Skocz do zawartości
MrWarble

rom [ROM] XperiaOverlay™ V4.0 | 16.02.2017

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów,

Mam przyjemność przedstawić wam według mnie najlepszy ROM do naszej Xperii S o nazwie XperiaOverlay, pewien czas temu wrzucałem już ten ROM w wersji opensource ogólno dostępny na forum XDA. Dzisiaj jednak chciałbym podzielić się z wami jego płatną wersją sygnowaną numerem V4.0.

ROM opiera się na ROMie do Xperii X w wersji androida 6.0.1 i w takiej właśnie wersji jest ta modyfikacja, podejrzewam że nie działa na Locked Bootloader.

Wciąż uważam że jest to najlepszy z dostępnych ROMów w wersji 6.0.1, testowałem chyba wszystkie dostępne ROMy od 4.1.2 po 6+ i zdecydowanie zwycięzcą jest ROM od Achotjana, normalnie trzeba zapłacić za ROM 16€ co uważam za straszne zdzierstwo ponieważ Android jest systemem opensource a jakby nie patrzeć i tak w pewien sposób kupując telefon płacimy za system i aktualizację do niego.

ROM znalazłem przez przypadek na chińskim forum bbs.gfan.com, na początku nie mogłem uwierzyć w to że to jednak może być ten ROM ale gdy w końcu go pobrałem po wielu próbach i mękach (pobieranie z chińskiego hostingu z prędkością 50-200kb/s, w dodatku prędkość skakała jak szalona i zrywało pobieranie w połowie) w końcu udało się pobrać ten oto przez wielu poszukiwany ROM, jednak gdy już go pobrałem miałem problem z instalacją aczkolwiek uporałem się z nim i zainstalowałem ROM :)

Pliki i linki do strony projektu jak i oryginalnego tematu na bbs.gfan.com na końcu :)

Instrukcja instalacji:

1. Pobieramy plik z ROMem oraz GAPPSy (polecam opengapps w wersji pico), z paczki z ROMem wyciągamy plik boot.img a następnie ROM i GAPSy wrzucamy na naszą pamięć wewnętrzną,

2. Za pomocą ADB bądź FlashToola w trybie fastboot flashujemy plik boot.img, 

3. Uruchamiamy telefon w trybie Recovery i robimy Factory Reset (Wipe partycji System, Data, Cache oraz Dalvik Cache),

3. Instalujemy ROM z wcześniej wrzuconej na telefon paczki a po instalacji uruchamiamy telefon,

4. Po udanym rozruchu telefonu uruchamiamy ponownie telefon w trybie Recovery i instalujemy GAPPSy po czym czyścimy Cache i Dalvik Cache,

5. Uruchamiamy ponownie telefon i cieszymy się płynnością działania oraz (chyba) brakiem bugów :)

ROM posiada już recovery od TWRP tak więc po flashowaniu pliku boot.img mamy już Recovery (mała niespodzianka w wyglądzie Recovery :))

Proszę o nie re-uploadowanie ROMu, pobierając ROM ode mnie dziękujecie mi za to że chciałem się podzielić moim znaleziskiem z wami chociaż nie musiałem, dziękuję za wszystkie postawione piwka i pobrania ode mnie, życzę miłego używania :)

Hasło:XperiaOverlay

Linki:

ROM

GAPPS

Wątek na forum bbs.gfan.com

Strona projektu na której można zakupić ROM

PACZKA Z ROMEM BĘDZIE DOSTĘPNA W CIĄGU KILKU H!

SCREENY ZOSTANĄ ZAAKTUALIZOWANE GDY TYLKO SKOŃCZĘ POBIERAĆ I INSTALOWAĆ ROM!

Spoiler

Screenshot_2016-09-14-21-52-15.png

Spoiler

Screenshot_2016-09-14-21-52-21.png

Spoiler

Screenshot_2016-09-14-21-52-33.png

Spoiler

Screenshot_2016-09-14-21-53-02.png

Spoiler

Screenshot_2016-09-14-21-53-40.png

Spoiler

Spoiler

Screenshot_2016-09-14-21-53-50.png

Edytowane przez MrWarble
    Aktualizacja ROMu
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czy w tym romie jest coś, co nie działa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Osobiście nie zauważyłem by coś nie działało, ten ROM normalnie jest płatny więc raczej wątpię by autor ROMu pozwolił sobie na to by coś miało nie działać zgodnie z oczekiwaniami :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    aCold

Wiem, że upłynęło sporo czasu od publikacji posta, jednak mam nadzieję, że ktoś udzieli mi tutaj odpowiedzi. Mam problem z instalacją tego ROMu. Czysty system 4.1.2, Flashtoolem przez fastboota wrzucam boot.img, uruchamiam recovery, robię wipe'y, wybieram paczkę i wywala mi błędy. Załączam zdjęcie telefonu  z błędem.

Spoiler

15978487_1546662912013696_117565014_n.jp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ct65

Wychodzi na to, że masz problem z montowaniem partycji. Spróbowałbym zrobić to odwrotnie, wgrać customa, a potem dopiero robić wipe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    aCold

Wygląda na to, że poszło. Dzięki :)

Rom petarda, w porównaniu do stockowego 4.1.2 to tutaj wszystko wręcz pływa w nim. :) 

Edytowane przez aCold
    Wnioski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    snive

siema, zbootowałem przez flashtoola, wyjąłem kabel usb, włączyłem telefon i kiedy chciałem wejść do recovery to zawiesił się na logo xperia overlay i co teraz ? 

dobra dałem radę, kombinacja klawiszy vol up i power :D przystępuję do instalacji :) 

najpierw wyczyscilem cache zrobilem factory reset i zainstalowalem niestety wyskoczyl przy instalacji jakis error i zawiesza sie na boot logo, nie moge nawet w cwm wejsc, co zrobic? pomocy 

Edytowane przez snive

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    patrikos23

Wgraj jakiś stock rom flashtoolem i jak chcesz koniecznie ten rom to wszystko musisz od początku...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    matsuo
    Napisano (edytowane)

Witam, dzięki wielkie za zamieszczenie romu. Rom zainstalował się bez problemu, ale napotkałem na dwa problemy.

Pierwszy dotyczy instalacji paczki GAPPS ze strony Open GAPPS - nie da się jej zainstalować, wyskakuje error 40. Znalazłem paczkę GAPPS na XDA: https://forum.xda-developers.com/android/software/gapps-google-apps-minimal-edition-t2943330 , która zainstalowała się poprawnie.Czy rom z tą wersją GAPPS będzie działał poprawnie?

Drugi problem dotyczy braku opcji przenoszenia zainstalowanych aplikacji na kartę SD. Czy rom nie ma tej opcji? Czy można temu jakoś zaradzić?

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Ok. Po zainstalowaniu Gapps z linka powyżej wszystko działa. Odnośnie przenoszenia aplikacji, poradziłem sobie apką TakmgrIII. 

Z rzeczy niedziałających - radio FM niezależnie czy aplikacja systemowa czy zewnętrzna.

Jeśli chodzi o problem z partycji, to po wipe należy odmontować partycje system i dopiero instalować rom z paczki 

Edytowane przez matsuo
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dbrkrk

Witam wszystkich.

Jak się sprawuje soft na Waszych Eskach?? Pytam o Wasze spostrzeżenia po dłuższym użytkowaniu urządzenia z tym softem.

Ja wczoraj zainstalowałem XperiaOverlay v3.5 i telefon się grzeje i bateria szybko się rozładowuje. :[

[03-04-2017]

Na moim urządzeniu soft sprawuje się w porządku. Nadmierne przegrzanie się oraz szybkie rozładowanie baterii było związane z instalacją i późniejszym konfigurowaniem systemu. Na co dzień tel się nie przegrzewa. Bateria trzyma przyzwoicie. 

Edytowane przez dbrkrk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi