Skocz do zawartości
stona_71

[Z5 Premium] Czy serwis miał rację

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym zaczerpnąć Waszych opinii na temat czy serwis postąpił słusznie i co dalej mogę zrobić.
    Mianowicie, zakupiłęm Z5 Premium w lutym tego roku, około czerwca nie łączyło gniazdo słuchawkowe więc poleciał tel na serwis. Problemu nie było, wymienione tylne szkło + gniazdko nowe. Po 2-3 tyg podczas opłukiwania telefonu tel wibrował i zmieniał status na podłączony/odłączony zestaw słuchawkowy. A więc tel ponownie trafił na serwis. Stwierdzili ingerencję cieczy + anulowali gwarancję i mi oddali tel. W załączonych zdjęciach znaczniki wilgoci pod klapką są bialutkie a ciecz zostawiła ślad po drugiej stronie tel (od strony przycisku power). Jest ten problem że test szczelności wyszedł im powytywny 3,7mBar a przy pierwszym serwisie 0,2 mBar.

Czy jest możliwość udowodnienia iż tel mógł wyjść nieszczelny albo coś było nie tak? Nie mam w zwyczaju kąpać telefonów a jedynie opłukuję z kurzu. Poprzedni Z1 3 rok służy i nadal nie ma problemu z wodą. Zaznaczę że tel normalnie się zachowywał przed serwisem. Mógłbym jeszcze wspomnieć że po drugim serwisie jak mi zabrali gwarancję nie dział NFC, miga latarka przy zablokowanym tel i jeszcze parę innych drobiazgów.

Edytowane przez patrikos23
    Dodałem prefiks.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    patrikos23

Temat przeniesiony

z Dyskusja Ogólna Z5

do Pozostałe Sony

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adek89

trzrba zauważyć że u nich maszynka jeszcze dociska zaślepki. ale ja ma twoim miejscu bym dzwonił do sony opisał cała sprawę oni posiadają większą moc bo mogą wpłynąć na serwis

Wysyłane z Compacta za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie o to chodzi że nie przeszło nic, ani odwołanie, ani reklamacja u sony, odwołanie u sony, rękojmia. Ciągle tylko odp, szczelność była ok i wina użytkownika... chyba czas na rzeczoznawcę choć jego cena parzy moją kieszeń...

Jednakże czujnik wilgoci pod klapką jest biały. btw. są jeszcze jakieś czujniki w tel czy tylko jedyny pod klapką? jaki jest zakres mbar przy teście szczelności?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi