Skocz do zawartości
jolusia

Wymiana systemu

Rekomendowane odpowiedzi

jolusia

Witam , dziś otrzymałam zakupiony telefon który pochodzi z Play jest tam dużo nie potrzebnych apk , I tu moje pytanie skąd pobrać najnowszy Android czyli 6 i jakie ma miec oznaczenie symbol . Po prostu chce co by był czysty system . Proszę o pomoc .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pobierz flashtool i nim wgraj i tam będzie w tym programie xperifirm z stamtąd pobierzesz

http://www.flashtool.net/downloads_windows.php

bez brandu to jest Central Europe 1

wersja 26.3.A.0.131 / R2C

Edytowane przez Andrzej Kędzior

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jolusia

Pobrałam rom FTF ta wersje którą podałes tylko nie wiem gdzie mam ja umieścic w programie flashtool w jaki folderze , proszę o pomoc , i druga sprawa czy musi byc najnowszy flashtool czy może być np.0.9.8.0 ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najnowszy bo ten co piszesz nie obsługuje m4 aqua a soft dajesz odpalasz flashtool wciskasz błyskawice flashmode naciskasz ok i tam obok scurce folder bedzie ci pisac gdzie masz go umiescic

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam 

wiem że to archeologia już prawie ale mam pytanie czy jak chcę grać nowego stokowego andka to  muszę mieć 

1. odblokowanego bootloadera

2. zrootowany tel

czy mogę flashować bez w/w kroków

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, piszę z małym pytaniem odnośnie androida i jego wersji, bo interesuje mnie jedna rzecz. Czy na Xperii M4, da się zainstalować przykładowo androida 7.0, 7.1 lub 8.0? Wiem, że da się wgrać ROMy, które oficjalnie były dostępne dla tego telefonu, ale czy da się np pobrać czystą wersję systemu przykładowo 7.0, bez żadnych nakładek od operatorów, czy też producenta, a następnie wgrać ją do xperii? Będzie to działać, czy raczej coś się uszkodzi? :D Zastanawiam się, o ile będzie taka możliwość, żeby wgrać np 7.0, który chyba nie był dostępny już dla M4, czy będzie lepiej hulał, oraz może miejsca trochę zaoszczędzi :P Jakby się dało to może od razu na tablecie z androidem 4.2 bym przeskoczył :fuckthisshit:

A no i przy okazji, jeśli się da tak porobić, jak myślę to ma ktoś linka do androida 7.0, 7.1 lub 8.0? :D

Edytowane przez FireSlayder

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

@FireSlayder Gdyby to było takie łatwe to bez sensu producenci by aktualizowali swoje telefony. Powiem tak: da się, ale nie sprowadza to się tylko do pobrania i wgrania. Potrzebujesz tajemnej wiedzy na temat programowania oraz ogólnie o androidzie. Najświeższy ROM jaki widziałem to MM. Znajdziesz w dziale Romy i Modyfikacje tego telefonu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    _tommy_

@FireSlayder jako takiego czystego romu dla M4 nie ma, jedynie co to jest to nieoficjalne kompilacje dla tego modelu. Proponuje poszukać tutaj -> forum xda , to jest kopalnia informacji. 

Obecnie tendencja jest taka aby telefony obsługiwały max 3 wersje systemu, później aktualizacje to wyłącznie Twoje zadanie, oficjalnie urządzenie dla producenta jest mało warte, stąd kończy się jego życie dla Sony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi