Skocz do zawartości
Przemo1983rmi

Ciągły Error package przy próbie wgrania softu z SD. Huawei G6 L-11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum.

Mam taki problem. Mam Huawei G6-L11. Problem się zaczął, gdy wkradł się jakiś wirus. Nie dało się korzystać z telefonu . Pewne funkcje były polokowane. Tak więc postanowiłem przywrócic ustawienia fabryczne. Jednak w trakcje przywracania telefon się zawiesił i od tej pory nie jest wstanie sie uruchomic. Przez magiczną kombinacje 2 klawiszy tez nic to nie daje. Więc postanowiłem zaciągnąć jakis soft i wgrac go z karty sd.  Jednak on nie zaciaga tego softu tylko sie resetuje i wyskakuje error. jest to plik update.app.

Proszę o pomoc lub poradę jak wgra nowy soft krok po kroku. jak odzyskac lub przywocic starty soft. Dziekuje z gory za pomoc. i szybką odpowiedz.

Edytowane przez Przemo1983rmi
    Informacja od Administratora

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dnia 4.09.2016 o 17:13, Przemo1983rmi napisał:

Więc postanowiłem zaciągnąć jakis soft i wgrac go z karty sd.  Jednak on nie zaciaga tego softu tylko sie resetuje i wyskakuje error. jest to plik update.app.

I tu tkwi szkopuł "jakiś" przez recovery i update.app musi byś ten sam co miałeś lub wyższy....ewentualnie rozpakuj update.app i przez fastboot komendami wgrywać poszczególne pliki http://forum.android.com.pl/topic/209626-jak-wykonać-downgrade-do-118-w-celu-możliwości-testowania-bety-emui-30/ patrz posst dawido995

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@helmutkol  Dziękuję za odpowiedz. Bardzo mi pomogłeś chociaż nie wszystko rozumiem. Mianowicie za pierwszym razem zrobiłem tak jak w instrukcji. uruchomiłem fast boota . Wgrałem wyodrębnione pliki z update.app do katalogu z adb&fastboot.

wpisałem komendę z cust i pozornie nic się nie zadziało. przeszedłem te wszystkie komendy az do komendy fastboot reboot.

Nagle telefon się włączył. Niestety system byl ten stary. Ktory ma jakiegos wirusa czy cos. Bo pewne funkcje wywala. np. sklep Playa, czy też nie działa przełącznik wi fii. Jest nie aktywny.

Więc chciałem znów przywrócić go do fabrycznych z poziomu telefonu. No juz jestem w tym samym miejscu.

Proszę o podpowiedz co mam dalej zrobić. Dlaczego nie zaciągał mi systemu dlaczego odrzucił polecenie cust?

Mam oprogramowanie wgrane: HUAWEI%20G6-L11V100R001C470B118%20Upgrade.rar.

ps. Czy to znaczy, że użyłem stary soft i dlatego się nie zaciągnął.  Prosił bym o kontakt na gg lub skypie lub fb.  

Z gory dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A po wgraniu zrobiles hard reset z poziomu recovery?

Wysłane z mojego F3111 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

9Nie po wygraniu systemu. Nie robiłem twardego resetu. Natomiast chciał bym, jeszcze raz żeby dostać się do telefonu. Ale już gdy wpisuję  fastboot flash cust cust.img.  Nie wiem jak to się stało że telefon się włączył. Teraz już to się nie udaje. Ta funkcja ust i każda kolejna nie jest wykonywana. Jak znów zrobić żeby te komendy zaczęły działać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aby wejść do fastboota zastosuje sie do tego 

3. Wyłącz telefon i włącz w trybie fastboot (VOL- i POWER) lub podłącz telefon i z pomocą ADB przejdź do fastboot poleceniem "adb reboot-bootloader"

musi wejsc jak wylaczysz telefon i zanim wcisniesz (vol- i power) poczekaj z 15sekund /// albo uruchom telefon i poleceniem jak wyzej adb reboot-bootloader" zresetuje sie do fastboota..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź. Jednak tak jak wspomniałem. Mój telefon jest na stałe w trybie fastboot. Więc nie muszę długo kombinować.

Pytanie czemu nie działa komenda "cust"

Oraz każda kolejna inna.

- działa tylko komenda fastboot reboot.

Wszystkie inne są odrzucane.

Kolejne pytanie czemu gdy już udało mi się tel. Poprzednio uruchomić to system nadal wyglądał jak poprzednio. Z  poblokowanymi min. Funkcjami wi-fii ora uszkodzony sklep playa? Skoro niby nagrał się nowy system. Czy on tylko dostał się do dawnego systemu?

Gdy w twardym resecie kasuje pamięć cache . Wykonuje polecenie. Gdy kasuje file datę telefon się zawiesza. Pisze z doskoku dlatego tak chaotycznie.  

Zresztą w pracy mi wykrywa USB i tel. 

W komputerze domowym podaje że urządzenie USB które chce podłączyć jest nieznane lub uszkodzone. Unknow device. Więc walczę tylko w pracy. Chyba że ktoś mi poradzi jak zrobić to żeby ten telefon był wykonywany. Z poziomu fastboota.wiersza poleceń.

Może jak to możliwe to chętnie skontaktuję się czy na fb, czy GG, bo tak czasami ciężko dojść do konsensusu.

dodano nowa zawartość

print.docx

dodano nowa zawartość

Spoiler

IMAG0407.jpg

dodano nowa zawartość

Zapytanie co mam po kolej zrobić?

To co potrafię ze swojej strony zrobić.

1. Extraktowac plik update.app.

2 Wgrać je do katalogu adb&fastboot

3-uruchomić plik start czyli konsole wiersz poleceń fastboot.

co dalej?

Edytowane przez mobopx
    spoiler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mobopx

@Przemo1983rmi

plik "start" to jakiś skrypt, który ma wykonać wszystko za Ciebie czy masz na myśli po prostu uruchomienie konsoli poleceń?

Masz zablokowany BL z tego co widać. Możesz mieć problem z wgrywaniem partycji przez fastboot.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć Dzięki za odpowiedz. Już tłumaczę. Tak mam na myśli wiersz poleceń cmd.

Masz na myśli, że boot loader w sensie, że mam zrootować telefon bo inaczej nie da rady?

Zamieniam się w słuch może podpowiesz co mam zrobić. Za pierwszym, razem poleceniem fastboot udało mi się przywrócić telefon do życia. Jednak juz z poziomu androida . Chciałem przywrocic ustawiania fabryczne bo nei wszystko działało. No i jestem znów w tym punckje. Co dalej mam uczynic ;)?

Czy jestem zmuszony zrobic roota?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mobopx

@Przemo1983rmi

a co chcesz w ogóle osiągnąć? Przywrócić ustawienia fabryczne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi