Skocz do zawartości
lukasz9090

Czy warto zamienić Z3Compact na Galaxy A5 2k16

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kończy mi się umowa u operatora i w przedziale cenowym jaki mogę przeznaczyć na urządzenie spodobał mi się jedynie Galaxy A5 2016. Obecnie mam Z3 Compact i jestem raczej zadowolony z tego smarfona, chodzi mega szybko, ani razu mnie nie zawiódł i wygląda jak nowy mimo, że nie używam żadnych case'ów. W Samsungu korci mnie Super AMOLED i genialne wykonanie (siostra ma A3 2016 i wygląda fenomenalnie, jak bym nie wiedział co to za fon to po pierwszym zobaczeniu obstawiałbym, że kosztuje grubo ponad 2 tysiaki) Wiem, że A5 2016 wygląda identycznie jedynie jest większy. W tym A3 2016 nie podoba mi się to, że wyświetlacz jest w technologi PenTile co przy rozdzielczości 720p powoduje to, że z bliska jednak widać troszkę poszarpane krawędzie i czcionki. Jak to wygląda w A5 2016? Generalnie aparat, mam wrażenie, że w Samsungu nawet tym A3 jest chyba lepszy (generalnie przy słabym świetle obydwa niedomagają ale np. porównując zdjęcia wewnątrz pomieszczeń to wg. mnie nawet ta A3 robi lepsze fotki niż Sony) Następna ważna dla mnie kwestia to odtwarzacz mp3. Sony wiadomo ma genialną aplikację Muzyka z pobieraniem danych i okładek ale Samsung nawet ten A3 też gra dość przyzwoicie na dobrych słuchawkach. W Sony Z3C podoba mi się to, co przeważnie zachwalają fanboy'e Apple czyli to, że mam go już ponad rok i mimo zainstalowania sporej ilości apek, dużo mp3, zdjęć itp. ani razu mi nie zmulił/zawiesił się czy coś podobnego. Chodzi jak szatan i bez problemu przełącza się między aplikacjami. WIem, że starsze modele Samsunga lubiły złapać muła przy takim użytkowaniu. Jak to wygląda w A5 2016? Wiem oczywiście, że procek jest wolniejszy w tym A5  niż w Z3 Compact ale ma 8 rdzeni. Jak wygląda Wasza opinia? Warto zmienić Z3C na A5 2016?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tom3k2

Zmieniając z3c na a5 2016 dostajesz przede wszystkim lepszy aparat oraz ekran. a5 2016 jest także lepiej wykonany i dostajesz kilka bajerów w postaci czytnika linii papilarnych czy szybkiego ładowania. Tracisz na wydajności mimo wszystko. Ciężko stwierdzić jak a5 2016 będzie działał po roku, bo nikt nie ma jeszcze tego telefonu tyle czasu. Słabszy procesor i rozdzielczość full hd do obsłużenia - może nie być tak pięknie jak z z3c.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oprócz tego aktualizacji nie dostaniesz tak samo jak w Z3 Compact jak i czas działania na jednym ładowaniu nie bedzie tak dobry

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    enesas

@up
    Wydajność kiepska nie jest. Taki asphalt 8 (dla testów głównie) śmiga na high płynnie, więc dla mnie nie jest źle, a telefon to nie konsola...

W codziennym użytkowaniu na marshmallow jest bardzo dobrze. Na Lp jest trochę gorzej (u mnie lapal zmulenia w losowych momentach), ale update do 6.0 jest dla PL.

Co do Nougata, to nie wiadomo.
    Wspiera OpenGl es 3.1, ale nie wiadomo, choć ja liczę że będzie.

Jakość muzyki na słuchawkach według mnie jest....normalna. To głównie zależy od słuchawek (według mnei).

Co do pikseli i poszarpanych czcionek, to w A5 ja tego nie widzę.

Co do uzytkwoalnossci po roku, to nikt nie wie.

Według mnie nie zwolni do tego stopnia, żeby rzucić nim o ścianę.
    Oczywiście pamiętajmy, że każdy telefon da się zmulic (nawet nexusa, może ni3 do tego stopnia co resztę, ale się da bo probowalem :D ).

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najbardziej w tym Samsungu korci mnie aparat i Super AMOLED w 1080p. Wiem, że to nie poziom S6/S7 ale w Sony lekko mówiąc aparat jest trochę kiepskawy, nawet ponad rok w momencie kupna byłem z lekka zawiedziony zdjęciami jakie robi, na zewnątrz przy pięknym słońcu jest super ale w pomieszczeniach nawet w dzień widać ziarnistrość na zdjęciach. Wyświetlacz w Sony niby OK ale porównując z S-AMOLEDEM widać przewagę tego drugiego. Co do gier to nie gram na smarftonie. Sam nie wiem ale chyba się będę skłaniał się ku zamianie na tą A5. Jeszcze jedno pytanko dot. debrandingu SAMSUNGA i ogólnie wgrywania nowego softu. W SONY wiadomo flashtool, plik .ftf i jazda. Jak to wygląda w koreańczyku? Też jest łatwo wgrać nowy soft? Mówię oczywiście o oficjalnym oprogramowaniu i bez roota.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    enesas

Tak. Odinem flashujesz stocka i wipe.
    Sam tak robiłem (z T-Mobile na xeo).

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie że warto się przesiąść na A5 2016 ze względu na aparat, większy ekran amoled, multimedia oraz jakość wykonania. Mimo wszystko nie ma róży bez kolców...A5 potrafi przyciąć chyba jak każdy samsung.

Jeśli stać Cię na coś droższego np. Huawei P9 to bierz Chińczyka. Moja żona stała też przed podobnym dylematem bo kończyła jej się umowa z Play i wahała się pomiędzy P9 a A5 i wybrała samsunga bo dopłaciła jedynie 399zł a nie 799zł ale ja na jej miejscu wziąłbym P9.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    penguino
    6 godzin temu, piotrzet23 napisał:

Oprócz tego aktualizacji nie dostaniesz tak samo jak w Z3 Compact jak i czas działania na jednym ładowaniu nie bedzie tak dobry

Z3C nie dostanie już żadnej aktualizacji - A5 raczej tak. Samsung dłużej trzyma na jednym ładowaniu (czasy KitKata w Compakcie odeszły w niepamięć).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie widać dla których telefonów Samsunga jest pewność dostania androida 7.0 i na tej liście nie ma A5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    penguino

W przypadku A5 2015 też nie było żadnej pewności, a dostał Lollipopa i Marshmallowa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi