Skocz do zawartości
thomas516

Nowa bateria czy mozliwe że uszkodzona?

Rekomendowane odpowiedzi

WItam, zakupiłem na allego nową oryginalną baterie od htc evo 3D , wszystko fajnie do momentu kiedy zobaczyłem stan bateri rano i zonk, o połnocy odłączyłęm od ładowarki było 100%, a rano o godzinie 8 stan baterii 65%, czy możliwe że bateria jest uszkodzona, eventualnie jakaś tandetna podróba( z wygłądu nic nato nie wskazuje) link do aukcji : ORYGINAŁ bateria AKUMULATOR HTC BA S590 EVO 3D (1848739283) - Aukcje internetowe Allegro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yusuf1

Ja bym tak szybko opinii nie wydawał. Potestuj kilka dni i zobaczysz. Przecież masz prawo kupując przez internet do zwrotu towaru w ciągu 10 lub 14 dni bez podawania przyczyny a jeśli sprzedawca Cię o tym nie poinformował to czasy ten sie wydłuża automatycznie. Nawet jak bedziesz miał ja dłużej to i tak nic sie nie stanie bo spokojnie można sobie i z tym poradzić. W aukcji ja nie wyczytalem nic o prawie do zwrotu. Kolejna sprawa to, że sprzedający wyraźnie chce sie pozbyć swojej odpowiedzialności podkreślając, że da fakturę która będzie podstawą do zgłoszenia gwarancji u producenta. Nie baw sie w to, tylko jeśli uznasz, że bateria jest gorsza niż ta standardowa to zwroc ja na podstawie niezgodności towaru z umowa powołując sie przy tym na krótki czas działania i zadań wymiany na nowy lub zwrotu pieniedzy od sprzedającego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dzisiaj skontaktuje się ze sprzedawcą, w ciągu pół godziny spada 4%, na starej baterii o pojemności 1520 przez noc znika 7-8% a tutaj na pojemnosci 1730 aż 35% to spora różnica i duże zużycie nawet jak na nową baterie która nie doszła jeszcze do pełnej formy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JaW

Proponowałbym naładowanie do pełna i zrobienie wipe battery, a dopiero potem ewentualne reklamacje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zrobilem wipe baterii i nic nie dalo teraz mam stockowy romi to samo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JaW

nie śledzę dokładnie watkow o bateriach Sensation na xda, ale chyba ogniwa z Evo czy też Mugeny działają poprawnie na Sensation i zapewniają dłuższy czas pracy. Możliwe więc, że masz podróbę, skoro tak szybko się rozładowuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zamawiam Mugena w przyszłym tygodniu :) Jestem ciekaw trzymania. @thomas naładuj na 100% ale nie tak, że pokazuje 100% i robisz wipe. Jeśli jest coś z nią nie tak oznaczenie 100% też może być nieprawdziwe. Ze stanem 100% poczekaj do pół godziny. Zrób wipe baterii wystartuje telefon, wyłącz (przy podpietnym cały czas kablu zasilania) zrób ponowny wipe. Miałem przypadki 2 razy kiedy podwójny wipe zdziałał cuda. Nie powiem, że na pewno pomoże, bo tego się wiedzieć nie da. To tylko moja rada z praktyki :) Jeśli nadal bedzie lipa to jedynie serwis i wymiana.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JaW
    Zamawiam Mugena w przyszłym tygodniu

Którego? 1800 czy 1950 mAh?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Którego? 1800 czy 1950 mAh?

1950 ma sie rozumieć :)

---------- Post dołączono o 22:07 ---------- Poprzedni post napisano o 22:06 ----------

Moja bateria zostawiona na noc po naładowaniu 100% w tej chwili rano spada do poziomu 75%. Wydaje mi się to raczej normalne.. ale czy tak powinno być? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hmm, u mnie na oryginalnej baterii nigdy wiecej niż 10% nie zrzarlo przez noc, ale wszystko zalezy co masz włączone, wogule dziwne zuzycie baterii w tym tel, jak lezal to malo znikalo ,jak tylko wziolem do reki i cos zaczolem robic to w oczach procenty lecialy, jeszcze potestuje z wipe tak jak mowisz madtrexx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi