - to już opatentowaliśmy, tylko pytanie jak ładować telefon w czasie włączonego OTG.

@neonomc - z diodami chyba nie bardzo, bo znacznie spadnie napięcie. A telefon na początku ładowania potrafi i 700mA pobierać.

@Ojciec Mateusz - dziękujemy za zdjęcia ale zbyt wiele one nie pomogły. Uwielbiam wielowarstwowe płytki... W każdym razie dzięki ;)

Jakby tak znaleźć schemat naszego Arc'a, co graniczy z cudem... Albo jakby ktoś w miarę obeznany w temacie dorwał w swoje ręcę LiveDock'a :)

:idea: @Ojciec Mateusz - masz taki wynalazek jak miernik uniwersalny (multimetr)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    @Ojciec Mateusz - dziękujemy za zdjęcia ale zbyt wiele one nie pomogły. Uwielbiam wielowarstwowe płytki... W każdym razie dzięki

Powiem szczerze, że spodziewałem się czegoś nieco prostszego ale już jak napisałem, to wrzuciłem :)

@Ojciec Mateusz - masz taki wynalazek jak miernik uniwersalny (multimetr)?

Nigdzie się bez niego nie ruszam - to stały rezydent w plecaku ;) Wiem co Ci chodzi po głowie i od razu informuję, że pomiary na podłączonym odpadają - nie chcę uwalić prezentu od żony :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi