Skocz do zawartości
jacoslav

Sposob na udostepnienie internetu z laptopa dla telefonu z androidem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zamieszczam sposob ktory pozwala ominac problem ad-hoc.

Jak wiemy, trzeba sie mocno napocic zeby nasz telefon widzial ad-hoc.

Jezeli mamy windows 7 i wifi (wszystkie laptopy) mozemy w latwy sposob utworzyc wirutualny router, ktory jest widziany przez nasze telefony z androidem.

Tutaj opis krok po kroku:

Wi-Fi bez routera - Software - PC Format

edit: ułatwienie.

Na pulpicie tworzymy plik tekstowy.

W pliku wpisujemy

netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=AAAAAAA key=111111111

netsh wlan start hostednetwork

Gdzie: ssid: - to nazwa wyswietlanej sieci mozna zmienic

a key to haslo - mozna zmienic.

Zapisujemy plik na pulpicie o nazwie np. wifi i dajemy rozszerzenie .bat.

Klikamy prawym guzikiem na tym pliku jako administrator.

Teraz przy kazdym uruchomieniu komputera musimy uruchomic ten pliczek jako administrator i to wszystko mamy wifi.

TERAZ OSTATNIA RZECZ - JEDNAK TĄ WYKONUJEMY JEDNORAZOWO.

W ustawieniach sieci bezprzewodowych w wyswietlanych sieciach, klikamy obok napisu Połączenia przy sieci która chcemy udostepnic. Nastepnie Wlasciwosci -> udosptenianie i tam wybieramy siec bezprzewodowa 2 i zaznaczmy wszystko ptaszkiem. Zamykamy i mamy router wifi.

Edytowane przez jacoslav

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    senq87

Mam coś prostszego :P dzisiaj znalazłem program który sam tworzy wirtualny ruter wystarczy go zainstalować uruchomić komputer ponownie wpisać nazwę użytkownika i hasło i włączyć wirtualny ruter. :)

link do programu :

http://virtualrouter.codeplex.com/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zodiak

Korzystałem ale był kapryśny.

Przesiadłem się na Connectify - na razie bez zastrzeżeń, większe możliwości konfiguracji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy pójdzie to na Windows Vista ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zodiak

Ludzie lenistwo i niechęć do wysiłku intelektualnego są porażające.

Masz leniu, chociaż zadaj sobie trud kliknięcia:

support.connectify.me/entries/20307637-does-connectify-run-on-windows-vista-or-windows-xp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Atos

Witam,

Chciałbym nawiązać bezpośrednio do Waszej dyskusji oraz dopytać o dwie inne opcje tworzenia wirtualnego serwera.

Ten wątek wyczerpuje główne rozwiązania, dlatego może przydać się innym w przyszłości.

Sprawa wygląda klarownie: posiadam telefon z androidem i chciałbym - używając wi-fi - pobierać internet z komputera.

Aby uściślić dopowiem, że mój telefon to Samsung Galaxy S Plus, a karta sieciowa: REALTEK RTL8168B. Domniemywam, że telefon nie stanowi problemu; brak informacji w internecie jakoby karta sieciowa stanowiła problem w połączeniu z androidem również odrzuca możliwość wadliwości tego elementu.

Podjąłem się każdej metody, tj. 1) poprzez komendy w cmd.exe - jak kolega wyżej w wersji uproszczonej 2)poprzez utworzenie ręczne w Windows 7 połączenia ad-hoc oraz 3) poprzez program Connectify.

W pierwszym wypadku, wg instrukcji http://www.blog.ravns.net/windows-7-jako-access-point-wi-fi-hot-spot-wireless-hosted-networks/, w Panel Sterowania >> Sieć i Internet >> Połączenia sieciowe – nie można zaobserwować powstania nowej nazwy połączenia sieci bezprzewodowej, która będzie tworzyła Hot Spot.

W drugim wypadku, w okienku Win7 przeglądającym dostępne hosty Wi-Fi pojawia się ten mój-utworzony z komunikatem: "oczekiwanie na użytkowników", jednak telefon go nie wykrywa.

W trzeciej sytuacji, program Connectify wprawdzie tworzy HotSpot, ale oprawia to komunikatem: "AP Not Supported". Telefon go nie wykrywa również.

Wszystko zawodzi, proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nctrns

Z tego co pamiętam to ta funkcja działa głównie na kartach sieciowych atheros.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Atos

Uwaga! Udało mi się rozwiązać problem.

Tak jak niektórzy podpowiadali w komentarzach na innych stronach, należy dokonać ROOT'a telefonu.

W internecie znajduje się masa danych, jak to uczynić względem każdego modelu.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi