Skocz do zawartości
brodski

Konfiguracja MMS - Play, jak wysyłać/odbierać bez włączonej transmisji danych?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

jak ustawić konfigurację MMS w Play, aby można je było wysyłać/odbierać bez włączonej non stop transmisji danych - czyli tak, aby transmisja danych włączała się tylko na potrzeby mmsa. Działało to bez zarzutu na tym samym numerze w Samsungu S3 mini a tutaj klops. Mms wychodzi dopiero po ręcznym uruchomieniu transmisji danych. Chciałbym uniknąć konieczności utrzymania włączonej transmisji z uwagi na pobór energii.

pozdr

Edytowane przez Camulos
    korekta wątku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Warn_Girl

Trzeba zainstalować inny program do smsów np textra. Bo to nie jest wina telefonu tylko androida 5.0.2 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Guzik prawda, wcale nie zależy to od Androida. Moja żona ma Galaxy A3 (2015) - Android 5.0.2 - telefon na kartę Orange POP a ja miałem abonament w Orange i Galaxy A5 (2015) - Android 5.0.2. U niej mmsy wysyłają się/pobierają się same (bez włączania danych komórkowych), u mnie trzeba było włączać dane komórkowe - tak samo mam teraz w Plus na abonament (również po niedawnym przejściu na Androida 6.0.1)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Warn_Girl

@grzesiekmlostek  mam już trzecią sieć na tym telefonie i na 4.4.4 miałam plusa nie musiałam wł danych mobilnych, mam 5.0.2 - miałam plusa musialam wł dane mobilne. Tak samo jest teraz a virgin mobile.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety wgranie i przejście na TEXTRA nie pomogło. Napisałem pytanie do Samsunga i oto co mi odpowiedziano:

Uprzejmie dziękuję za kontakt z Centrum Obsługi Klienta firmy Samsung.

Jak rozumiem, sprawa dotyczy konfiguracji mms. Chętnie wyjaśnię tę kwestię.

Bardzo mi przykro, jednak konfiguracja w ten sposób nie będzie możliwa. Jest to spowodowane tym, że w ten sposób została zainfekowana duża ilość smartfonów i z przyczyn bezpieczeństwa swoich użytkowników taka funkcja została usunięta.

Z chęcią udzielę odpowiedzi na ewentualne następne pytania.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, uprzejmie proszę o kontakt pod numerem telefonu 801-172-678*, pon.-pt. 8-20, sob. 8-17, skorzystania z czatu na żywo, formularza kontaktowego: e-mail lub bezpośrednią odpowiedź na ten e-mail.

Zachęcam również do odwiedzenia naszej witryny internetowej samsung.pl, gdzie znajdzie Pan najnowsze informacje o produktach Samsung oraz wsparcie techniczne.

Wynika z tego, że w każdym nowym modelu Samsunga ta opcja jest wyłączona. Ale coś mi się w to nie chce wierzyć...

Edytowane przez brodski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Warn_Girl

Ja w to nie wierze, bo napisałam wyżej jak było - a okres zmian starterów i operatorów nie był dłuższy niż od momentu jak posiadam ten telefon.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jednak jest coś na rzeczy. Porównałem opcje dostępne w aplikacji Textra (wersja 3.25) na HTC E8 i na Samsungu A3. W HTC w ustawieniach jest opcja automatycznego włączania transferu danych podczas wysyłania/odbierania mms, a w Samsungu opcji tej nie ma.

Edytowane przez brodski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi