Skocz do zawartości
mnkowalski

Problemy z GPS w G3 - temat zbiorczy.

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie witam wszystkich. Dawno nie pisałem na forum ale do rzeczy.

Na MM na moim g3 jest problem z gps , zanim złapie fix mija bardzo dużo czasu 15 minut nawet .

Próbowałem kalibrować programami Fast GPS i tym podobnymi ale bez efektu , instalowałem oczywiście stock przez KDZ wersję 6.0 wydaną dla polski później root i recowery czyli pewien standard i GPS nadal brak.

Czy ktoś ma na to radę lub sposób bo przewertowałem forum nasze i nie tylko ale wszyscy o tym piszą ale nie ma na to konkretnej metody.

Dla dowcipu na 5.0 z tym nie miałem nigdy problemu i na chcilę przywróciłem stary backup 5.0 i gps działa ....

Ale na MM już nie 

Edytowane przez mnkowalski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Takie uroki Androida 6.0 MM wydanego w pośpiechu na G3 (bo obiecali, słowa dotrzymali, ale...wszystko odbyło się za szybko). Nawet literówki mamy typu bateii zamiast baterii. Sporo osób narzeka na ten problem. Czekamy na aktualizacje systemu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Problem rozwiązany za radą kolegi z XDA .

Problem leżał po flash-owaniu programem LG UP.

Re-flash ale innym programem -> Flash tool z opcją cse flash rozwiązał problem , teraz fixa łapie błyskawicznie i wykrywa satelity.

Pominąwszy zę LG UP przestał wykrywać telefon i przy próbie wgrania systemu miałem tylko custom  recovery bez systemu, jednak stare metody są lepsze .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kamiru

Czyli jakim sposobem wgrać tak żeby nie wywalało GPSa? Bo mi tak samo wolno łapie fix itp.

Wysłane z mojego HUAWEI MT7-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na pewno FLASH TOOL u mnie pomógł . Ten sam który miałem od kit kata nawet , Zaznaczyłem z opcją cse flash czy na czysto poszło i teraz fix to 20 - 40 sekund i co ważne jest stabilny i nie rwie się.

Link jest w tym tutku

sterowniki nie wiem jakie miałem nawet ale poszło bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam jak w temacie problem z GPS, gdy daje np w Google maps moja lokalizację po chwili pokazuje ja lecz na teście nie umie złapać fixa i gdy tylko się rusze navi zostaje w miejscu, po jakimś czasie zmieni lokalizację w której byłem już chwilę temu i od nowa, na innych apkach navi jest cały czas szukanie GPS albo też swirowanie. Używam Fulmics 3.5. Wgralem dzisiaj Kdz przez flash toola zrootowalem na nowo i wgralem fulmicsa i nadal to samo, na 2.5 2.7 było to samo

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez axel88pl
    Doprecyzowanie nazwy tematu, następnym razem proszę o jak najdokładniejsze opisanie swojego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    buth11

Też to miałem, u mnie była to usterka mechaniczna gdyż robiłem sobie mod chłodzenia procesora z pastą termo przewodzącą i po tej operacji miałem tak że niby łapał fix'a ale co jakiś czas go tracił i tak w kółko. Ale podobno niektórzy mają tak i bez grzebania w telefonie.

Pomogło rozkręcenie telefonu i podgięcie 6 styków w 3 różnych miejscach (3 pary po dwa styki) w górnej części telefonu. Dlatego w 3 różnych miejscach bo gdzieś wyczytałem że któreś z nich są odpowiedzialne za gps i ktoś podgiął wszystkie i mu pomogło. Ja to robiłem sam bo nie mam już gwarancji a ty jeśli masz gwarancje to wysyłaj na serwis.

Edytowane przez buth11

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety już też po gwarancji, robiłeś to na wyczucie czy jest jakiś tutek albo chociaż foto gdzie to jest dokładnie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tomipe

Witam.

Czy można trochę jaśniej w kwestii przywrócenia działania modułu GPS? Czytam o CSE FLASH lecz nie wiele mi to mówi, zainstalowałem Flash tool, ale nie wiem co dalej, gdzie i co wybrać, żeby to zagrało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czytałeś post wyżej? masz link podany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi