Skocz do zawartości
joski

A5 2016 Ochrona wyświetlacza

Rekomendowane odpowiedzi

byyskup

Według producenta jest to połączona folia ze szkłem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Elorts

Witam!

Mam problem ze szkłem hartowanym, a mianowicie po jego naklejaniu po bokach szkło odstaje 3 mm z każdej strony, jest to niekomfortowe podczas używania smartfona, oraz ekran może ulec porysowaniu gdy bród wejdzie pod spód. Czytałem o tym problemie na forach i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi, jak również patrzyłem za lekko zaokrąglonym szkłem ponieważ ten telefon na krawędziach jest właśnie zaokrąglony. Znalazłem takie szkło i nawet byłem zadowolony do póki nie okazało się że jest ono tylko zaokraglone na krawędziach żeby nie przyciąć sobie palców, na szczęście go nie kupiłem. Moje pytanie brzmi więc: Czy jest do kupienia zaokraglone szkło hartowane specjalnie do mojego modelu telefonu, które idealne przylega do krawędzi ekranu ? 

PS. Posiadam również samsunga galaxy a3 2016 z identycznym problemem więc to pytanie dotyczy również jego. ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma takiego szkła ani folii która by dobrze przylegała do ekranu, najlepiej używać bez ochrony ekranu i mieć z tym święty spokój. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ss89

Ja nigdy nie miałem szkła ani folii

Nie po to kupuje się ładny telefon żeby go tak zabrzydzać

:)

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    PLANETA

Ja mam dla odmiany szkło naklejone, i też odstaje ale mi to nie przeszkadza. :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Elorts
    4 godziny temu, maja198958 napisał:

Nie ma takiego szkła ani folii która by dobrze przylegała do ekranu, najlepiej używać bez ochrony ekranu i mieć z tym święty spokój. 

Serio? Chyba nie widziałaś szkieł lub folii które na prawdę idealnie przylegają do ekranu i są w wersji slim więc nawet nie ma różnicy między telefonem bez i z ochroną na ekran. Powtórzę pytanie: Istnieje na te modele telefonów czy nie, takie zaokraglone szkło?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dest

@Elorts proces produkcji ekranow 2.5d nie zapewnia idealnej powtarzalności, stąd występujące milimetrowe różnice w kwestii zaooblenia szkla skutkują problemami z doborem a raczej trafieniem na idealne szklo

dla jednego bedzie pasowac idealnie, dla innego minimalnie odstawać.... temat wałkowany wieloktornie w kazdym tel ze szklem 2.5d (to samo jest w s7)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jarmk

Wystarczyło wysilić się troszkę i cofnąć kilka postów wcześniej...  "przylega znakomicie, chroni znacznie lepiej niz zwykła folia.."

Edytowane przez jarmk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ten_co

Powiem wam, że miałem to szkło od pierwszej minuty jak tylko kupiłem a5tke i po tym upadku jak je odkleilem to zupełnie inaczej telefon się prezentuje w momencie gdy ta folia nie wisi w powietrzu. W takiej postaci wiszącej to tylko od zadrapania chroni. Ja narazie zastanawiam się czy jest sens cokolwiek naklejać na wyświetlacz, bo na plecach będzie to pancerne etui...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    S5Fan

Ja się przekonałem że warto. Nie tak dawno mając w kieszeni S7 (ze szkłem) kucnąłem zapomniawszy że w tej samej kieszeni mam również klucze.

Szkło poszło w miazgę (telefon cały). Teraz mam folie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi