Skocz do zawartości
retregon

Problem z aplikacją Gear S2 - nie działają ustawienia

Rekomendowane odpowiedzi

Przed wczoraj zakupiłem zegarek Samsung Gear S2. Zainstalowałem aplikację ze sklepu Google Play. Niestety pojawił się następujący problem:

Otóż nie mogę wybrać jakiejkolwiek opcji, nawet kliknąć na przycisk pomoc - bo zaraz cofa mnie do ekranu głównego aplikacji. W sklepie Google Play jest wielu użytkowników, którzy skarżą się na identyczny problem. O to dwa przykładowe opisy:                                                 

"Galaxy S3 Po aktualizacji nie można zmienić ustawień, apka za każdym razem cofa się do ekranu głównego"

"Samsung Galaxy S4 Po aktualizacji nie można wejść w ustawienia - powraca do ekranu głównego. Możliwość wejścia w ustawienia przywrócone - powód banalny - wyłączenie jednej opcji w ustawieniach telefonu."

Zwracam uwagę na drugi, w którym podobno użytkownik znalazł rozwiązanie.  Proszę o pomoc, bo szlag jasny mnie trafia. Firma Samsung wypięła się na mnie i jedyną pomoc jaką ofertuje, to hard reset telefonu. Taka forma pomocy jest dla mnie nie do zaakceptowania. Pomóżcie rozwiązać ten bug. :facepalm:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    darekz

Spróbuj wyczyscic cache i data w Samsung Gear i reset zegarka. Moze zadzialac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety ale ani reset zegarka, ani reset aplikacji nie zadziałał. Aplikacja zachowuje się w identyczny sposób, nawet gdy zegarek nie jest podłączony. Dostałem nawet informację, aby zainstalować poprzednią wersje Samsung Gear - ale to też nie pomogło. :megusta:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    CrashNull

wyłącz w telefonie BT, uruchom aplikację, a potem sparuj, sam włączy BT

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale przy odłączonym BT gdy wejdę do aplikacji i kliknę na jedyną dostępną opcję: Ustawienia - również cofa mnie do ekranu głównego i z aplikacji korzystać się nie da. Chyba ten przypadek jest beznadziejny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    CrashNull

ja nie mogę uruchomić aplikacji, wyłącza się zaraz po pojawieniu się pierwszych efektów wizualnych jej. wyłączam więc BT, włączam aplikację, klikam w prawym górnym rogu "połącz" (z zegarkiem) i wszystko działa prawidłowo. chyba... uczę się go dopiero i np nic nie wyświetla mi opcja tarcz zegarka. nie mogę też ustawić pogody w zegarku, mimo, że w aplikacji ustawiłem prawidłowo... nie mam samsunga, mam Honor 7, ale paruje się dobrze z zegarkiem. nie mam w ustawieniach telefonu też konta samsung, więc nie wiem gdzie mam opcje np parowania po wifi...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gio

Być może to zrobiłeś, ale skoro o tym nie wspominasz to zwrócę uwagę na jedną rzecz. Skoro nie masz Samsunga, to do działania zegarka z telefonem innej firmy oprócz gear managera musisz mieć zainstalowany Gear Plugin https://play.google.com/store/apps/details?id=com.samsung.android.gearoplugin. Na Samsungach on jest chyba natywnie w systemie. Na Motoroli musiałem go doinstalowywać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    CrashNull

automatycznie doinstalował plugin. łączy się z zegarkiem, instaluje aplikacje, ale wielu ustawień nie mogę zrobić. praktycznie nie mam żadnych powiadomień.

heh, w komentarzach do plugina widzę, że problem mają wszyscy po aktualizacji pluginu. no to chyba muszę poczekać...

Edytowane przez CrashNull

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gio

No to reset. Nie wiem czemu hejtujesz wsparcie producenta zalecające takie działanie. Tym bardziej że masz telefon innej marki, za którego system i konfigurację samsung nijak nie może odpowiadać. Operacja jak każda inna. Chwila roboty i po krzyku. 

Edytowane przez Gio

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    CrashNull

hejtuję co? coś źle przeczytałeś. nigdzie też nic nie pisałem na temat samsunga.

robiłem reset już wielokrotnie, instalowałem wersję Samsung Gear (plugin i services też) w starszej wersji, ale to zupełnie nie funkcjonuje. zupgradowałem też firmware telefonu.

no cóż, telefon lubię, więc z zegarkiem przyjdzie się chyba rozstać, bo kupiłem na podstawie min poniższego artykułu i z niego brałem te nisze wersje softu na telefon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi