Skocz do zawartości
cosmiccat

"Kreator konfiguracji przestał działać" i "Usługi Google Play przestał działać" czy da się to naprawić?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z Gappsem. Chodzi o to, że wgrałem na telefon CyanogenModa 13 i zainstalowałem wersję nano (na większe nie ma miejsca) i po reboocie wyświela mi naprzemian komunikaty "Kreator konfiguracji przestał działać" i "Usługi Google Play przestał działać". Jest jakiś sposób by to naprawić? Próbowałem reinstall gappsa.

Edytowane przez Araa
    Poprawiam tytuł tematu. Następnym razem proszę o szczegółowe nazywanie tematów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@cosmiccat  

1- Backup data 2- Load your phone's memory with the CM13 build and Pico Marshmallow Gapps ZIP. 3- Turn off the phone and REMOVE ANY SD CARD. 4- Boot in recovery, wipe Dalvik cache, then wipe data/factory reset. 5- Still in recovery, flash the CM13 build, then flash the Pico Gapps, then reboot. 6- Your phone hopefully is now running smoothly, you just have to reinstall your apps/reload backed up data. 7- Turn off your phone, ONLY NOW reinstall the card, reboot. You're good to go

Zaczerpnięte stąd :D 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@allegrojac Dzięki za pomoc, ale wystarczyło, że wszedłem w ustawienia, i korzystając z przerw między komunikatami o zatrzymaniach włączyłem reset do ustawień fabrycznych i teraz działa cacy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    LeszQ

Na przyszłość - zipa z gapps instaluj od razu po zainstalowaniu zipa CM, dopiero po wgraniu tych dwóch paczek uruchamiaj system. Ktoś już o tym wspominał na forum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bisqp

Witam,

ja mam problem z aplikacją synchronizacja kontaktów google. Już próbowałem instalacji CM13 bez karty, z kartą, z wipem i bez. W pico i nano występuje ten błąd. Restart do ustawień fabrycznych też nie pomaga ;( Telefon to LG G3 D855

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Bisqp

Rozumiem, że mamy się domyślać, jaki to problem, w jakich okolicznościach występuje i inne okoliczności, tak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bisqp

Co jakiś czas, bez konkretniejszej przyczyny wyskakują dwa błędy "Niestety, aplikacja synchronizacja kontaktów google przestała działać". Zainstalowany CM13 i open gapps pico. Na nano to samo występuje. Przy instalacji robiony full wipe poza kartą pamięci, po instalacji wipe cache & Dalvik. Do tego wczoraj wieczorem wyskoczył jeszcze error "Unfortunately, Google TTS Engine has Stopped".

We właściwościach błędu dostaję takie coś:

java.lang.RuntimeException: Unable to get provider com.google.android.syncadapters.contacts.GalProvider: java.lang.ClassNotFoundException: Didn't find class "com.google.android.syncadapters.contacts.GalProvider" on path: DexPathList[[zip file "/system/app/GoogleContactsSyncAdapter/GoogleContactsSyncAdapter.apk"],nativeLibraryDirectories=[/system/app/GoogleContactsSyncAdapter/lib/arm, /vendor/lib, /system/lib]]
    at android.app.ActivityThread.installProvider(ActivityThread.java:5200)
    at android.app.ActivityThread.installContentProviders(ActivityThread.java:4792)
    at android.app.ActivityThread.handleBindApplication(ActivityThread.java:4732)
    at android.app.ActivityThread.-wrap1(ActivityThread.java)
    at android.app.ActivityThread$H.handleMessage(ActivityThread.java:1424)
    at android.os.Handler.dispatchMessage(Handler.java:102)
    at android.os.Looper.loop(Looper.java:148)
    at android.app.ActivityThread.main(ActivityThread.java:5461)
    at java.lang.reflect.Method.invoke(Native Method)
    at com.android.internal.os.ZygoteInit$MethodAndArgsCaller.run(ZygoteInit.java:726)
    at com.android.internal.os.ZygoteInit.main(ZygoteInit.java:616)
    Caused by: java.lang.ClassNotFoundException: Didn't find class "com.google.android.syncadapters.contacts.GalProvider" on path: DexPathList[[zip file "/system/app/GoogleContactsSyncAdapter/GoogleContactsSyncAdapter.apk"],nativeLibraryDirectories=[/system/app/GoogleContactsSyncAdapter/lib/arm, /vendor/lib, /system/lib]]
    at dalvik.system.BaseDexClassLoader.findClass(BaseDexClassLoader.java:56)
    at java.lang.ClassLoader.loadClass(ClassLoader.java:511)
    at java.lang.ClassLoader.loadClass(ClassLoader.java:469)
    at android.app.ActivityThread.installProvider(ActivityThread.java:5185)
    ... 10 more
    Suppressed: java.io.IOException: Failed to open dex files from /system/app/GoogleContactsSyncAdapter/GoogleContactsSyncAdapter.apk
    at dalvik.system.DexFile.openDexFileNative(Native Method)
    at dalvik.system.DexFile.openDexFile(DexFile.java:295)
    at dalvik.system.DexFile.<init>(DexFile.java:80)
    at dalvik.system.DexFile.<init>(DexFile.java:59)
    at dalvik.system.DexPathList.loadDexFile(DexPathList.java:279)
    at dalvik.system.DexPathList.makePathElements(DexPathList.java:248)
    at dalvik.system.DexPathList.<init>(DexPathList.java:120)
    at dalvik.system.BaseDexClassLoader.<init>(BaseDexClassLoader.java:48)
    at dalvik.system.PathClassLoader.<init>(PathClassLoader.java:65)
    at android.app.ApplicationLoaders.getClassLoader(ApplicationLoaders.java:58)
    at android.app.LoadedApk.getClassLoader(LoadedApk.java:376)
    at android.app.LoadedApk.makeApplication(LoadedApk.java:569)
    at android.app.ActivityThread.handleBindApplication(ActivityThread.java:4724)
    ... 8 more
    Suppressed: java.lang.ClassNotFoundException: com.google.android.syncadapters.contacts.GalProvider
    at java.lang.Class.classForName(Native Method)
    at java.lang.BootClassLoader.findClass(ClassLoader.java:781)
    at java.lang.BootClassLoader.loadClass(ClassLoader.java:841)
    at java.lang.ClassLoader.loadClass(ClassLoader.java:504)
    ... 12 more
    Caused by: java.lang.NoClassDefFoundError: Class not found using the boot class loader; no stack trace available

Edytowane przez Bisqp
    nowe dane

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bisqp

zrestorowałem sobie do brandowanego romu, potem jeszcze raz wrzuciłęm CM i gappsy i dalej to samo :/ Błąd wyskakuje podczas korzystania z różnych aplikacji i gier w raczej przypadkowych momentach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam podobny problem, po zmianie cma na nowsza wersje po wgraniu wsyztskiego przy pierwszym właczeniu po ustawienia jezyka , wi fi itd wyskukuje krekotr przestal dzialc ,  wgrywalem i cm-y starsze mlodsze i nic, pomocy, potrzebuje pilnie tel , Jesli ktos pomoze to sie odwdziecie napewno w jakis sposob , jakies doladonie czy cos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bisqp

u mnie problem ustąpił po zainstalowaniu większej paczki gappsów. Pico i nano nie chciały działać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi