Skocz do zawartości
rzepak

Słaby zasięg GPS

Rekomendowane odpowiedzi

rzepak

Wczoraj odebrałem z paczkomatu Nexusa 5x zamówionego w x-kom, pierwsze wrażenie bardzo spoko, niestety telefon ma jedną poważna wadę -słaby GPS, jest to chyba zmora LG. Na pustej przestrzeni jako tako łapie, problem pojawia się w aucie, jeżdżę mondeo z podgrzewaną przednią szybą co teoretycznie może powodować problemy z GPSem, natomiast z telefonów które testowałem, taki problem nie występuje w żadnym iPhone od 4s w góre, ani  Samsungu S6, natomiast i mój poprzedni LG G2 nie działał poprawnie (chociaż czasem mu się zdarzało jak byla naprawdę dobra pogoda) a 5x to zupełna tragedia i nie łapie żadnego sygnału. Opcje w Lokalizacji ustawione na wysoką czułość, GPS Status też cały czas ma wyświetlone w kółko "szukasz lokalizacji GPS", to samo teraz dzieje się w mieszkaniu.

Czy serwis jest to wstanie ogarnąć czy sprawdzą że u nich akurat działa i odeślą telefon bez naprawy? Czy lepiej próbować oddać telefon do x-kom i zażądać zwrotu pieniędzy, jest to w ogóle możliwe jeśli go odpakowałem, skonfigurowałem (update to 7.0) i używam od wczoraj?

Edytowane przez rzepak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bxx3

Ja nie mam problemu z GPS używam google maps, nawet przy E chodzi dość dobrze, chyba masz jakiś problem na płycie, tel możesz oddać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rzepak

@bxx3

Jakie masz ustawienie w Lokalizacja -> Tryb Lokalizacji? Wszędzie piszą żeby ustawić Wysoką czułośc, zmieniłem teraz na "Tylko Urządzenie" i momentalnie złapał fixa w mieszkaniu, zaraz idę sprawdzić to w aucie.

Edytowane przez TorGal17
    Nie cytujemy poprzedzającego posta w całości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

u mnie również GPS chodzi bez zarzutów, na pewno dużo lepiej niż w N5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    K9G

@rzepak

U mnie również gps działa bezproblemowo. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rzepak

U mnie już też, nie wiem o co chodziło, domyślnie w Lokalizacja -> Tryb Lokalizacji  było ustawione Wysoka Czułość i nie potafił wykryć GPSa (telefon prawie że świeżo z pudełka wyciągnięty) ale po przestawieniu opcji  Lokalizacja -> Tryb Lokalizacji na "Tylko Urządzenie" załapał od razu 11fixów w GPS Status , przestawiłem ponownie na Wysoka Czułość i dalej działa świetnie, w aucie nawigacja chodzi płynniej niż na Galaxy S6.

Także temat można zamknąć, dzięki :)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi