Skocz do zawartości
adamo1234

S7 zawiesza się podczas nagrywania filmów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Mam taki problem z telefonem S7. Nagrywając filmy i to nie w UHD tylko HD jeżeli nagrywam dłużej niż 10 min. telefon robi się bardzo gorący. Tak po 15 min nagrywania kiedy naciskam stop kręci się kółko i się zawiesza. Po 20-30 min. w ogóle robi się cały czarny i zawiesza. Pomaga tylko restart za pomocą klawiszy. Praktycznie tak było bardzo często. Potem jest zapisany plik *.temp, którego nie można odczytać. Zapis jest na kartę zewn. ale renomowanej firmy i jak zapisuję np. kopiując jakieś pliki nic się nie dzieje więc to na pewno nie karta. Czy może na to mieć wpływ temperatura zewnętrzna ? Bo zacząłem kręcić latem, ale w domu. Temp. w pomieszczeniu wynosi ok 25 st. Dodam jeszcze, że telefonem kręcę ze statywu więc jest nieruchomy.

Czy to jest wada, którą można zgłaszać czy po prostu technologia chłodzenia jest słaba ? A może jakaś rada jak to zrobić, żeby się udawało nakręcić te 30 min. ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rhtr

Wadliwy egzemplarz moim zdaniem. To się kwalifikuje do serwisu gwarancyjnego  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cholek3

A ile ten plik temp ma rozmiaru? Czy przypadkiem nagrywając tak długie filmiki nie dochodzisz do granicy 4GB?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No rzeczywiście na to nie zwróciłem uwagi, że może zbliżać się do granicy 4GB. Ale jakie to ma znaczenie ? Telefon obsługuje duże pliki. Mam no filmy ściągnięte z netu, które mają po 9GB i działają.

dodana zawartość

W sumie też dodam, że podobne rzeczy z resetowaniem jak nagrywałem ponad 30 min działy się w Sony Xperia Z5 Premium więc co oba telefony wadliwe ? Miałbym niesamowitego pecha. Raczej nie. Myślę, że po prostu się nagrzewają i nie dają rady i tyle. Jestem raczej przekonany, że to kwestia temp. ale chciałem usłyszeć jakieś profesjonalne podejście. Najwcześniej przekonam się jesienią.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dest

@adamo1234 latem na dworze bylo 30 stopni w cieniu, bedac na sloncu krecilem 15 min film fhd 60fps i tel nawet nie jęknął, byl goracy ale normalnie zapisal plik

Sprawdz zapisujac film dopamięci wewnętrznej. Dzisiaj nie dam rady ale jutro moge nastawic tel na 20-30 min krecenia, chyba ze dzisiaj ktos inny sprawdzi ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy może mieć znaczenie to, że telefon jest bez ruchu, na statywie, albo oparty o coś ? Może jak się normalnie kręci jest jakiś ruch powietrza ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dest

Wedlug mnie nie ma to znaczenia, to ma dzialac i tyl,  sprawdz zapisujac plik do pam wew.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wcześniej miałem QHD i pamięć zewn. Teraz ustawiłem HD 60fps i weewn i nagrał ponad 35 min, ale zaczęła padać bateria i musiałem wyłączyć nagrywanie. W każdym razie podzielił pliki na 2. To jest normalne - to dzielenie, bo wcześniej jak tam mi się raz udało nagrać 25 min nie dzielił ? W każdym razie jeszcze potestuję. Może była kwestia pamięci zewn.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prawdopodobnie coś w ustawieniach. Nie wiem... Zmieniłem na kartę wewn. i teraz mi nagrywa nawet 40 min w QHD z tym, że dzieli na filmy po 20 min. Wcześniej jak się zawieszało nigdy nie dzielił.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    m4k

prawdopodobnie karta sd za slabe parametry

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi