Skocz do zawartości
siutek

Android 6.0 (CM) Czy da się wgrać bez uprawnień RooT.

Rekomendowane odpowiedzi

siutek

Pytanie może dla niektórych banalne, jednak mimo to zapytam:

Zastanawiam się nad wrzuceniem CM z andkiem 6.0, jednak zastanawiam się czy wszystkie CM są w domyśle z rootem. Nie chcę tych uprawnień. Nie potrzebuję (tzn pewnie czasem by się przydały). Mam w telefonie aplikację banku, której jedna z funkcji działa pod warunkiem braku uprawnień roota dla użytkownika. Wolałbym zachować tą funkcję kosztem fajerwerków, do których mam dostęp uzyskując prawa roota.

Zatem pytanie brzmi jak w temacie. Czy CM z androidem 6.0 na LG G2 (d802) w domyśle posiada roota? Jaką wersję najlepiej ściągnąć ze strony CM? G2 (Intl)? nightly może być niestabilna prawda?

Edytowane przez Araa
    Poprawiam tytuł tematu. Następnym razem proszę o szczegółowe nazywanie tematów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Uprawnienia roota są wbudowane w CM, jednak to od Ciebie zależy czy je włączysz czy nie. W opcjach programistycznych masz opcję przyznawania uprawnień roota, więc jak go nie chcesz, to po prostu go nie włączasz. CM13 jest już tak stabilny, że nie musisz się martwić o nightly, lecz ja polecam po prostu wgrać najnowszego snapshota. Będziesz miał najnowsze zabezpieczenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    daveomg

Niestety bywa , że pewne aplikacje bankowe nie działają mimo nie włączonego roota...Istnieją aosp bez domyślnie wbudowanego roota. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    valkyx

Apka sprawdza czy system ma dostęp do roota. Na cm to nie będzie działać niestety. Wiem wiem płatności zbliżeniowe fajna sprawa ale technologia HCE ogranicza masz roota to sorry xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi