Skocz do zawartości
tigger_81

GPS w LG G2 - Problemy/Fixy/Opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kolejne istotne dla mnie pytanie dotyczące LG G2.

Jak sprawuje się moduł GPS w tym telefonie, bo wyczytałem na forum Nexusa 5, że zdarzają się egzemplarze, które "pływają" po ulicach podczas nawigacji.

Miałem identyczny, bardzo drażniący przypadek w Samsungu Galaxy S i jedynie dokupienie osobnego odbiornika GPS umożliwiało używanie telefonu jako nawigacji samochodowej.

Pytanie dotyczy właśnie nawigowania, czyli jak spisuje się telefon, podczas poruszania się?

Edytowane przez Kelan99

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Często używam nawigacji i nie zauważyłem "płynięcia". Działa jak złoto.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy jest możliwość korzystania z tej nawigacji normalnie jak ze zwykłego GPS bez korzystania z transmisji danych operatora?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak najbardziej. Oczywiście działa niezależnie od sieci i operatorów. Chodzi Ci pewnie o ulepszone niby szybsze łapanie tgzw. fixa czyli namiaru na satelity. Dzięki temu że bierze Twoje położenie z sieci GSM może się szybciej połączyć w satelitami. Jak dla mnie w G2 można tego wogle nie używać i też pięknie się loguje. Kto jak chce... Niby ma to pomagać... I nieraz pomaga. Np po dłuższym nie używaniu GPS. Ale dlaczego to można poczytać w internecie.

Wysłane z mojego LG-D802 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hazok
    A czy jest możliwość korzystania z tej nawigacji normalnie jak ze zwykłego GPS bez korzystania z transmisji danych operatora?

Chodzilo pewnie o jakies zewnetrzne programy nawigacyjne typu automapa czy igo. Tak idzie , mozna uzywac programow nawigacyjnych nie korzystajacych z pakietu danych dzialajacych na samym odbiorniku gps

Klupnięte z mojego LG-D802

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Żeby korzystać z map dane pakietowe muszą być włączone kidyś jechałem jak był całkowity brak zasięgu to mapy stawały w miejscu ale to nie jest duży pobór danych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hazok

Tak zgodze sie z Toba sa potrzebne ale tylko np do google map czy systemowej nawigacji aoe np automapa czy Igo dzialaja jak na normalnej nawi czy palmtopie w oparciu o sam syg. Gps

Klupnięte z mojego LG-D802

Edytowane przez Elderbary

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Musisz miec nawigację przechowującą mapy na samym urządzeniu - wtedy połączenie z internetem nie jest potrzebne, ale wszelkie funkcje typu informacja o korkach, zdarzeniach, wyszukiwanie adresów itp itd również nie będą działac przy wyłączonej transmisji danych.

Co do samych map googla - można ich używac w trybie offline:

Wejdź w mapy, przybliż/oddal na interesujący Cie obszar (nie może byc na jeden raz za duży, cała Polska nie wejdzie, ale na przykład Warszawę z okolicami "przełknęło"), następnie w tej wyszukiwarce na górze wpisz "OK maps" i mapa wybranego obszaru poberze się na urządzenie. Funkcje typu wyszukiwanie adresów, informacje o korkach zdarzeniach itp itd nadal będą działac tylko przy włączonej transmisji danych.

Edytowane przez Elderbary
    Nie cytuj postu nad swoim używaj @up

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Up dzięki, nie wiedziałem o tym a jest to bardzo przydatne. Piwko!

Tapnięte z LG G2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KriX

Z Google maps działa bez problemowo. Idealnie, dokładnie i od razu namierza

Tapnięte z mojego LG G2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi