Skocz do zawartości
marlenkaja

Komputer nie widzi telefonu

Rekomendowane odpowiedzi

hej,

dzisiaj dokonałam aktualizacji androida na 6.0.1. Do tej pory wszystko było cacy aż tu nagle nie mam poączenia kablem telefonu z komputerem (używam Win 10). Komputer widzi urzadzenie, telefon się ładuje, ale nie mam dostępu do plików na telefonie. Już kombinowałam w opcjach programisty, debugowanie usb włączone, MTP też... POMOCY! please... Ktoś coś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    deus

@marlenkaja

Sprawa dotyczy A5 czy A5 2016?

Czy gdy po podłączeniu kablem rozwiniesz statusbar, nie ma tam do wybrania odpowiedniego trybu połączenia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To zwykłe A5, nie wersja z 2016. Nie ma nic w górnym menu, co mówiłoby o jakimkolwiek połączeniu usb...

Edytowane przez marlenkaja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Fenek

@marlenkaja

Spróbuj innego kabla użyć albo innego portu USB w komputerze. Jeśli nie pomoże to wipe cache partition z poziomu rewcovery, bądź full wipe jeśli będzie konieczny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki, ale nie sądzę, że jest to wina sprzętu... Dziwnym trafem od tego czasu kpmputer nie odczytuje też karty SD, której używam w tym telefonie... Serio, żadnych pomysłów?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Yourant

Miałem tak kiedyś w A5 2015 po aktualizacji do 5.0.2, telefon tylko ładował po przez ładowarkę, pod USB nic nie mogłem zrobić, nie wykrywał nawet pod odinem, chodziłem po serwisach itp i powiedzieli że widocznie uszkodzone gniazdo USB, wyszła jakaś mała aktualizacja jeszcze i wszystko wróciło do normy, tak że powinno być wszystko ok. ps. telefon wtedy już miałem wymienić za samsunga S4 bo miałem już dosyć, na prawdę myślałem, że padło usb a tu taki psikus, wszystko wróciło do normy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    topiq

Miałem podobnie w swojej A5, zmieniałem kompy, kable i za cholerę nie widział, ba nawet ładować nie chciał. Przeczyściłem gniazdo USB, przedmuchałem sprężonym powietrzem i jak ręką odjął problemy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    S5Fan

Jeśli nie działa Ci telefon po USB i czytnik kart to szukałbym w uszkodzeniu portów w komputerze lub braku driverów (czytnik kart w komputerze najprawdopodobniej tez jest podpięty do USB)

Zerknij w managerze urządzeń czy masz wszystkie drivery zainstalowane i ewentualnie sprawdź jakieś inne rzeczy na usb czy działają

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi