Skocz do zawartości
jodzet

Uchwyt rowerowy

Rekomendowane odpowiedzi

jodzet

Witam.

Chcialbym kupic do Sensation uchwyt rowerowy. Czy ktos z forumowiczow korzysta z takowego?

Z mila checia dowiedzialbym sie na co zwracac uwage przy zakupie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jodzet

Pozwole sobie odawiezyc temat.

Korzysta ktos? Przez weekend mam zamiar rozejrzec sie i maks do poniedzialku kupowac.

Tapatalkniete z Sensacji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja kiedyś się zastanawiałem nad czymś takim, lecz po wywrotce nie wiadomo co stanie się z ekranem :/

Na pewno uchwyt musi obejmować tel, aby mieć 99,9% że nam nie wypadanie. Z tego co się wydaje, to najlepsze jakieś takie coś w co by się wkładało telefon (etui) i przyczepiało do kierownicy.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

To wygląda całkiem ciekawie. Przynajmniej telefon jest w nim jako tako chroniony przed kurzem i bezpośrednim działaniem betonu w razie wypadnięcia/przewrócenia się na rowerze.

Minusem tego rozwiązania jest trudniejsze obsługiwanie telefonu (trzeba rozpiąć etui)... no ale coś za coś - najbezpieczniejszy telefon byłby gdyby go wstawić w szklaną gablotkę i nigdy więcej nie dotykać... a przecież też nie o to chodzi ;) Tutaj poziom bezpieczeństwa powinien być na optymalnym (jak na rower) poziomie.

Z drugiej strony, standardowe uchwyty (klik / klik) jakoś do mnie specjalnie nie przemawiają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jodzet

Dokladnie, nie o to chodzi. Przeciez, z zalozenia, smartfony maja nam ulatwiac codzienne zycie.

Co do pierwszego linku. Kurde, bylby idealny, ale jest jeden, dla mnie dosyc duzy, minus takiego rozwiazania. Mianowicie nie mozna nic nagrywac w trakcie jazdy. A takze na tym by mi zalezalo.

Po za tym duzym plusem by bylo jakby glowica byla 3d (2 ostatnie linki) Wiadomo.. katy, pochyl- wszystko latwo ustawic.

Nie spotkaliscie sie moze z czym takim jak Smogg podal tylko z otworem na kamere tylnia + glowica?

Mam rozumiec,ze osobiscie nikt nie korzysta z takich rozwiazan?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Żadne tam gadżety...

Jedyny słuszny, niemiecki uchwyt HR Auto Comfort. Wymienne głowice dopasowane do konkretnych telefonów.

Ja używam takiego z głowicą typu "imadełko" (pod k800i nie ma dedykowanej). Przeżył 2 wyjazdy w góry (nie, nie asfaltem.. ;)), w tym jedną konkretną glebę. Na początku człowiek ma trochę schizę, ale z czasem widać, że telefon trzyma się jak przyklejony. 2 kumpli też ma. Jeden wozi na nim HTC Topaz, drugi ma HTC Touch HD - z dedykowanymi głowicami naturalnie. Obaj jeżdżą MTB i ich telefony mają się dobrze.

Minus taki, że nie jest to tania zabawa. Uchwyt do kierownicy 20-30zł (zależy od modelu, kwestia średnicy i możliwości ustawień) + głowica drugie tyle wzwyż, zależnie od telefonu. Ale zaręczam, że warto. W końcu lepiej wydać więcej na pewne mocowanie, niż płakać później nad roztrzaskanym telefonem.

Tylko trzeba uważać, żeby nie kupić podróbki, bo takowe zaczęły się pojawiać (jak to bywa z każdym dobrym towarem). Te, co ja kupowałem miały ponaklejane srebrne plomby gwarancyjne.

Podsyłam link do sprawdzonego przeze mnie sprzedawcy na Allegro:

Przedmioty użytkownika - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

---------- Post dołączono o 21:56 ---------- Poprzedni post napisano o 21:55 ----------

A przepraszam, dopatrzyłem teraz, że w tym teście jest mowa właśnie o uchwytach HR. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja kupowałem z Endomondo, co prawda tani nie jest ale wykonanie ok i chroni telefon w razie deszczu itd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dalkes

Ją kupiłem za 20 zł na allegro plus przesyłka . Jeżdżę generalnie po mieście i jak narazie wszystko jest ok telefon mieści się idealnie , uchwyt ma regulacje szerokości telefonu . Wymienne głowice .więc chyba nie ma co narzekać jak za taka cenę . Fakt faktem jeżdżę tylko po chodnikach ewentualnie polem prędkość ok 30 km/h i nie miałem jeszcze obaw co do bezpieczeństwa telefonu

Wysłane z mojego Sensation za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi