Skocz do zawartości
Przesmo84

Rootowanie, app2sd prosze o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

witam od kilku dni jestem posiadaczem i5800 i jak na razie jestem zadowolony ale....

-w ksiazce tel nie mam wszystkich kontaktow co mam na karcie sim i nie wiem jak je dac zeby byly widoczne w ksiazce tel

- chcesz uzywac fona tez do gier i wiem ze ma malo pamiec i chce zrobic tak zeby wszystko co instaluje przenosilo sie na karte. wiem ze potrzebny jest program app2sd i zrotowanie telefonu ale boje sie robic to aby cos nie zepsuc.

prosze o jakies prostsze wytlumaczenie jak to wszystko zrobi i latwo aby bylo ok.

- jak zaktualizowac andka do wersji 2.2

prosze o pilna pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sylen

Siemanko, witamy na forum.

1) Wejdź w Kontakty -> naciśnij menu (ten klawisz najbardziej po lewej) -> więcej -> Ustawienia wyświetlania -> i będziesz miał rozwijaną listę "Wybierz kontakty do wyświetlania", rozwiń "SIM" i zaznacz "Wszystkie kontakty".

2) Jeśli chcesz używać telefon do gier to największym problemem nie jest brak pamięci, a ogólna obsługa gier (problemy z wyświetlaniem tekstur), dlatego polecam Ci wgrać jakiś ROM wraz z kernelem, który umożliwia zwiększenie taktowania procesora (ja osobiście używam Kyrillos'a 7.1 + FuguMod Ultra 1366 MHz ), dodatkowo aplikację Chainfire 3D (za darmo w markecie) wraz z kompletem 3 sterowników (można łatwo znaleźć w "guglu").

Jeśli chodzi o wgrywanie nowego ROMu to np. na stronie z Kyrillos'em masz, krótką instrukcję obsługi (nie będe jej tutaj wklejał, bo się zrobi post przydługi :PP ). Będzie Ci też potrzebny Odin i sterowniki . Najpierw instalujesz sterowniki, potem Odina. W programie musisz wskazać gdzie znajduje się plik "apollo_0531.ops" potem zaznaczasz plik z ROMem (rozszerzenie ".tar") Podpinasz telefon, pojawi się w okienku "Detected" dajesz start, czekasz... czekasz... telefon się zrestartuje i już :E.

W razie wątpliwości tutaj dokładna instrukcja.

Kernel wgrywa się podobnie.

3) Powyższą metodą zaktualizujesz andka do 2.2 najprościej jak się da (możesz też wybrać czysty ROM, bez zbędnych wodotrysków, ale wtedy nie liczyłbym zbyt mocno na dobrą wydajność w grach).

Mam nadzieję, że pomogłem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Otóż ja także chciałbym zapodać sobie Kyrillosa 7.1. Mam telefon z I5800XXJP4, i czy najpierw zmienić na I5800XXJPS i później 7.1 , czy od razu mogę zacząć na tym sofcie?

Druga sprawa to najpierw wrzucić 7.0 i uptade do 7.1 czy ponownie od razu 7.1 , bo w opisie poniżej zalecają najpierw 7.0

[ROM] Kyrillos' ROM v8.1 JPS [v8.1 Screenshots in post #4] - xda-developers

Aaa i jeszcze pewnie przydałoby się podkręcić procek , ale nie tak hardkorowo , wystarczy 800 Mhz , czy coś istnieje innego czy ten Fugumod

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sylen

Hej,

Jak zastanawiasz się nad Kyrillos'em to zapodaj sobie 8.1 (czy już nawet 8.2.1 wyszło). Nie musisz zmieniać softu "początkowego". Najpierw wgraj 8.0 odinem, potem 8.1 przez update.zip, na koniec opcjonalnie 8.2.1. I już. ;)

Co do kręcenia prockiem, ale nie tak hardkorowo, to jest wersja FuguModa, która umożliwia kręcenie do 800 MHz, tutaj link: FuguMod Standard edition

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi