Skocz do zawartości
mnkowalski

Problemy z GPS w G3 - temat zbiorczy.

Rekomendowane odpowiedzi

tak jak pisalem wyzej, gwarancji nie mam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinb24

Nie zaowazylem. No to jak nie pomaga HR, wgranie romu i podgiecie stykow anteny to masz uszkodzona plyte glowna. Do wymiany.

Wysłane z mojego LG-D855

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobrze rozumiem, że GPS usprawniają bez problemu w serwisie? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zivtam

Witam, jakiś czas temu zaktualizowałem z poziomu androida na oficjalne 6.0 i od tamtego czasu GPS praktycznie jest bezużyteczny. O ile do tagowania zdjęć czy też sprawdzania pogody wystarcza, o nawigacji mogę sobie pomarzyć. Nie łapie nigdy fixa, jak złapie to na 2 sekundy, zaktualizuje pozycje i z powrotem się zgubi np na minutę czy dwie. Czy to LG popsuło softa czy tylko ja mam taki problem? 
    Nie znalazłem nigdzie żadnego świeżego tematu o tym traktującego, jeśli było to przepraszam i prosiłbym o linka oraz ewentualne usunięcie/zamknięcie tematu.
    Z góry dzięki za odpowiedź.

Edytowane przez krzychy
    Zmieniłem tytuł tematu, był bardziej czytelny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinb24

Mam podobna sytuacje tylko po aktualizacji do 6.0 w wersji 30C. O ile gps test trzyma fixa to google maps potrafi lapac pozycje co pare sekund powodujac ruch kursora na mapie co 10sek. przez co niebda sie uzywac nawigacji google. Zrobilem downgrade do 5.0 i tam wszystko dziala idealnie. Teraz porestuje 6.0 w wersji 30n czy cos sie poprawilo albo to wina google mamp w wersji na andka6.x.

Wysłane z mojego LG-D855

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zivtam

A da się używać Google Maps na inną wersję andka, żeby to sprawdzić? Czy nie będzie kompatybilne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

@Zivtam Możesz po prostu Odinstalować aktualizację (lub całą aplikację jeśli masz root) i zainstalować jakąś wcześniejszą wersję ściągnięta z neta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinb24

To nie jest kwestja cofniecia wersji aplikacji a starszego systemu z tak samo nowa aplikacja. Np. teraz wrocilem znowu do 5.0 i gps w mapach google dziala idealnie mimo najnowszej wersji. Albo zbieg okolicznosci albo android 6.0 ma problem z interfejsem gps dla google map.

Wysłane z mojego LG-D855

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dev14

Witam mam do użytkowników g3 prośbę, moglibyście sprawdzić w programie gps test ile i na jakie kolory wskazują wam satelity bo nie wiem czy odsyłać telefon na gwarancję czy po prostu ten typ tak ma.

U mnie na zielono ani jedna się nie pokaże. Fixa łapie dość dobrze ale mam wrażenie że kiedyś było na 100% lepiej. Porównując 3 telefony samsung sony i lg leżące obok siebie to lg ma najgorszy zasięg.

Zastanawiam się czy odcięcie stykow coś pomoże.

Pozdrawiam.

Spoiler

Screenshot_2016-10-02-11-04-45.pngScreenshot_2016-10-02-11-06-12.png

Edytowane przez dev14

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi