Skocz do zawartości
bergmen

tutorial Instalacja ROMu za pomocą Miflash

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobilem jak pisze. Wyskoczylo COM30 kliknalem flash i teraz flashuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ok, ale na tej stronie z ROMami co podałeś to wersja STABLE jest 8.0.2.0 a DEV jest 6.9.29 . MIUI 8 podobno lepsze, dużo nowego wnosi itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bergmen

to nie jest wątek na takie rozmowy. dev jest numerowany po dacie wydania. Pierwsza cyfra to rok, później miesiac i dzień. I dev i stable sa teraz na miui 8. Stable to zawsze jakaś starsza wersja DEV..

Edytowane przez bergmen
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udało mi się wgrać zgodnie z tym poradnikiem... ale w punkcie 3 jest napisane, aby wcisnąć "POWER" i "VOLUME +". Jak wcisnąłem to pojawi mi sie rysunek telefonu i odpiętego kabla USB (po wpięciu tel do PC zmienił sie na wpięty) ale MiFlash nie wykrywał mi telefonu (dźwięk wpięcia urządzenia byl) i w menedżerze urządzeń był  Android był błędem (!). Uruchomiłem telefon z "POWER" i "VOLUME -" i telefon wszedł w tryb FASTBOOT i wtedy MiFlash wykryl mi urządzenie i wgral pomyślnie ROM. Czy to oznacza, że bootloader mam odblokowany skoro wgrałem fastbootem?... i moge wgrać ROM Xiaomi.eu?  Skoro miałem na nim jakiś syfiasty ROM, to ktoś go musiał jakoś wgrać przecież.

Edytowane przez damianeq89

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bergmen

@damianeq89 kombinacja power i volume może być różna w zależności od telefonu. W sumie to warto dopisać do poradnika - dzięki za info. Bootloadera nie masz odblokowanego jeśli sam tego nie zrobiłeś na 99%. Syfiaki instaluje się na zablokowany telefon.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    conti

Mnie nic nie pomaga vol+ vol- miflash 2016.08.30 nie widzi telefonu Zwraca komunikat "Określone rzutowanie jest nieprawidłowe"  ściezka C:\Users\lenovo\Desktop\Xiaomi\images_6.10.27

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bergmen

@conti a telefon wprowadziłeś w download? Spróbuj miflasha z maja (drugi link z pierwszego postu)

ścieżka ma być krótsza. C:\ images_6.10.27 (tak jak jest napisane w instrukcji). A Ty dałeś to na pulpicie. Wypakowałeś? co masz w środku?

POSTĘPUJ ZGODNIE Z INSTRUKCJĄ (przeczytaj kilka razy :) )

Edytowane przez bergmen
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@conti Bo używasz nowego Miflasha który jest kompletnie beznadziejny na całej linii . Pobierz starszą wersję.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi