Skocz do zawartości
piotrj7

Odszyfrowanie karty pamięci SD - błąd

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Mam wielki problem z moją kartą pamięci pod Samsungiem A5 2016. Praktycznie nowy telefon (2 tyg), zaproponował mi zaszyfrowanie karty pamięci. Zaakceptowałem, stwierdzając, że w razie ewentualnej kradzieży złodziej nie będzie miał dostępu do danych na niej przechowywanych. Niestety, po powrocie z wakacji, gdy chciałem zgrać zdjęcia i filmy, nie mogłem zgrać ich na Macbooka, stwierdziłem, że to pewnie przez jej zaszyfrowanie, a więc wszedłem w Ustawienia->ekran blokady i zabezpieczenia->szyfrowanie karty pamięci, kliknąłem odszyfruj i zaczął się proces. Najpierw bardzo powoli, potem po kilku minutach zgasł ekran i jak chciałem go odblokować i spojrzeć na stan odszyfrowywania, pasek postępu odszyfrowania nagle z 50% szybko dobił do 100% i pojawiła się informacja, że odszyfrowywanie zakończyło się niepowodzeniem. Niestety nie jest to prawda, w tym momencie nie mam dostępu do ponad 6GB danych zgromadzonych na karcie, w tym cennych zdjęć. Telefon nie widzi jej zawartości, gdy go restartuje, to wyskakuje monit czy chcę tę kartę odszyfrować czy zaszyfrować (odszyfrowywanie nic nie daje, telefon myśli kilka minut, a potem wyskakuje błąd odszyfrowywania). Gdy wkładam kartę do komputera, to widzę poszczególne pliki, to znaczy ich nazwy, a nie mogę dostać się do zawartości, każdy plik ma błąd. Co mogę w tym wypadku zrobić? Przywrócić do ustawień fabrycznych nie mogę, bo dane zaszyfrowane na karcie bezpowrotnie przepadną :/ Ratujcie :) 

Screenshot_20160912-214653.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    locarnop

Mi telefon czegoś takiego nigdy nie proponował. A te uszkodzone pliki możesz kopiować na komputer ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Flyagaric

Ja bym dzwonił na pomoc techniczną Samsunga i pytaj co zaproponują.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    S5Fan

a w między czasie nie wgrywałeś 6.0?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Jeżeli znajdą się jeszcze osoby, które będą miały podobny problem, mi pomogło całkowite rozładowanie telefonu. Po ponownym podładowaniu i włączeniu pojawiła się opcja zaszyfrowania lub odszyfrowania karty SD, która w tym wypadku zaczyna działać i możliwe jest normalne odblokowanie nośnika

Nie obiecuje jednak, że to pomoże innym.

Edytowane przez Megalen11
    Własnoręczne rozwiązanie problemu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi