Skocz do zawartości
BoskiBiceps

Info o kończącej się pamięci telefonu jak temu zaradzić

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka. Od wczoraj mam non stop info 'kończy się miejsce. niektóre funkcje systemu mogą nie działać prawidłowo'. Android 6.0, stock.

Telefon ma kartę pamięci Sandisk Ultra 32GB, na której jest zajęte około 10GB. Karta pamięci jest scalona z pamięcią telefonu. W ustawieniach 'pamięć i USB' pokazuje wykorzystanie pamięci wewnętrzej 4,8GB z 4,85GB. Jak wybieram opcję 'przenieś dane', to zatrzymuje się na 25% i dostaję tylko komunikat o braku pamięci, oraz że proces android.process.media został zatrzymany. Testowo usunąłem kilka aplikacji z telefonu, co powinno zwolnić jakieś 100Mb pamięci, ale w ustawieniach 'pamięć i USB' cały czas pokazuje taką samą ilość zajętej pamięci, czyli 4,8GB. Chciałem zainstalować Clean Master, ale play store krzyczy, że nie mam miejsca na telefonie.

Co się dzieje? Będę bardzo wdzięczny za pomoc, nie chcę być zmuszony do resetowania telefonu ani formatowania karty pamięci, bo mam tam sporo potrzebnych mi plików.

Edit:

Próbując coś naprawić, wyciągnąłem kartę pamięci z telefonu, trochę przy okazji przeczyściłem telefon w środku. Po ponownym uruchomieniu telefon kilkukrotnie się sam zrestartował, zniknął komunikat o kończącym się miejscu i udało mi się zainstalować Clean Master, ale są teraz nowe problemy: cały czas miga mi dioda powiadomień (pomimo braku jakichkolwiek powiadomień z systemu), nie mogę rozwinąć belki ze skrótami do ustawień, nie działa blokada ekranu, którą wybrałem w ustawieniach, dodatkowo zmieniło się kilka ustawień telefonu dot. dźwięków i wibracji. Chyba telefon wyląduje w serwisie :(

Edytowane przez Mikel25
Sprecyzowałem tytuł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam to samo i nie wiem jak to ogarnąć ....

Wysłane z mojego XT1068 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A od kiedy masz ten problem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odkopię nieco temat - mam podobny problem - mam zajęte 5,45 GB 5,51 GB pamięci wewnętrznej przy 2,5 GB wolnej pamięci na pamięci zewnętrznej.

Ustawiłem domyślną lokalizację dla aplikacji na kartę SD i przeniosłem tam wszystkie aplikacje, które tylko się dało. Przeniosłem dane z pamięci wew. na zewn. przy pomocy programu Files to SD Card - też bez większego rezultatu (czasami po tym znika na krótko komunikat o kończącym się miejscu, ale i tak nie mogę zainstalować żadnej małej aplikacji), zdjęcie mam zapisywane na karcie.

Czy macie może pomysł co może być istotą takie stanu rzeczu, czy macie pomysł jak sobie z tym poradzić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dzidexx

Piszesz o p8 lite?

Zajrzyj do jego działu.

@parabellum

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie, chodzi właśnie o Moto G2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dzidexx

W moto g2 na andku 6 i innych nic nie daje przenoszenie aplikacji na kartę.

Kartę można ustawić jako pamięć wewn. - też znajdziesz w dziale Mg2.

@up

Tu ogólnie:

http://forum.android.com.pl/topic/283568-karta-sd-w-60-wszystkie-modele/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Odkopię nieco temat - mam podobny problem - mam zajęte 5,45 GB 5,51 GB pamięci wewnętrznej przy 2,5 GB wolnej pamięci na pamięci zewnętrznej.

Ustawiłem domyślną lokalizację dla aplikacji na kartę SD i przeniosłem tam wszystkie aplikacje, które tylko się dało. Przeniosłem dane z pamięci wew. na zewn. przy pomocy programu Files to SD Card - też bez większego rezultatu (czasami po tym znika na krótko komunikat o kończącym się miejscu, ale i tak nie mogę zainstalować żadnej małej aplikacji), zdjęcie mam zapisywane na karcie.

Czy macie może pomysł co może być istotą takie stanu rzeczu, czy macie pomysł jak sobie z tym poradzić?
Miałem kiedyś ten sam problem przy Moto G2 żaden sposób nie pomógł ,zmiany kart sd itp; problem minął jak zmieniłem telefon.na inny (Moto G4 Play) z większą pamięcią wewnętrzną ;)

Wysłane z mojego Moto G Play przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dodam, że jak kończyło mi się miejsce i miałem ok. 4,9 GB zajętej pamięci wewnętrznej, to skorzystałem z opcji "przenieś dane" w pamięci i usb -> pamięć wewnętrzną sądząc, że przeniosę dane na kartę SD (stało się na odwrót).

Edycja: skorzystałem z opcji przywrócenia ustawień fabrycznych i pomogło to odyskać miejsce w pamięci wewnętrznej.

Niestety zapomniałem, że mam kartę SD ustawioną jako pamięć wewnętrzną i jest teraz pasztet, bo nie wiem, czy uda mi się odzyskać w jakiś sposób te dane, no ale temat do innych rozważań... 

Edytowane przez parabellum

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi