Skocz do zawartości
mimuszek

Wystąpił błąd serwera, uruchom ponownie aparat - często pojawiający się napis przy wejściu w aparat.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

S5 G900F produkcja 07.2015, Dystrybucja Polska.

Soft XEO, nigdy żadnych ale to żadnych problemów, telefon używany świadomie, nigdy nie został zalany, nie spadł itd

Zaraz jak się ukazał, wgrałem przez OTA 6.0, po jakimś czasie zaczęły się dziać cuda z aparatem.

Po wejściu do aparatu, lub po zrobieniu kilku zdjęć pojawiał się napis " wystąpił błąd serwera , uruchom ponownie aparat "

Pojawiały się jakby " zakłócenia, sianie TV analogowej "

Jak stało mi się to pierwszy raz, to telefon się zawiesił i zresetował.

Co ciekawe nawet jak pojawia się ten napis, mogłem zrobić zrzut ekranu  :

Spoiler

2cco4mf.jpg

za jakiś czas pojawiła się aktualizacja sierpniowa, po tejże na chwile był spokój, potem znowu to samo.

Robiłem czyszczenie pamięci, robiłem wipe cache partition itd , na chwile wydawało się że jest spokój

Potem jeszcze parę razy dość znany nawet w s7 błąd kamery :

Spoiler

30jkapf.jpg

Czytając forum, widziałem że sporo osób ma różne problemy , resety itd po wgraniu 6 przez OTA i może pomóc wgranie 4 plikowca. Zrobiłem to parę dni temu, czyszczenie wszystkiego , wgrałem najnowszy dostępny jeszcze parę dni temu soft CPG.

To było w sobotę, wydawało się że wszystko jest ok, niestety dziś problem powrócił :

Spoiler

125nriw.jpg

Tak jak mówię , nie ma reguły kiedy to się stanie, można zrobic 100 zdjęć, ankręcić 20 filmów i nagle dup, albo jak się tylko wejdzie do aparatu to się wywala, same screeny jak widać można robić latarka działa, szkło powiększające działa.

Wchodzę przez kod z klawiatury na podgląd firmware aparatu, tu też wydaję się wszystko ok :

Spoiler

ztg13b.jpg

Ostatni plan jaki mi pozostał zanim oddam go na gwarancji ( mam jeszcze rok ) to wgranie 4plikowca 5.0

Ale może jest na to jakaś inna rada ?

pozdrawiam

Edytowane przez Muszczu
    Doprecyzowanie nazwy wątku, nazwa powinna być krótkim streszczeniem pierwszego postu, proszę o tym pamiętać. [4.3] + dodałem spoilery, aby poprawić czytelność wątku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

problem niby znany " server error occurred. restart camera "

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2740525

http://thedroidguy.com/2015/12/samsung-galaxy-s5-warning-server-error-occurred-restart-camera-issues-other-related-problems-1053946

http://thedroidguy.com/2016/05/fix-samsung-galaxy-s7-server-error-occurred-please-restart-camera-camera-failed-errors-1059250

Czy chcąc wgrać 5.0 , czysty system 4plikowy ODIN-em, robię to dokładnie tak samo jak 6 ?

czy mogę uzyć odin 3.11, czy muszę starszego 3.10 .7?

Jaki jest ostatni oficjalny ROM 5.0 XEO   ?

tak samo zaznaczam re-partition ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Muszczu

@mimuszek

Robisz dokładnie tak samo jak soft 6.0, Odina nawet zaleca się używać najnowszego, a jeśli chodzi o najnowszy soft XEO 5.0 w czterech plikach:

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety powrót do 5.0 nic nie zmienił, problem wciąż występuje, faktem jest że póki co zdecydowanie rzadziej niż na 6.0

Najgorzej było na najnowszym 6.0 CPH9

Opisałem dziś swój problem w mailu do centrum pomocy technicznej Samsunga, niestety zaraz dostałem maila że zepsułem sobie sam, bo użyłem ODINa którego nikomu nieupoważnionemu nie wolno używać ( w takim razie na jakiej zasadzie udustępniane są pliki z softem i odin na stronie samobile ??   )  To nic że cały czas wszystko działało prawidłowo, aktualizacja do 6.0 przyszła przez OTA, zaczęły się jazdy..

A użycie ODINa było lekarstwem na problem, zepsułem i koniec.

Chyba niepotrzebnie w ogóle do nich pisałem, trzeba iść do serwisu, wyresetować system i udawać " głupa". Nie mam żadnej nabitej flagi ani nic..

Jeśli mi nie uznają gwarancji przez to że rzekomo sam sobie coś zepsułem, to będą jaja...

mojego dialogu samego ze sobą ciąg dalszy... jednak opiszę, może komuś się przyda

po wymianie maili z obsługą techniczną samsunga,  po informacji od nich że naruszyłem pkt 5 gwarancji używając odina ( Tak, odpowiedź i informacja jest jednoznaczna, na gwarancji nie można samemu ingerować, wgrywać softów itd )

Zdecydowałem się na wgranie czystego 4plikowaca z Tmobile, żeby mieć telefon z brandem i takiego oddawać do serwisu na Limanowskiego...

ściągnąłem 4plikowca najnowszego TPL z kodzie CPHC, zainstalowałem...

Było to w środę, od tego czasu telefon męczę na wszelkie możliwe sposoby ( szczególnie nieszczęsny aparat ) i co ?

a to że telefon chodzi jak marzenie, żaden błąd aparatu nie pojawił się ani raz, nie ma też mowy o jakichkolwiek resetach itd

Wszystko to na brandowanym, najnowszym sofcie od Tmobile  CPHC

pozdrawiam

Mojego monologu ciąg dalszy.

Niestety po jakimś tygodniu użytkowania problem powrócił....

Oddałem w końcu telefon do serwisu na Limanowskiego.

Na następny dzień tel do odebrania, adnotacja :

Naprawa interfejsu, aktualizacja oprogramowania, w trakcie badania telefonu po naprawie nie stwierdzono nieprawidłowości w działaniu podczas normalnego użytkowania. Urządzenie spełnia wszystkie normy producenta.

Wróciłem do domu, zrobiłem parę zdjęć, znowu to samo  ( jak oni go testowali ??    )  Zadzwoniłem, zasugerowano mi że to może być wina karty SIM, bądź karty SD...   niestety bez kart wciąż to samo.

Znowu oddałem telefon do serwisu.

Po 2 tygodniach , telefon " naprawiony, adnotacja :

Wymiana kamery, przeprogramowanie, Testy OK

Ponoć bardzo długie testy

Wróciłem do domu, telefon goły bez kart, czysty system, zrobiłem parę zdjęć, zacząłem kręcić filmik, i znowu to samo...

Znowu oddałem go do serwisu ( trzeci raz ) z tymi samymi problemami , tym razem telefon pojechał do Piaseczna..

Edytowane przez Muszczu
    Połączyłem posty.
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

w końcu udało nam się znaleźć kogoś z tym samym problemem, nie wiem czy się cieszyć, czy płakać.

Doradzono nam wymianę modułu aparatu i wyczyszczenie całkowite telefonu ( jak format w komputerze ), ale teraz widzę, że niestety u pana to wcale nie pomogło !?

Rozkładam już ręce, telefon mam bez gwarancji już, więc cokolwiek żeby zrobić to trzeba płacić. Uzbroję się w takim razie w cierpliwość i poczekam co pan napisze jak telefon pański wróci z serwisu z Warszawy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odebrałem dziś telefon po trzeciej naprawie

" wymiana płytki złącz ( USB ) , folii montażowych, płyty głównej, przywrócenie ustawień fabrycznych "

wgrano mi też najnowszy soft, tym razem XEO CPJ, juz nie brand Tmobile. Jak na razie wszystko działa, ale nie mówię hop, choć teraz to już cały nowy telefon w środku.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ochkarol

Sory za OT. 

Ile czasu telefon był w naprawie? 

Edytowane przez ochkarol

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w sumie prawie miesiąc go nie miałem

oddałem 18.10 , odebrałem 20.10

oddałem 21.10 , odebrałem 04.11

oddałem 05.11 , odebrałem 16.11

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    5 godzin temu, mimuszek napisał:

Odebrałem dziś telefon po trzeciej naprawie

" wymiana płytki złącz ( USB ) , folii montażowych, płyty głównej, przywrócenie ustawień fabrycznych "

wgrano mi też najnowszy soft, tym razem XEO CPJ, juz nie brand Tmobile. Jak na razie wszystko działa, ale nie mówię hop, choć teraz to już cały nowy telefon w środku.

to mnie pan nie pocieszył, u mnie  wgranie czystego systemu ( 4 plikowiec ) , całkowity format telefonu, też nie pomogło. Ciekawe ile kosztuje płyta główna z wymianą w serwisie, bo na allegro to chyba dużo podrób z Chin, nie wiadomo jak z jakością tego. Czy to jest gra warta świeczki, czy lepiej telefon sprzedać z wadą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bladeno1

@Marika78

Uważam że nie jest to gra warta świeczki. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi