Skocz do zawartości
Czarek1749

L5 E610 - Nie mogę naprawić telefonu ze względu na blokadę typu wzór.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dostałem do naprawy telefon w którym jest założona blokada typu wzór , aktualnie na tą chwilę hard reset nie pomaga , flash softu kdz v20 również nie pomaga po flashu telefon zachowuje się tak jakby nic nie było w niego wgrywane . w telefonie mogę zrobić " hard reset " aczkolwiek nic on nie daje " próbowałem także lg toolem zrobić " reset android pattern " co również daje efekt znikomy " 

-telefon nie posiada roota

-telefon nie posiada odblokowanego bootloadera

- usunięcie blokady z poziomu adb shell daje rezultat " premission denied " czyli brak uprawnień więc nie jestem w stanie usunąć klucza 

Czy ma ktoś może jakieś pomysły ? . 

Edytowane przez Araa
Poprawiam tytuł tematu. Następnym razem proszę o szczegółowe nazywanie tematów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Seiko

@Czarek1749

A od tej osoby co dostałeś telefon nie można się dowiedzieć jaki wzór. Po drugie musisz zflaszować z opcja CSE FLASH jest to całkowite czyszczenie telefonu. Bez tego (utrata danych) się nie obejdzie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli flashuje KDZ , mam tylko widoczną opcję NORMAL nie ma CSE , Może złym lg toolem flashuje ? Od czego to jest zależne ? . 

Telefon kupiłem z trzeciej ręki także nikt nie wie jaki był tam wzór myślałem że pomoże zwykły HR typu Recovery w samsungach wipe chace , dalvik itp .. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

WŁAŚNIE TERAZ ZROBIŁEM SOBIE FLASH METODĄ CDMA / OPCJA CSE I REZULTAT JEST IDENTYCZNY PO FLASHU I RESTARCIE POKAZUJE SIĘ WZÓR I TAK JAKBY NIC SIĘ TAK NA PRAWDĘ NIE FLASHOWAŁO 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Seiko

@Czarek1749 Hmm aż dziwne wręcz niemożliwe. Wgraj jakiś inny rom. Cokolwiek na twój fon. Może troszkę starszy :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie to mnie dziwi że niby flash się robi , telefon widzi , nawet jeżeli we flashtoolu wezmę sobie read information pokazuje mi wszystko a po flashu tak jakby nic się nie działo z telefonem czy to CSE czy Normal pobieram jakiś inny soft starszy i zobaczymy co dalej . 

dodano nowa zawartość

Zrobiłem flash innego softu V10L - czyli soft niebrandowany na telefonie mam soft brandowany z PLAYA , wynik jest taki że po udanym flashu telefon wstaje bez zmian z brandem playa i nienaruszonymi danymi . 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Czarek1749

A próbowałeś zrobić wipe partycji /system przez fastboot?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie próbowałem , a w jaki sposób jaką komendą ? . 

dodano nowa zawartość

Próbowałem zrobić wipe przez ADB aczkolwiek failed ( to many links ) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

fastboot erase system

Telefon musi być w trybie fastboot, musisz mieć zainstalowane sterowniki google.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi