Skocz do zawartości
zohan85

LIVE 3 CustomROM + TWRP + ROOT Sprawdzony Działa

Rekomendowane odpowiedzi

zohan85

Witajcie,

Po mojej długiej nieobecności pora się znów przypomnieć :)

Cały folder ze wszystkimi plikami i narzędziami znajduję się tutaj: LINK lub można pojedynczo pobierać wraz z każdym krokiem ;) 

Działający ROM+TWRP+ROOT 

KROK 1: Instalacja sterownika

• Włącz debugowanie USB w opcjach programistycznych jeśli nie zostało domyślnie włączone
    • Podłącz kabel USB
    • Uruchom Dialera i wybierz ###2324#

Powinno ukazać się następujące okno po wprowadzeniu kodu:

Spoiler

Screenshot_2016-08-29-22-38-38.png

• Pobieramy Sterowniki do naszego telefonu LINK
    • Uruchamiamy telefon w trybie download w następujący sposób
    1. Wyłączamy telefon
    2. Wciskamy jednocześnie przyciski VOL+ i VOL- i trzymając wciśnięte podpinamy kabel USB
    3. Naszym oczom ukaże się następujący ekran:

Spoiler

1.3a.png

4. Zwalniamy przyciski po czym wciskamy i przytrzymujemy przycisk VOL+ po czym zgaśnie nam ekran przechodząc w trym Download

• Następnie sprawdzamy w menadżerze urządzeń czy mamy urządzenie Qualcomm HS-USB QDLoader 9008 (tutaj posłużę się screenami od Chińskich "przyjaciół"
    • Spoiler

1.3b.png

• Jeśli jednak mamy nieznane urządzenie android to wybieramy to urządzenie i klikamy PPM (Prawy Przycisk Myszy) i wybieramy aktualizuj sterownik
    • Następnie wybieramy ręczną instalacje sterownika z dostępnych opcji wybieramy Przeglądaj komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika
    • Spoiler

1.png

• Następnie wybieramy: Pozwól mi wybrać z listy sterowników urządzeń na moim komputerze
    • Spoiler

2.png

• Następnie wybieramy w prawym dolnym rogu przycisk Z dysku
    • Spoiler

3.png

• Następnie z pobranej paczki sterowników wskazujemu plik ini: qcmdm.inf
    • Następnie wybieramy sterownik najbliższy naszemu ja wybrałem 9091 ale sterownik 9008 miałem już domyślnie zainstalowany zaraz po podłączeniu do komputera
    • Po zakończeniu instalacji odłączamy kabel USB i wychodzimy z trybu download poprzez przytrzymanie przycisku power aż do ekranu startowego z logiem LIVE3

KROK 2: Kopia QCN

1. Pobieramy QPST LINK
    2. Uruchamiamy Dialera i wprowadzamy następujący kod: *#*#564548#*#*
    3. Nasze urządzenie (Port powinien się zmienić z Qualcomm HS-USB QDLoader 9008 na Android HS-USB Diagnostics AF08 bądź inny najwazniejsze jest to aby był Diagnostyczny tryb.
    4. Uruchamiamy QFIL z pakietu QPST
    5. Wybieramy Tools następnie QCN Tools Backup Restore i wybieramy Backup QCN i zapisujemy go w bezpiecznym miejscu. UWAGA jeśli nie zrobimy kopii to stracimy łączność dla karty sim gdyż znajdują się tam wszelakie informacje na temat pracy każdej sieci A jeśli zapomnicie można się posłużyć już gotowym plikiem QCN LINK oraz pominąć robienie kopii zapasowej tego pliku.
    6. Spoiler

2016-08-29 22_50_40-UMI COMMUNITY-ROM-eMax mini CM12.1 installation guide + resources - Powered by D.png

KROK 3 Instalacja UMI emax mini firmware (Oficjalna aktualizacja wywodząca się z tego brandu):

1. Pobieramy firmware LINK
    2. Uruchamiamy program jako administrator
    3. Odpinamy kabel USB i wyłączamy telefon
    4. Uruchamiamy go w tryb download (Patrz Krok1)
    5. Ukarze się nam następujące okno
    6. Spoiler

8.png

7. Klikamy po prawej stronie przycisk Download i czekamy Instalacja trwa ok 10-12 min
    8. Po czym telefon nam się uruchomi ponownie telefon w tym momencie stracimy dostęp do komunikacji z karty sim
    9. Ponownie wprowadzamy kod przełaczający nas w tryb diagnostyczny  *#*#564548#*#*
    10. Przywracamy plik QCN powtarzając Krok 2 tym razem wybierając przycisk Browse i wskazujemy naszą kopie pliku QCN bądź moją kopie
    11. I wybieramy opcje Restore QCN po czym jak zakończy się cały proces uruchamiamy telefon ponownie i komunikacja mam powróci
    12. W tym momencie zamieniliśmy nasz telefon z K&M LIVE3 w UMI eMax mini

Krok 4: RECOVERY

1. Pobieramy instalatora TWRP dla naszego telefonu LINK
    2. Wyłączamy telefon uruchamiamy telefon w tryb Download (Patrz krok 1)
    3. Uruchamiamy jako administrator emax_mini_twrp_driver_install.exe
    4. Po czy klikamy enter a następnie wybieramy opcje która nas interesuje ja wybrałem opcje 2 czyli instalację a po instalacji uruchomienie w trybie recovery 
    5. Następnie uruchamiamy ponownie telefon tak aby wystartował nam system 
    6. Cieszymy się custom recovery

Prawdopodobnie można ten krok wykonać na STOCK ROM niestety nie testowałem bo zdążyłem zmienić wcześniej firmware ;)

KROK 5: ROOT

1. Pobieramy binaria LINK
    2. Kopiujemy plik bezpośrednio do pamięci wewnętrznej telefonu
    3. Wyłączamy telefon
    4. Przytrzymujemy przycisk VOL+ i Power przez ok 2-3 sekund i zwalniamy przyciski po czym uruchomi się nam TWRP Recovery
    5. Wybieramy menu Install i wskazujemy nasz plik: SuperSU-v2.56-20151030013730.zip
    6. Instalacja trwa kilka sekund po czym możemy uruchomić ponownie telefon
    7. Cieszymy się rootem w naszym telefonie

Specjalne podziewanie dla @peres14 bo bez niego nie naprawiłbym komunikacji gdyż ja nie zrobiłem kopii QCN :E

Poniżej zamieszczam kilka screenów:

Spoiler

Screenshot_2016-08-29-22-37-44.pngScreenshot_2016-08-29-21-07-01.pngScreenshot_2016-08-29-22-37-55.png

Antutu:

Spoiler

Screenshot_2016-08-29-21-27-58.pngScreenshot_2016-08-29-21-29-07.pngScreenshot_2016-08-29-21-29-23.pngScreenshot_2016-08-29-21-29-28.pngScreenshot_2016-08-29-21-29-43.pngScreenshot_2016-08-29-21-30-05.pngScreenshot_2016-08-29-21-30-12.pngScreenshot_2016-08-29-21-30-17.png

Życzę wszystkim powodzenia w "zabawie"

Edytowane przez zohan85
    Tutorial
    • Lubię to! 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@zohan85tak trzymaj! LIVE 3 to dobra maszyna w atrakcyjnej cenie.

Edytowane przez peres14

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zohan85

Staram się jak mogę w miarę możliwości i funduszy osiągać cel szkoda że na odkrycie tego sposobu zajęło mi prawie rok czasu ale lepiej późno niż wcale. 

Zapomniałem podać źródła którym się wzorowałem: LINK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Super sprawa ;D Czy zauważyłeś jakies pozytywne zmiany w pracy  sytemu? Dawno nie bawilem sie w customy i te sprawy, ale sadze, ze nie mozliwy bedzie powrót na rom krugera. Jak myslisz czy podejdzie rom z tcl m3g  ( to w sumie tez sam fon ), dostepny jest MIUI 8 i CM 12.1. Troche sie cykam wgrywac :P

Czy ktoś testował sposób kolegi? Jakieś opinie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zohan85

Generalnie to jest ten sam system co i KM tylko bez logotypów Kruger&Matz. Jeśli chodzi o powrót bo trzeba by pierw takie oprogramowanie dostać albo wyciągnąć z telefonu. Ja na dniach będę się bawił z CM12.1 bo nic innego raczej nowszego nie dostanie się a MIUI mi jakoś nie leży w guście ;)

PS. Mówiszy cykasz się wgrywać a co ja mam powiedzieć jak bez najważniejszego pliku zrobiłem z telefonu coś co miało komunikacje ale tylko po Wi-Fi :D bo nie wyciągnąłem pliku QCN :P ale kto szuka nie błądzi i się znalazło na 4PDA i telefon ożył :D 

Wysłane z mojego eMAX mini przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez zohan85

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam chęć wgrać :) może sie namyśle i zrobie to. Dobra robotę odwalieś. Na youtubie zauważyłem, że umi uzyskuje więcej punktów w antutu niż kruger i TCL. Chwalą go też za kulture pracy. To napewno kwestia lepszej optymalizacji, bo kruger troche laguje czasem. 

Jak dokładnie przejść w tryb diagnostyczny? 

Nie ma żadnej reakcji na kod ###2324# 

Powejściu w tryb download komp widzi urzadzenie   HS-USB QDLoader 9008 ale jak włącze telefon to port gaśnie. 

w dialerze po wpisaniu kodu  *#*#564548#*#*  pojawia się menu jakieś testowe. a program QFIL nic nie widzi bo i nie ma urządzenia w porcie. O co chodzi

Edytowane przez Daniel Kazimierski
    poprawki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zohan85

kod ###2324# uaktywnia porty aby móc się bawić na ekranie telefonu wyświetli Ci się żę wyłączono zabezpieczenie portów drugi kod powinien bez żadnej reakcji zmienić Twój port na diagnostyczny i wtedy będziesz miał aktywne opcje w QFIL aby zrobić kopie ale jeśli nie możesz pominąć ten krok gdyż plik QCN który działa jest też zamieszczony i co byś nie wgrał to i tak będzie działać ;) tak więc nie ma się co martwić :) zawsze można ratunkowo wykorzystać ten firmware od  UMI gdyż on fleszune cały telefon od nowa więc naradę trzeba się starać żeby zepsuć :P 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mam takiego komunikatu ze wyłączono zabezpieczenie.Trzymam klawisze glosnosci wpinam do kompa i widze ze sie pojawia w menedżerze.

( nie pojawia sie czerwona plansza na telefonie) i teraz tak: włączam telefon wklepuje kod na diagnostik i znow wyłaczam aby wejść w dowload i ma być juz diagnostic tak ? Dodam ,że ponowna istalacja sterów kończy sie niepowodzeniem i zostaje 9008. Kurcze coś nie tak. A i komp na wim 10 - może to ma jakieś znaczenie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zohan85

To coś ewidentnie robisz źle :( bo ja przechodziłem w 1 kolejności z firmware KM z opisu pierwotnego i wszystko działało bez zarzutu. Ja w tryb diagnostyczny przechodzę np że mam fona podpiętego do kompa jak jestem w trybie loadera wklepuję kod przełączający w diagnostyczny tryb i w QFIL mi się pojawia że mam tryb dagnostyczny i tryb ten się dopiero zmieni jak podłączymy telefon w trybie download do naszego komputera 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie chcę mi nawettych zabezpieczeń wyłączyć. Jak jest telefon podłączony do kompa w trybi download to jest wyłączony to gdzie wpisać ten kod? 

dodano nowa zawartość

Spoiler

Screenshot_2016-09-08-06-27-05.png

Edytowane przez bartekc00
    obowiązkowe tagi spoiler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi