Skocz do zawartości
Karls

rom [7.1.2][JDCTeam][STABLE7-20170624]The Android Open Source Project NJH47B

Rekomendowane odpowiedzi

Karls

Witajcie! Przyszedł czas na rom oparty o androida Nougat (7.1) dla naszych i9505. Na wstępie kilka uwag:

Ani ja ani autorzy romu nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe w skutek instalowania i użytkowania tego romu. Korzystasz z niego na swoją odpowiedzialność! Ponadto wgranie niestandardowego recovery wiąże się z nabiciem flagi KNOX co może być podstawą do unieważnienia gwarancji.

Autorzy romu:

JDCTeam

Polskie tłumaczenie dodatków:

@Karls (Jeśli widzisz jakiś błąd pisz śmiało)

Najważniejsze cechy:

*Na bazie AOSP 7.1

*Root (Magisk)

*Możliwość przejścia SafetyNet dzięki opcji MagiskHide

*Obsługa skórek (Substratum)

*Optymalizacja i drobne dodatki od JDCTeam - jeszcze lepszy niż czysty android

*Zintegrowany autobackup GApps przy aktualizacji romu

Download:

Opis instalacji:

Spoiler

Pierwsza instalacja:

1. Pobierz Rom z linku powyżej

2*. Pobierz Gapps (jeśli interesuje cię korzystanie ze skórek pobierz też drugą paczkę, ThemeReady)

3. Umieść pliki instalacyjne na karcie SD

4. Uruchom recovery (zalecane TWRP z linku powyżej)

5. Wykonaj Wipe data / Factory reset (zrób wcześniej backup danych, które chcesz zachować). Opcjonalnie: Przeformatuj dodatkowo pamięć na format F2FS (może powodować problemy)

7. Dodaj do kolejki instalacji Rom i GApps* (opcjonalnie dodatkowo ThemeReady)

8. Flash

9. Reboot - może potrwać nawet kilka minut

10. Nie wykonuj wipe cache po instalacji! Rom jest wstępnie zoptymalizowany i wyczyszczenie /cache spowoduje dłuższe pierwsze uruchomienie.

Aktualizacja:

Przez OTA

1. Otwórz aktualizacje systemowe

2. Pobierz aktualizację

3. Opcjonalnie sprawdź poprawność (przycisk "Check MD5")

4. Naciśnij "Install".

Przez TWRP:

1. Pobierz zaktualizowany ROM

2. Umieść na karcie SD

3. Uruchom recovery

4. Zainstaluj ROM

5. Uruchom ponownie telefon.

*Rom posiada mechanizm przywracania GApsów. Wgranie paczek jest wymagane tylko przy pierwszej instalacji, przy późniejszych aktualizacjach można je pominąć - spowoduje to przywrócenie gappsów w takiej wersji w jakiej były przed aktualizacją

UWAGA - w razie kłopotów po migracji z 7.x na 7.1.2 zajrzyj tutaj:

Spoiler

1. Począwszy od Androida 7.1.2 została zmieniona struktura bazy danych sms/mms. W związku z tym, jeśli zrobiłeś update bez full wipe, aplikacje do sms-ów mogą przestać działać. W tej sytuacji zalecana jest albo ponowna instalacja na czysto i przywrócenie sms-ów w inny sposób (np. przez TitaniumBackup) lub możliwość nr 2 - z poziomu recovery skasowanie folderu "/data/user_de/0/com.android.providers.telephony". Po rozwiązaniu nr 2 również trzeba będzie przywrócić sms/mms z backupu, gdyż zostaną skasowane.

2. OpenGApps mają jeszcze pewne problemy z kompatybilnością pod 7.1.2. Jeśli wykonujesz czystą instalację to zaleca się najpierw wgranie samego romu i uruchomienie systemu bez GAppsów. Po zakończeniu kreatora konfiguracji można uruchomić ponownie recovery i wgrać GApps. W przeciwnym razie, jeśli wgrasz obie rzeczy na raz, u niektórych nie da się ukończyć działania kreatora.

Znane bugi:

*ANT+ - nie wspierane

*Bluetooth - u niektórych działa niestabilnie (np. zrywa połączenie po dłuższym czasie)

Wspierane telefony:

I9505 i niektóre modele pochodne (I9505G, I9507, I9508, I337, M919, I545, R970, L720, S970G, S975L).

Nie są wspierane varianty i9515 oraz i9506.

Informacje o wersji:

ROM OS Version: 7.x Nougat
    ROM Kernel: Linux 3.4.x
    Based On: AOSP
    Status: Stable

Źródło romu:

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s4/i9505-orig-develop/jdcteam-android-source-project-nrd90m-t3453084

Poprzednią "edycję" tego romu, opartą o androida 6.0 możecie znaleźć tutaj: 

Spoiler

Edytowane przez Karls
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Karls

Nie, zupełnie inna baza. Tutaj podałem linki do romu na bazie AOSP a to co ty podlinkowałeś do CyanogenMod. Ja już od jakiegoś czasu nie korzystam z CM, gdyż moim zdaniem zeszli z jakości (słabe odbugowanie), wersji stable już chyba nie wychodzą, a ze snapshot jest problem z regularnością. Nie wiem, może coś się zmieniło od ostatniego razu i pewnie też co telefon to inaczej, ale puki co ja wolę romy na bazie AOSP, mają mniej gadżetów ale to też oznacza mniej miejsca na błędy. Z wersji 7.0 tego romu nie korzystałem ale na 6.0 siedzę już od dłuższego czasu i mogę polecić.

Edytowane przez Karls

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie działa kamera w systemowej aplikacji aparatu. Aparat normalnie ale filmow sie nie da wywala od razu ze aplikacja zostala zatrzymana. Trzeba instalowac zewnetrzna aplikacje. Nie dziala tez galeria, dziala tylko przez zdjecia google. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Karls

Tak, na XDA też to potwierdzili, dopisałem bug z kamerą to pierwszego postu. Natomiast rom tu podlinkowany to pierwsza kompilacja i autor jeszcze nie przyjmuje bugraportów bo na razie musi ponaprawiać oczywiste błędy w kodzie. Zważywszy na to i tak całkiem nieźle się to sprawuje, wiele romów na tak wczesnym etapie nie ma nawet sprawnego GSM czy dźwięku.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ktoś może ma namiar na Gappsy w wersji Super które działają na tym ROMie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ewabem5

"super" nigdy nie ładowałem ale zawsze ładuję do każdego custom romu "pico" i działają dobrze

z tej strony

http://opengapps.org

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Karls

Ja do poprzedniej generacji tego rumu używam paczki "mini", bo s4 ma wielką partycję systemową i szkoda to marnować. Apki typu maps/hangout/youtube i tak by musiał doinstalować a tak nie zabierają miejsca na partycji /data (nie licząc danych pokroju cache).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pietr

@Karls racja. Ale z tego co się orientuję to musisz mieć najnowsze aplikacje w GAPPS'ach. Ponieważ aktualizacja aplikacji jest chyba trzymana w /data. Przez co tracisz miejsce w pamięci. Bo musisz trzymać większy plik  ZIP, aplikację w /data i /system.

Ale jednak jeśli się mylę to proszę o informację.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Karls

Chyba jest tak jak piszesz, że po aktualizacji w użyciu jest kopia na /data. No ale to dopiero jeśli między aktualizacjami romu gdzieś coś zostanie zaktualizowane (inna sprawa, że w gapps masz czasem nowszą wersję niż dostępna na markecie bo Google aktualizuje często partiami). Te, które nie są, oszczędzają Ci miejsce na /data bo partycji systemowej przecież nie będziesz przesuwał, więc te prawie 3gb na których wgrasz tylko rom 350mb są wykorzystywane może w 15%. To jest fajne w androidzie, że każdy robi jak mu wygodnie :). Nie twierdzę, że moja opcja jest lepsza lub gorsza od twojej. Ja lubię paczkę "mini" bo zawiera tylko te aplikacje, które faktycznie się przydają. Stock ma za dużo gadżetów a już w micro z kolei brakuje mi np. google maps.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi