Skocz do zawartości
Davidzior

Jak wyłączyć powiadomienia o aktualizacjach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć jak wyłączyć powiadomienia o aktualizacjach aplikacji i samego androida 6.0.1. Głównie chodzi mi o wiadomość w "ustawieniach" o tytule "aktualizacja oprogramowania" oraz inne np. aktualizacja people edge.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxprzemo

Ustawienia >> Aplikacje >> "Aktualizator" >> Powiadomienia tam odhacz wszystkie uprawnienia do powiadomień.

A powiadomienia o aktualizacji aplikacji ze sklepu play wyłączysz w samej aplikacji sklepu w ustawieniach.

Edytowane przez maxprzemo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cholerka, nie mam aplikacji, która nazywa się dokładnie "aktualizator". Mam dwie nazywające się "aktualizacje oprogramowania" i dla oby dwóch już wcześniej wyłączyłem powiadomienia, ale dalej wyskakują ich komunikaty. Ponadto chciałem dla próby zaktualizować "people edge", ale nic się nie stało- żadnej reakcji.

f494e42c89cbd6e2m.png

6db952a9d0c77176m.png

e9ffb8c8a95e9e48m.png

Dodatkowo wiesz może jak wyłączyć komunikat o pozwoleniu wymiany plików między telefonem a komputerem po podłączeniu telefonu kablem USB? Trochę to irytujące, gdy za każdym razem trzeba wciskać "akceptuj".

Edytowane przez skolsiwo
    Grafikę ZAWSZE wstawiamy w znacznik SPOILER.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, miałem kiedyś ten sam problem z komunikatami o aktualizacji oprogramowania na Androidzie 4.4.

Samo wyłączenie tego w (nie pamiętam dokładnie lokalizacji) "Menadzer Aplikacji -> WSZYSTKIE" nie działało. W moim przypadku pomogło przy pierwszym uruchomieniu telefonu w trakcie konfiguracji, niewłączanie/nieustawienie WIFI i DANYCH PAKIETOWYCH i, wtedy dopiero należało wyłączyć "aktualizacje oprogramowania" w menadzerze aplikacji.  

Proponuje przywrócić telefon do ustawień fabrycznych i, przy pierwszym uruchomieniu w trakcie konfiguracji zablokować wifi i dane pakietowe ......

Zaktualizowałem przed chwilą androida KK do wersji 6 DPC1 i to co opisałem wyżej nie działa jednak.....

Widzę że MM działa podobnie do win10, niemożliwe jest całkowite wyłącznie automatycznych aktualizacji....

Na KK można było wyłączyć to w prosty sposób, teraz można zatrzymać usługę ale, itak uruchamia się sama po jakimś czasie.

Edytowane przez lsebastian

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stark2991

Przytrzymaj palec na powiadomieniu i kliknij "i" - wtedy będziesz wiedział co wyłączyć 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jak pisał wyżej Davidzior są dwie aplikacje systemowe o nazwie "Aktualizac.oprog.", odpowiedzialne za aktualizacje systemu, których niemożna wyłączyć w żaden sposób w androidzie 6. Nie da się tego zrobić ani w menedzer urządzeń ani, w powiadomieniach aplikacji wciskając "i" , można tylko zatrzymać usługę na krótki czas i ukryć powiadomienia na ekranie blokady......... opcja "Wyłącz" jest zablokowana.

Jedyne co można zrobić to, odznaczyć w " Informacje o urządzeniu -> Pobieraj aktualizacje automat." W tedy trzeba zatwierdzić ręcznie pobieranie, przy każdym komunikacie o aktualizacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500
    11 godzin temu, lsebastian napisał:

Tak jak pisał wyżej Davidzior są dwie aplikacje systemowe o nazwie "Aktualizac.oprog.", odpowiedzialne za aktualizacje systemu, których niemożna wyłączyć w żaden sposób w androidzie 6.

Kolego, piszesz farmazony. Najpierw należy spytać jaki to jest telefon, w każdym "Android 6" znaczy co innego. W jednym da się wyłączyć w ten sposób, w innym w inny sposób, jeszcze w innym się nie da. Śmieszy mnie to trochę, każdy tu pisze na podstawie swojego telefonu (nie mówiąc jaki ma telefon) i daje "dobre rady". Wszystko zależy od tego, jak to wymyślił producent telefonu, a nie od wersji Androida.

Ten wątek nie powinien być w dziale "Android 6", a w dziale dotyczącym konkretnego modelu telefonu. Ja też mam Androida 6.0.1 - Cyanogenmoda, jeśli kogoś interesuje, to wchodzę w informacje o telefocnie, aktualizacje Cyanogenmod, zaznaczam sprawdź aktualizacje - ręcznie i o niczym mnie nie powiadamia. Tylko pytanie na ile przydatna jest ta odpowiedź dla autora tematu, skoro nie raczył nawet napisać jaki ma telefon.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To ty kolego piszesz farmazony.

Wszedłeś podirytowałeś się nie wiem czym. Napisałeś w sensie to samo co ja, tylko inaczej to ująłeś .

To jaką mam wersje zawarte jest w moim wpisie w tym temacie......

Domyślam się że autor ma tą samą wersje bo,  wydane były dla Polski dwie, i gdyby miał drugą\najnowszą to by nie miał tych komunikatów. ......

Zamiast napisać czy jest możliwość wyłączenia tego na oficjalnej wersji MM to, piszesz tutaj o nieoficjalnym cyjanie . .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Info o urzadzeniu> aktualizacja ręczna

Menedzer aplikacji>aplikacje systemowe> aktualizacja oprog (ta 320kB)>wymuś zatrzymanie

Powiadomienia aplikacji> wyłącz podglądy w wysk oknach

Więcej nic nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nic w świecie nie znalazłem. wiecie może jak w s7 edge wyłączyć automatyczne aktualizacje?! chodzi o to żeby nie pojawiała się 1 na ikonie ustawień oraz informacja o aktualizacji po wejściu w ustawienia. "wymusiłem zatrzymanie" w aktualizacjach oraz wyczyściłem pamięć zaraz po wgraniu XEO ale niedawno pojawiło się to ścierwo (informacja o aktualizacji) a i wymuszanie zatrzymania można kliknąć za każdym razem po wejściu do aplikacji aktualizacji - zupełnie jakby nie można było wyłączyć. Przypominam, że są dwie aplikacje "aktualizacja oprogramowania" lecz w jednej zatrzymanie jakby nie działa (jw). W lollipop tego nie było tzn jak raz wyłączyłem to było wyłączone i koniec.

Przy okazji - waszym zdaniem lepiej wgrywać starcze czy nowsze XEO? tyle się słyszy o postarzaniu produktów....

Edytowane przez bujak81

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi