Skocz do zawartości
MonteCarlo

LG G3 - nie wykrywa tylnego aparatu.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od dwóch lat jestem posiadaczem LG G3. Mam brandowany telefon z systemem Android 6. Od kilku dni mam problem z tylnym aparatem. Mianowicie telefon go nie wykrywa. Wszystko stało się z dnia na dzień wchodząc do aplikacji Aparat. Pojawił się komunikat, że aplikacja nie może uruchomić aparatu i zalecane jest wyjście z aplikacji. Tak też zrobiłem bo nie miałem innego wyjścia. Po powrocie do aplikacji okazuje się, że działa tylko aparat frontowy i jest on dodatkowo zniekształcony (obraz jest rozciągnięty a zdjęcia odwrócone do góry nogami). Nie wyświetla się funkcja zmiany aparatu z frontowego na główny. Podejrzewam, że pada mi oprogramowanie. Czy ktoś doradzi mi co zrobić w takim przypadku?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na początek Rom kdz i reinstalacja systemu z opcją czyszczenia flash toolem

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@up

Zawsze można zacząć od przywrócenia ustawień fabrycznych może pomóc. Jak nie pomoże to tak jak wyżej kolega napisał.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam znalazlem sposob na niedzialajacy aparat nie ukrywam meczylem sie ponad tydzien zmiana oprogramowania nowa bateria nic nie nie zadzialalo a sprawa jest bardzo prosta przywrocic ustawienia fabryczne nie laczac sie z zadna siecia i wylaczyc automatyczn date i godzine w ustawieniach i wszystko smiga prosze napisac czy poskutkowalo pozdro 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinb24

Powaznie? Synchronizacja zegara blokuje aparat???

Wysłane z mojego LG-D855

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powaznie wczoraj tak zrobilem i jak narazie aparat oraz flash smiga ale gdy zaznaczymy opcje automatyczny czas i data odnowa to samo takze odznaczamy ustawiamy godzine i date i wszystko gra  ledwo miesiac po gwarancji i telefon zacza fixowac podejzewam ze mial zaprogramowana date do kiedy ma byc sprawny jak pomoglem to daj znac 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Matiok

Witam

Mam problem, od jakiegoś czasu nie działa mi tylni aparat, krótka historia.

Pewnego dnia zrobiłem zdjęcia, wszystko było dobrze, po dwóch godzinach chciałem wykonać kolejne zdjęcie ale aparat juz się nie włączył, całkowicie się zawieszala aplikacja. Po czasie zaczął działać przedni. Nic z tym nie robiłem, kolejnego dnia aparat tylni działał dwa razy. Na dzień dzisiejszy zrobiłem hard reset i aktualizacje androida, działa tylko przedni, lecz co dziwne przejął funkcję tylnego np. działa na komendy słowne, gest ręką nie działa. Aparat po wykonaniu zdjęcia robi odbicie lustrzane albo obraca zdjęcie do góry nogami. 

Nie pamietam nazwy  i nie jestem pewien czy to było ale pamiętam ze tylni aparat z tyłu ma automatyczne zakrywanie oka(?). Umnie jest cały czas oko odkryte, podczas aktualuzacji był słyszalny dźwięk, jakby chciał się otworzyć/zamknąć ale bez skutku.

Jakieś porady ? 

Dzięki

Edytowane przez Matiok

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Seiko

@Matiok

Wgraj jeszcze raz Stok przez LG Flashtool z opcją CSE Flash, jeżeli to nie pomoże to tylko serwis :( 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi