Skocz do zawartości
marrak

Połączenie telefonu do dekodera

Rekomendowane odpowiedzi

marrak

Czy da się jakoś połączyć telefon przez usb żeby dekoder widział go jako pamięć zewnętrzną? Chodzi mi dokładnie o nagrywanie na kartę SD w telefonie.
 Mam jakąś starą Nokię z symbianem i tam bez problemy po wybraniu pamięć masowa, da się połączyć. Android natomiast ma to MTP i przez to się nie łączy.

Może ktoś zna jakiś sposób, jakąś aplikacje, która coś takiego umożliwia?

Z góry dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie, nie da się niestety. Nie ominiesz tego :(

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
giaur500

Android nie ma trybu pamięci masowej. Producent na własną rękę musi taki tryb dodać, ale to rzadkie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak nie ma trybu pamiei masowej? A jak podlaczasz telefon do komputera, to nie masz opcji pamieci masowej?
Glowny problem kolegi to fakt, ze nawet, gdyby filmik nagral (zapisal na telefon), to by go nie odtworzyl bo to zupelnie inny format i sytsem.

Wysłane z mojego SM-T805 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dzidexx

@BlueBlazer

Do czego możesz podłączyć swój sprzęt z androidem aby była tylko pamięć masowa(usb mass storage). Z twoich urządzeń - może tylko Tab S ma tę funkcję.

Co do formatu nagrań nie wypowiem się - nie wiem w czym ten dekoder nagrywa i czy może coś nagrać na dowolny nośnik.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kazdy telefon z Androidem, ktory podlaczalem do komputera, ma do wyboru pamiec masowa. Ale skoro o tym nie wiesz, to pewnie piszemy o czym innym.

Format nagran, to wnioskuje z tego, ze chcialem odtworzyc film, nagrany na USB Sticka z telewizora (majacego sygnal z dekodera) na komputerze i byla lipa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dzidexx

Pamięć masowa skończyła się razem z androidem 4.4. Powyżej jest tylko mtp.

Format nagrań - 3 litery w nazwie pliku po ".", do dokładniejszej analizy nagranego filmu proponuję zainstalować napisy24. W menu ppm będziesz miał "pokaż parametry...filmu". W instrukcji dekodera też powinna być informacja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
marrak

Nie mam żadnego problemu z formatem plików. Jak podłączę zwykły dysk to dekoder nagrywa plik w formacie TS i zwykły VLC go odtwarza po podłączeniu do komputera.

Problem jest że dekoder nie widzi mojego androida 5.0.2. A jak np. podłączę do TV to jest ok, - przypuszczam że TV potrafi to MTP obsłużyć, tak jak komputer, a dekoder już nie :/

53 minuty temu, BlueBlazer napisał:

Kazdy telefon z Androidem, ktory podlaczalem do komputera, ma do wyboru pamiec masowa. Ale skoro o tym nie wiesz, to pewnie piszemy o czym innym.

To możesz napisać jak to zrobić? Mam LG G3 (LG-D690). Jak połączam go do dekodera to załącza tylko ładowanie. Jak podłączę do komputera to mam możliwość użycia MTP, nie widzę nigdzie opcji mass storage czy czegoś podobnego :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to przepraszam za zamieszanie. Rzeczywiscie, pamiec masowa zniknela, a na jej miejscu jest MTP. Choc obydwa standarty maja swoje wady i zalety, jednak bez sensu, ze z gory nam sie narzuca, z czego mamy korzystac.
No i widzocznue niektore dekodery nagrywaja .ts (czyli format dvd o ile znowu sie nie myle) a moj dekoder nc+ nie nagrywa nic a TV format widzoczny dla niego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi