Skocz do zawartości
mnkowalski

Problemy z GPS w G3 - temat zbiorczy.

Rekomendowane odpowiedzi

marcinb24

Reset do fabrycznych nic nie daje bo sprawdzalem. Wrocilem na 5.0 i nie gubił pozycji gps a po aktualizacji do 6.0 od nowa problemy...

Wysłane z mojego SM-G920F

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wróciłem do 5.0 i też zero fixa. Rozebrałem telefon (nie jest to trudne ani ryzykowne (byle nic na siłę). Odgięcie styków anteny gps i popsikanie płytek anteny kontaktem pomogło (jak narazie) - w domu sam gps bez GSM określał dokładność na poziomie 60m. Myślę że w tym trzeba szukać problemów z gps (chyba że ktoś bawi się romami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    biala

G3 już trochę po gwarancji, więc postanowiłam się nią pobawić. M.in. z fake gps'em oraz rootowaniem. Nie wiem które z tych czynności mogły mi coś namieszać w gps'ie czy to tylko zbieg okoliczności?
    Ostatecznie telefon odrootowany i wgrany system v30d przez LG Flash Tool jednak GPS stał się porażką - nawet na dworze, piękna pogoda, czyste niebo, nic w okolicy co mogłoby zakłócać, a fix'a nie raz złapać nie potrafi.
    Dla porównania - G6 łapie w góra parę sekund, redmi note 3 pro jeszcze lepiej niż G6 (G6 w mieszkaniu muszę podejść do okna i zostawić na dłuższą chwilę telefon an parapecie, xiaomi łapie sygnał spokojnie w pokoju, a G3... w ogóle. Nawet na balkonie muszę kwitnąć kilkanaście minut by coś łaskawie złapał)
    Czy fake gps może mieć na to jakiś wpływ (nawet jak jest wyłączony i opcja pozorowania lokalizacji w ustawieniach programistycznych również jest wyłączona)? 

I, jeśli chodzi o ewentualną naprawę, byłabym wdzięczna za wytłumaczenie dwóch określeń - "thermal mode (pasta + pad)" i "popsikanie płytek anteny kontaktem". Oraz które płytki będą należeć do anteny?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi