Skocz do zawartości
warrior1916

Pęknięty ekran- Galaxy J5

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taką sytuację. W pewnym momencie przestaje działać ekran. Tak z niczego sobie, żadnego upadku, nacisku na telefon, nic z tych rzeczy. Zauważyłem, że w lewym górnym rogu ekran jest pęknięty. Szkło jest całe, nie ma w tym miejscu żadnych oznak, że coś tam się działo. Telefon w dedykowanym etui flip wallet i takie coś. Wydarzyło się komuś coś takiego kiedyś w jakimś telefonie samsunga? Jak uważacie, jakieś szanse na bezpłatną naprawę są... Bo jak zapytałem wstępnie w serwisie to oczywiście uszkodzenie mechaniczne i tyle... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A stało się tak po pewnym czasie użytkowania, czy już tak jest "od nowości" ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

Dziwne. Też mam Flip Wallet, na dodatek telefon mi upadł raz czy dwa, ale ekran jak najbardziej działa, i wszystko jest ok. Może jakiś wadliwy egzemplarz?

Tapatalk + Samsung Galaxy J5 (SM-J500FN)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    electro69

@warrior1916

Nigdy czegoś takiego nie miałem, zresztą to bardzo dziwne, że tak samo z siebie się zrobiło. Może to jakaś wada ukryta tego ekranu jest. Problem w tym, że niestety serwis, tak jak pisałeś zaraz Ci to odrzuci z adnotacją "uszkodzenie mechaniczne". Jedynym sensownym rozwiązaniem w tym przypadku pozostaje oddanie telefonu nie na gwarancję, a na rękojmię. Wtedy będą musieli wystawić ekspertyzę rzeczoznawcy, więc jakaś tam iskierka nadziei jest, że jednak zakwalifikują telefon do naprawy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sobotę po prostu, działa, potem go biorę do ręki i nie działa. Pod światłem zauważyłem pęknięcie w górnym lewym rogu ekranu, a w zasadzie 3 pęknięcia. Nic specjalnego z nim nie robiłem w tym czasie, leżał na stole albo był w kieszeni jak oglądałem telewizor... Myślałem nad rękojmią, ale zastanawiam się czy w tym przypadku też nie leci do regenersis w celu uzyskania opinii jakiegoś technika. Bo jak to wiadomo co stwierdzą. Czy może wchodzi tu w grę niezależny rzeczoznawca. Kluczem by było żeby nie stwierdzili tylko i wyłącznie moje działanie, bo jeżeli mogłoby powstać w w wyniku jakieś wady ukrytej czy słabości komponentu to by się podciągnęło. Kurcze, no bez przesady, że utrzymują upadki, a ten jeszcze w kaburze i w kieszeni dostał taki nacisk ze aż pękł (nie w tylnej kieszeni jak coś, bo potem można usiąść ;))

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Stwierdzą uszkodzenie i odpłatną wymianę. Nikt nie będzie robił dochodzenia detektywistycznego . Pęknięty to pęknięty :). Jedyne co dodam wyświetlacze w J5, J3 ( 2016 ) są strasznie delikatne ale są też tanie ^^.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam, bardzo podobną sytuację tyle , że w J3, mam go 2gi miesiąc. Telefon miałem w przedniej kieszeni luźnych spodni, następnie w wewnętrznej kieszeni kurtki, po powrocie do domu odwiesiłem kurtkę na wieszak, a po około 2 godzinach wyciągnąłem telefon, naciskam przycisk i kicha, pod światło widać 2 wewnętrzne pęknięcia wyświetlacza, Pęknięcia prawie nie widoczne, telefon nie działa :( Telefon noszę w sztywnym oryginalnym etui samsunga flip wallet, które bardzo sztywną klapkę... z tymi modelami J faktycznie jest coś nie tak, skoro ich wyświetlacz są takie delikatne, szkoda kasy na taki telefon

Edytowane przez tomono1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    electro69

@up

A czego się spodziewałeś po telefonie za takie pieniądze. Nawet w flagowych produktach, pękają ekrany. Nie ma na to żadnej reguły. W dzisiejszych czasach pierwszą rzeczą, którą trzeba zrobić po kupnie nowego telefonu, to nakleić szkło hartowane na ekran.

Inna sprawa, że widziałem już sporo komentarzy odnośnie Samsunga J3, w których ludzie narzekają właśnie na pękanie szkła/ekranu, więc coś w tym modelu musi być nie tak. Pewnie użyli materiałów kiepskiej jakości, by ciąć maksymalnie koszty.

Edytowane przez electro69

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

Kiedyś Sony z zetką miało problemy, ale widzę, że powoli i Samsunga to dotykać zaczyna... :niedowiary:

Tapatalk + Samsung Galaxy J5 (SM-J500FN)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    16 godzin temu, electro69 napisał:

@up

W dzisiejszych czasach pierwszą rzeczą, którą trzeba zrobić po kupnie nowego telefonu, to nakleić szkło hartowane na ekran.

Pewnie że tak, tylko co pomoże szkło w sytuacji kiedy ekran pęka w środku- matryca, a samo szkło pozostaje nienaruszone. Może jedynie zmniejszy nacisk na ekran przy podobnych zdarzeniach.. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi