Skocz do zawartości
joski

A5 2016 Ochrona wyświetlacza

Rekomendowane odpowiedzi

Też miałeś taką dziwną strukturę czy z innego powodu zerwałeś?

Też będę musiał ją zastąpić czymś innym. Ale póki co żona aż tak  mocno nie psioczy to na razie jej nie zrywam.

Jak coś to chyba zdecyduje się na 3MK Flexible Glass ,jeżeli tak jak piszecie nie odstaje i nie odkleja się od krawędzi ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie był problem z klejem na folii jakby był stary i prawie nic nie trzymał.... folia sie odklejala oraz pasukdnie to wyglądało... kupiłem tą 3mk flexible i zdecydowanie polecam żadnych pęcherzy powietrza oraz ładnie sie przykleiło to szkło ja jestem zadowolony i jak narazie nie mam zamiaru zmieniać :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dnia 24.03.2017 o 20:54, krychol83 napisał:

Ja już mam założoną folie 3MK ARC 3D i ogólnie nie polecam, niby przylega bardzo dobrze to ma taką dziwną strukturę(jakby skórka pomarańczy). Dziwnie to wygląda pod kątem.  W LG X Mach mam natomiast założoną hybrydę 3MK Flexible glass i jest naprawde godna polecenia. Cieńka ,prawie nie widoczna ,bardzo dobry poślizg. Dobrze się zakłada. Tylko nie wiem czy dobrze bedzie się trzymała ekranów 2.5D

Dnia 25.03.2017 o 17:19, maja198958 napisał:

Miałem też folie 3MK ARC i od razu po założeniu jej zerwałem ją z wyświetlacza bo to jakaś tragedia jest a nie folia :)

Jestem właśnie świeżo po założeniu tej folii. Powiem tak, jak na folię zakłada się bardzo prosto (ale nie jest to takie banalne jak zapewnia producent), trzeba mieć trochę precyzji w dłoniach, bo łatwo o krzywe naklejenie, czy o jakieś drobinki kurzu (szkło nakleja się o niebo prościej). Ściereczka z mikrofibry dołączona do zestawu jest raczej kiepska, polecam użyć lepszej. Wszystkie pęcherzyki powietrza zeszły bardzo szybko i nie pozostał ani jeden. Tutaj przyznam, że folia przylega idealnie. Więc duży plus. Palcuje się mocniej niż szkło, ale bez tragedii. 

Co do jakości, to w porównaniu do tanich folii, ta ma bardzo fajną strukturę. Oczywiście poślizg nie jest taki jak w przypadku szkła, ale bardzo podobny. Na pewno nie jest 'szorstka' w dotyku. Patrząc pod światło faktycznie widać gradację (jakby setki małych kuleczek - ale nie są to pęcherzyki powietrza), być może to klej, a być może to zejdzie po czasie. Przy włączonym ekranie widać to już znacznie mniej. Zauważyłem, że folia jest bardzo delikatna - łatwo się odkleja. Więc raczej polecałbym używać z Etui, to Spigena pasuje bardzo dobrze, bo nie podwija folii przy brzegach. No i jak spadnie na płasko, to jest szansa, że ekran nie trzaśnie bo wystaje ponad ramki. 

Podsumowując, 30 zł. Za folię to nie mało (za tyle kupi się szkło, a to w końcu tylko zwykły kawałek folii) i jeśli serio ta Flexible glass od 3MK fajnie przylega, to kwestia gustu. Szkło - dobra ochrona, folia - estetyka bo zakrywa cały ekran i jakaś tam ochrona przed ryskami. 

Aha... Jedna uwaga, zauważyłem że zdjęcia z przedniej kamerki wychodzą... Ostrzejsze, niż w przypadku szkła Nillkina. Pewnie dlatego, że tutaj jest wycięcie na kamerkę, a tam takowego nie było, w dodatku kamerka była w miejscu, w którym szkło dobrze nie przylegało, więc musiało to jakoś rozpraszać światło. 

Spoiler

IMG_0882.JPGIMG_0883.JPGIMG_0884.JPG

Edytowane przez Warn_Girl
    Zdjęcia umieszczamy w spoilerze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mx69

Koledzy potrzebne szkło na przód na tył z tego co czytałem to na przód jest problem ze spasowaniem.

Jedne nie przylegają drugie nie pokrywają całego ekranu. W sumie już jakiś czas minął od wydania może zrobili coś co spasuje idealnie podajcie coś sensownego. i oczywiście co na tył?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Entercode

Ja polecam folię zarówno na przód jak i na plecki od nillkina. Nie rzuca się w oczy a wygląda elegancko. Szklo zawsze będzie widoczne bo

odstaje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mx69

Nie mogę znaleźć foli tej firmy, jedynie szkło podrzucisz link gdzie kupiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mx69

Koledzy ktoś próbował szkło firmy forever? Dzisiaj przyszło żonie ona ma a5 ale 2017 i szkło leży idealnie nic nie odstaje jedynie według mnie lekko jak by zamglone ale to tylko dla mnie bo żona mówi że jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Entercode
    Entercode

Edit

Jakies budzetowe szkło z wycieciem w miejscu czujników ktos moze polecic? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Warn_Girl

@Entercode  mam zwykłe z komisu i nic nie szfankuje. Przejdź się i na pewno coś doradzą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi