Skocz do zawartości
joski

A5 2016 Ochrona wyświetlacza

Rekomendowane odpowiedzi

Spoiler

WP_20170310_19_08_54_Pro.jpgWP_20170311_15_52_53_Pro.jpgWP_20170311_15_53_18_Pro.jpg

Te białe kropki widać w zasadzie tylko na białym tle przy dużym poziomie jasności ( na zdjęciu trzeba sie dokładnie przyjrzeć) oraz w słoneczne dni przy wygaszonym wyświetlaczu

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Fenek
    Brak spoilerów na grafice / filmach (pkt. 4.11 Regulaminu)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Faktycznie, zwykłego szkła nie nakleicie na ten model idealnie. Ja próbowałem z dwoma szkłami firmy Nillkin (używałem szkieł tej firmy w kilku innych modelach i zawsze pasowały idealnie), ale w przypadku A5 efekt jest jak na zdjęciu. Po prostu to wina zakrzywionych krawędzi. 

Co mogę polecić... Trudno mi powiedzieć. Widziałem na Allegro np. 3MK FLEXIBLE GLASS 7H (To taka utwardzona folia która nie pokrywa całości ekranu, tylko płaską jego część), dzięki czemu zawsze mamy jakąś ochronę i ładne dopasowanie, ale nie pokrywa nam całości ekranu. Cena ok. 30 zł. 

Drugą opcją jest po prostu folia i tutaj znalazłem 3MK ARC 3D - Pokrywa nam cały ekran, ponoć nie zostawia bąbelków i też w komplecie jest folia na plecki i ramki, także można cały telefon tak okleić. Aczkolwiek chroni tylko przed ewentualnymi zarysowaniami, nie przed upadkami. Cena ok. 40 zł. 

Spoiler

IMG_0880.JPG

Edytowane przez Warn_Girl
    Zdjęcia umieszczamy w spoilerze.
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    joski

@Ronal597 na zdjęciu jakie to jest szkło/folia ?

@maciejk1993 co za foli/szkło masz na ekranie ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jest jedno z tanszych szkieł na aliexpress , kosztuje około dolara ale chyba to jedyne szkło które przylega na całości jednak żeby nie było ma też swoje minusy o których wspominałem , jednak ogólnie jestem bardzo zadowolony

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nillkin. Firma przeze mnie sprawdzona i lubiana, ale w tym przypadku niestety nie polecę bo wygląda jak na zdjęciu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

maja198958, czy polecasz to szkło 3MK? Jak się sprawuje po czasie? Wiem, że nie pokrywa całego ekranu, ale czy dało się ładnie przykleić, czy może gdzieś odstaje?  

Edytowane przez Ronal597

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przylega bardzo dobrze nigdzie nie odstaje to szkło :) jestem z niego mega zadowolony w połączeniu z etui spigena prawie nie widac tego szkla :P Poslizg bardzo dobry nie zmienia koloru czy cos  klej trzyma bardzo dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli można polecić. Dzięki za info. :) Ja zamówiłem właśnie folię 3MK ARC - Jak przyjdzie, to wstawię zdjęcia jak to wygląda i czy warto kupić. Swoją drogą Etui Spigena osobiście także posiadam i polecam, bo fajnie dopasowane. :P

Edytowane przez Muszczu
    Treść postu w cytacie - poprawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja już mam założoną folie 3MK ARC 3D i ogólnie nie polecam, niby przylega bardzo dobrze to ma taką dziwną strukturę(jakby skórka pomarańczy). Dziwnie to wygląda pod kątem.  W LG X Mach mam natomiast założoną hybrydę 3MK Flexible glass i jest naprawde godna polecenia. Cieńka ,prawie nie widoczna ,bardzo dobry poślizg. Dobrze się zakłada. Tylko nie wiem czy dobrze bedzie się trzymała ekranów 2.5D

Edytowane przez krychol83

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem też folie 3MK ARC i od razu po założeniu jej zerwałem ją z wyświetlacza bo to jakaś tragedia jest a nie folia :)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi