Skocz do zawartości
Beduinio

G928I S6 Edge+ dogranie języka polskiego.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Niedawno stałem się posiadaczem telefonu S6 Edge+, jednak z tego co się orientuję posiada on soft na region Oceanii (G928i). Być może słabo szukałem po forach, jednakże nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Czy jest możliwość dogrania języka polskiego? Czy może trzeba zmienić cały soft na polski?

Pytałem w jednym sklepiku z telefonami, to gość stwierdził, iż jest opcja wgrania najnowszego stockowego softu za pomocą Odina na ten telefon. Ale miałem wrażenie, że nie miał pewności co do tego. Czy może to uszkodzić telefon czy coś?

Generalnie chciałbym wiedzieć co trzeba zrobić z tym telefonem, bym mógł korzystać swobodnie z niego.

Niestety jestem zielony w tej kwestii, także prosiłbym kogoś mądrzejszego ode mnie o pomoc

Wersja androida to 6.0.1

Cmp8Gly.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Fenek
    bladeno1

@@Beduinio,

Wersja G928i i G928F posiadają takie same podzespoły - SoC i GPU. Różnią się nieco innymi, obsługiwanymi częstotliwościami pracy sieci GSM. Pomimo niewielkich różnic na jeden i drugi telefon samsung "wypuszcza" inne wersje oprogramowania. Jest więc  soft przeznaczony tylko dla modelu G928i i taki, który jest tylko dla wersji G928F (rynek europejski). 

Soft dla wersji G928F:

http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-G928F/

A tutaj dla modelu G928I:

http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-G928I/

Wgrywając soft przeznaczony dla modelu G928F na model G928i, możesz "uceglić" telefon.

Uważam że nie ma możliwości na całkowite spolszczenie romu oraz wgranie języka polskiego. Oczywiście są programy typu MoreLocale. Nie przetłumaczą one jednak wszystkiego albo mogą nie działać na najnowszej wersji androida. 

Pozostaje Tobie jedynie poszukać jakiegoś custom romu na model G928i, który posiada w pakiecie również j.polski. Poszukaj tutaj:

http://forum.xda-developers.com/s6-edge-plus/development

Edytowane przez bladeno1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo dziękuję za odpowiedź, Panowie. Tak też właśnie mi się wydawało, że nie można po prostu wgrać europejskiego softu na model z regionu Oceanii.

Cóż, chyba pozostaje mi zwrócić telefon do sklepu i kupić gdzieś indziej, gdyż na stronie sklepu wyraźnie jest napisane G928F, a ja dostałem G928I.
    Można zamknąć temat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bladeno1

@@Beduinio,

Skoro na stronie sklepu widnieje model G928F a Ty dostałeś model G928I to zostałeś oszukany. Żądaj zwrotu pieniędzy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam mam otóż taki problem ,z góry mówie nie wiem czy dobry dzial jeśli nie proszę o przeniesienie natomiast , dostałem s6 plusa od brata z kanady i problem tkwi w języku nie posiada polskiego czy jest jakaś możliwość wgrania go bez ukrytych wad ? I najlepiej o wytlumaczenie jak to zrobić i czy to możliwe z góry bardzo dziękuję. Pozdrawiam Szymon.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo milo to slyszeć a czy moge cos CIACH że się tak wyrażę wgrywając ? :) i pytanie natomiast jeszcze jedno czytalem na forum tylko z galaxy s4 bodajże że wgrywając polskiego rooma mozna coś tam zwalic wlaśnie w kanadyjskim telefonie a ja dokladnie mam taka wersje  SM-G928W8 i dziękuje za odpowiedź oczywiście!!! :)

Edytowane przez Fenek
    Słownictwo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bladeno1

@EdŻŻŻ

Nie możesz wgrać oficjalnego oprogramowania (stock rom)  przeznaczonego dla wersji europejskiej G928F, na wersję kanadyjską - G928W8. Wgrywając nieodpowiednie oprogramowanie możesz "uceglić" telefon!!!

Masz w zasadzie dwie "bezpieczne" opcje:

1. Możesz wgrać program z Google Play, który spolszczy w jakiś sposób menu w telefonie np. MoreLocale 2:

2. Możesz wgrać nieoficjalne oprogramowanie (custom rom) dla modelu G928W8, które w pakiecie zawiera również j.polski. Poszukaj takiego na XDA:

Edytowane przez bladeno1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi