Skocz do zawartości
NuMeRoUnO

Note 7 vs iPhone 7 Plus

Rekomendowane odpowiedzi

NuMeRoUnO   
    Otrzymana reputacja: 86
    NuMeRoUnO

Postanowiłem założyć wątek dla tych co wahają się nad zakupem .. no właśnie Note 7 vs iPhone 7 Plus

CENA: 64GB-3799zł vs 32GB-3949zł 128GB -4479 zł
    Przekątna: 5,7' vs 5,5'
    Wymiary: 153,5x73,9x7,9mm vs 158,2x77,9x7,3mm
    Rozdzielczość 2560x1440 pix(518ppi) vs 1920x1080 pix (401ppi)
    Waga: 169g vs 188g
    Różnice: Always ON, S-Pen, MicroSD, Mini Jack vs 3D-touch, Stereo, Zoom optyczny
    Woda i Pył: IP68 vs IP67
    Bateria Fast Charging, Fast wireless Charging 3 500mAh vs 3000mAh

Aparat: Tu czekamy na testy obu modeli z przekonaniem ze ten w Iphone wygra

Moim zdaniem Samsung punktuje nowego IPhona 9 pkt. vs 3 pkt.

Jeżeli coś pominąłem piszcie w komentarzach a dodam do punktacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    effenberg   
    Otrzymana reputacja: 107
    effenberg

Bardzo dobry temat akurat na czasie. Osobiście mam Note7, ale zastanawiam się czy nie oddać go do X-kom i nie kupić iP plus w wersji 128GB Jet Black. Cena odstrasza, ale chyba jest warty jej 4500zł. 

Co mi się w Note 7 podoba i czego nie ma iPhone 7+

- Wyświetlacz i te zagięcia po bokach. Wygląda to rewelacyjnie i dzięki temu telefon jest też dużo mniejszy.

- AOD - bardzo się przydaje, zwłaszcza kiedy telefon leży na ładowarce indukcyjnej, wtedy mamy ciągły wgląd na zegar, powiadomienia itp.

- Bezprzewodowe ładowanie, super sprawa. Kładziemy telefon a ten się ładuję i pełni funkcje również jako podstawka. Dużo łatwiej kładzie się telefon na indukcji niż wpina iPhone do stacji dokującej. Zwłaszcza w nocy po ciemku. 

- ip68 i pełna gwarancja, a nie jak to ma miejsce w iP7 gdzie producent nie odpowiada za zalanie. 

Co mi się podoba w iPhone:

- Oczywiście system i ta prostota.

- Płynność działania

- Ekosystem z macbookiem

- Wygląd, ale tylko Jet Black choć ponoć będzie się rysował i producent nawet sam o tym mówi. Dramat. 

To chyba tyle, jak coś to dopiszę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    chato   
    Otrzymana reputacja: 198
    chato

Podejrzewam, że w dwóch kwestiach iPhone 7plus będzie miał przewagę nad N7:

- dłuższy czas SOT (zaleta optymalizacji iOS'a)
    - optyczny zoom (x2) w standardzie (w N7 trzeba doczepić sobie plecki z obiektywem). 
    Ciekawi mnie jak sobie Apple poradzi ze głębią ostrości, bo to co w tym temacie do tej pory zrobiło HTC i Huawei pozostawia wiele do życzenia.

Jednak przed przesiadką na iP powstrzymuje mnie sam iOS - jego zamkniętość i upierdliwe ograniczenia są na tyle dla mnie męczące, że przeważają nad niewątpliwymi zaletami iOS'a 
    (a piszę to jako były zagorzały fan i użytkownik wszystkich kolejnych iPhone'ów - od pierwszego, do modelu 6). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    effenberg   
    effenberg

Nie napisałem o najważniejszej kwestii Note 7 jaką jest sam rysik i jego możliwości ! :)

Super sprawa wyciągam rysik i od razu coś notuję i np przypinam do ekranu głównego. Super przypominajka, szybka i wygodna.

Do tego np jeszcze można dopisać zrzuty ekranu i wycinanie po czym udostępnianie. Sporo teraz z tego korzystam. Na iPhonie tego nie zrobisz, musisz zrobić cały zrzut ekranu, nie da się poszczególnej części. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Yanos   
    Otrzymana reputacja: 1077
    Yanos

@chato też mi się wydaje, że na baterii IP7 będzie trzymał na pewno lepiej. Zaleta tak jak mówisz optymalizacji systemu, ale także mniejszej rozdzielczości ekranu, a wiadomo co jest najbardziej prądożerne w obecnych smartfonach. Ja czekam na pierwsze recenzje i testy aparatu w IP7+ bo jestem niego mega ciekawy. Za Note7 przemawia dla mnie na pewno rysik i super wygodna praca z nim. Robię fotki wrzucam do obróbki i rysuje sobie po zdjęciach to co mi potrzebne. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Druid   
    Otrzymana reputacja: 1
    Druid

Teoretyczny brak NFC ponieważ ograniczone jest tylko do płatności Apple pay. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cru5h   
    Otrzymana reputacja: 28
    cru5h

iPhone 7 Plus vs Samsung Galaxy Note 7

https://www.youtube.com/watch?v=NAbcCF01E2c

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    premislausg   
    Otrzymana reputacja: 4
    premislausg

@effenberg
    Gwarancja Samsunga również nie obejmuje uszkodzeń spowodowanych zalaniem, nie wprowadzaj innych w błąd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    effenberg   
    effenberg

Hmmm tego nie wiedziałem. Dziwie się w takim razie dlaczego tak ta informacja zrobiła aferę w sieci, a w przypadku Samsunga od SGS7 tego słychać nie było. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mirku   
    Otrzymana reputacja: 622
    mirku
    42 minuty temu, chato napisał:

Jednak przed przesiadką na iP powstrzymuje mnie sam iOS - jego zamkniętość i upierdliwe ograniczenia są na tyle dla mnie męczące, że przeważają nad niewątpliwymi zaletami iOS'a 

Oj tak :) ja osobiście używam tylko iPada 4 od 3 lat, ale to że nie mogę podpiąć go do PCta jako zwykłej pamięci zewnętrznej (jak pendraka, lub urządzenia z andkiem) do tej pory wprowadza mnie w osłupienie :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi