Skocz do zawartości
mnkowalski

Problemy z GPS w G3 - temat zbiorczy.

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zrobiłem jakieś 150 km w otwartym terenie (autostrada) z Janosikiem. Fixa łapał kilka minut, a potem było jeszcze gorzej - przez większość czasu brak fixa. Dzisiaj HERE WeGO, miasto. Fixa złapał błyskawicznie i ani razu go nie zgubił. Czyli (przynajmniej teoretycznie) wychodzi na to, że to wina aplikacji do nawigacji, a nie sprzętu czy systemu operacyjnego....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja używam na codzień aplikacji która wykorzystuję GPS i nie mam żadnych problemów z łapaniem fixa i wogóle nie gubi sygnału. Często też używam różnych nawigacji i działają bez żadych problemów

Spoiler

43bf382592f200f55f39593e656f2db7.jpg

@Vivaldi33

http://forum.android.com.pl/topic/228801-dodawanie-grafiki-zdjęciowej-w-spoiler/

Edytowane przez krzychy
    Proszę stosować się do regulaminu i grafiki oraz zdjęcia umieszczać w spoiler tag.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kamil78

Czy ktos może zrobić zdjęcie lub jakoś opisać które blaszki należy ruszyć żeby poprawić GPS. Bo u mnie raz jest i za chwilę nie ma i tak w kółko.

Telefon mam po gwarancji i mogę pogrzebać w bebechach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hmm zauważyłem dziwna rzecz mianowicie od kilku dni tel.pokazuje iż moja lokalizacja jest zupełnie inna niż powinna....ma ktoś jakiś pomysł dlaczego ? (Rom tekcafe 5.3)

Wczesniej bylo wszystko ok....nawet włączając google pokazuje nie moja lokalizacje....

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dnia 2.10.2016 o 10:28, dev14 napisał:

Witam mam do użytkowników g3 prośbę, moglibyście sprawdzić w programie gps test ile i na jakie kolory wskazują wam satelity bo nie wiem czy odsyłać telefon na gwarancję czy po prostu ten typ tak ma.

U mnie na zielono ani jedna się nie pokaże. Fixa łapie dość dobrze ale mam wrażenie że kiedyś było na 100% lepiej. Porównując 3 telefony samsung sony i lg leżące obok siebie to lg ma najgorszy zasięg.

Zastanawiam się czy odcięcie stykow coś pomoże.

Pozdrawiam.

Pokaż ukrytą zawartość

Screenshot_2016-10-02-11-04-45.pngScreenshot_2016-10-02-11-06-12.png

Miałem ten sam problem, max dwa zielone "słupki" pokazywał program, podczas gdy na telefonie obok S4 było ich 5-6. Dlatego zrobiłem parę zrzutów z ekranu + opis wady i wysłałem telefon do serwisu w Mławie. Wymienili płytę główna + współpracujące podzespoły i teraz jest znacząco lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kamil78

Kwestia się rozwiązała jak zainstalowałem na czysto FM 6.6 i wybrałem w Aromie serwer google'a a nie Nokii.

Może komuś się to przyda.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dev14

ryzyk fizyk otworzyłem fona bezinwazyjnie bez uszkadzania śrubek ( oryginał) i poodginałem blaszki wszystkie i jest poprawa więcej na zielonym przy podobnych warunkach pogodowych + szybciej łapie fixa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Yason

Zachęcony sukcesami innych postanowiłem podobną operację przeprowadzić u siebie. Poprawa jest widoczna praktycznie natychmiastowo - fixa złapałem dosłownie z okna (w kamienicy, mając nad sobą 3 piętra), na co wcześniej nie było szans. To wszystko połączone razem z andkiem 7 i thermal modem (pasta + pad) sprawia że nasze kapryśne urządzonko staje się całkiem znośne.

Spoiler

Screenshot_20161117-203429.png

Edytowane przez Yason
    literówki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzień dobry,

Mam problem z gps po wgraniu 6.0. GPS chodzi dużo gorzej niż na 5.0 - fix ładuje się wieczność i w co chwile zrywa lokalizację (mapy google). Na forum jest tutorial jak zrobić downgrade z MM do LP, moje pytanie - jaki jest najlepszy stock LP dla g3 ? Znalazłem KDZ 21A. Czy jest stock w wersji  5.1 ? 

Z góry dzięki za porady bo znam się na tym średnio (upgrade zajęło mi chyba z 3h...)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Browit1991

a robiles hard reset po aktualizacji? jesli nie...to zacznij od tego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi