Skocz do zawartości
Pawel.G

Gubienie zasięgu GPS w Yanosiku.

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu Yanosik co chwila raportuje mi brak zasięgu GPS. W ostatnim czasie telefon zaktualizował się do B371 (po aktualizacji full wipe), a po zainstalowaniu Yanosika było już kilka jego aktualizacji. Niestety nie wiem z czym mam wiązać problem z GPSem, nowy FW, czy może skopana instalacja Yanka. W innych programach nie ma problemów z GPSem, bez problemu chodzi Rysiek, HERE i mapy Google. Aplikacja jest oczywiście dodana do chronionych i wyłączona z optymalizacji. Czy ktoś się już może spotkał z takim problemem? Ewentualnie zna ktoś może jakąś pewną stronę, z której można ściągnąć jakieś starsze wersje Yanosika? Mi już ręce opadają i nie mam pomysłu co z tym fantem zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Toldo

Co chwila może nie, ale czasem się zdarza faktycznie ostatnio. Zwalałem to na podgrzewaną szybę w aucie ale w innym jest podobnie. Trzeba by chyba napisać do supportu Yanosika.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    CrashNull

codziennie jeżdżę z yanosikiem, mam B330, nie mam problemów z gps

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie też problem występuje z yanosikiem. Nie wiem czy to brak GPS czy internetu, a może nie pobiera danych. Ma wszystkie uprawnienia, dodane do chronionych i w sumie nie dostaje żadnych ostrzeżeń. Na honorze mojej żony natomiast wszystko działa co jest dziwne, bo to takie same telefony :)

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    CrashNull

przy braku GPS nie będziesz miał podawanej choćby prędkości, więc łatwo to ogarnąć, co nie działa. a przy braku sieci, nie pokaże ilości użytkowników

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ilość użytkowników jest lecz różni się np na drugim honorze 7 o około 1000 osób. Sprawdzę prędkość. A jeżeli to wina GPS to co z tym zrobić? Nawigacja jakoś działa a zazwyczaj odpalam Yanosika w tle i uruchamiam mapy Google.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobiłem ponowny hard reset telefonu i wgrałem wszystko na nowo ręcznie. Wydaje mi się, że problem z GPSem prawie już nie występuje. Nie wiem tylko, czy pomógł hard reset, czy najnowsza aktualizacja Yanosika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj zainstalować aplikację GPS Status. U mnie, gdzie wszystko z Yanosikiem jest w porządku, apka widzi przynajmniej 11 satelitów. Jeśli będzie mniej, może w aucie masz jakiś silny emiter sygnału (albo magnes), albo telefon wisi w złym miejscu. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Positive

@energia04 Był taki problem, potwierdzam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi