Skocz do zawartości
eliot128

Honor 7 vs. Honor 5x

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebny mi telefon z dual sim, (telefon prywatny oraz służbowy), obsługa wielu kont mailowych (min. 2), mocna bateria, dobra antena wi-fi - to takie najważniejsze. Postawiłem na markę Huawei (Honor). 

Oba telefony spełniają wymagania (opisu producenta, wedle opinii przeczytanych w internecie).

No i mam ogromny dylemat, który wybrać..

Kurde nie wiem jak tu się rozpisać, ale mam ogromną zagwozdkę na który się zdecydować. Może ktoś pracował na obydwóch modelach, albo zmienił z jednego na drugi.

Bardzo bym prosił o opinie porównawcze, za lub przeciw, zauważone wady, który model waszym zdaniem będzie lepszy.

Owszem w internecie mogę poczytać o jednym i o drugim (już przeczytałem wszystkie internety), nie potrafię wybrać. Ciekaw jestem waszych za i przeciw, na który wy byście się zdecydowali i który polecili zestawiając ze sobą oba modele.

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ogryz

Honor 7 jest pod każdym względem lepszym. Jedyna wada (chociaż dla kogoś może to być zaleta), to trochę mniejsza przekątna ekranu (5,5" vs 5,2").

Wysłane z mojego PLK-L01

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kirsz

@up

No prawie we wszystkim, plusy dla Honora 5x to cena i nie hybrydowy dual sim. Poza tym reszta na plus dla Honora 7.

Edytowane przez kirsz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

cena nie przeszkadza bynajmniej w moim przypadku.

faktycznie przekątna to może być i zaleta i wada, obecnie pracuje na Lumia 925 (4,7) i brakuje tych cali. Oglądałem w sklepie oba i dobrze leżą w dłoni choc nie wiem jak się pracuje z tak dużym wyświetlaczem (odbieranie i wysyłanie maili, pakiet Office)

owszem h7 ma Active dual ale czytałem ze passiv w h5x można skonfigurować tak aby automatycznie robił przekierowanie rozmowy na drugi numer i odwrotnie

co do pamięci na telefonie to w przypadku h7 ściągałbym z aliexpres wersje 32gb lub 64gb, bo ryzykować z naklejaniem nanoSim na sd nie chce

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kirsz
    13 minut temu, eliot128 napisał:

co do pamięci na telefonie to w przypadku h7 ściągałbym z aliexpres wersje 32gb lub 64gb, bo ryzykować z naklejaniem nanoSim na sd nie chce

Bardziej ryzykujesz ściągając z aliexpress, Trafi ci się jakaś wada i będziesz musiał naprawiać odpłatnie, a i z tym może być problem, bo czytałem, że serwisy Huawei nie chcą naprawiać chińskich wersji. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bergmen
    4 godziny temu, kirsz napisał:

Bardziej ryzykujesz ściągając z aliexpress, Trafi ci się jakaś wada i będziesz musiał naprawiać odpłatnie, a i z tym może być problem, bo czytałem, że serwisy Huawei nie chcą naprawiać chińskich wersji. 

jak się trafi telefon z wadą to ochrona aliexpress jest lepsza od ochrony allegro. I gwarancja też jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

z tym serwisem to potwierdzone info?

przeciez to jest produkt chiński a to czy zakupiony u nich czy w kraju nie ma znaczenia, równie dobrze mogę byc chińczykiem który kupił telefon u siebie w kraju i wyemigrował do Polski- oficjalny serwis to serwis plus dowód zakupu

nie to tematem dyskusji :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kirsz
    2 godziny temu, eliot128 napisał:

z tym serwisem to potwierdzone info?

Ja osobiście nie mam takich doświadczeń, ale z tego wątku wynika, że tak:

11 godzin temu, bergmen napisał:

jak się trafi telefon z wadą to ochrona aliexpress jest lepsza od ochrony allegro. I gwarancja też jest.

Może i jest, ale jak wada jest widoczna od razu. Jak ujawni się po dokończeniu transakcji to życzę powodzenia z realizacją gwarancji. Wolę jednak zapłacić trochę więcej i kupić przez internet z polskiej dystrybucji, mam 10 dni na przetestowanie i mogę odesłać nawet jak nie ma żadnej usterki. No i mam 2 lata gwarancji.

Jakieś drobiazgi za parę dolców to mogę kupić na aliexpress ale telefonu za 200$ - 300$ nie zaryzykuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi