Skocz do zawartości
tigger_81

GPS w LG G2 - Problemy/Fixy/Opinie

Rekomendowane odpowiedzi

sturek

GPS w G2 nie jest taki zły jeśli działa prawidłowo. Mam 2 szt w domu i GPS działa z dokładnością 3-4 m, a fixa łapie do 5s. Miałem też wcześniej inny egzemplarz, który miał wieczne problemy z GPS i nie pomagały żadne sztuczki z podmiana plików zamianą romu itd. Byłem wówczas przekonany, że G2 ma kiepski GPs, zwłaszcza po doświadczeniach z Samsungiem S3. Dopiero wizyta w serwisie i naprawa sprawiła, że GPS zaczął działać idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki temu GPSowi który od nowości działał jak chciał pozbyłem się tego telefonu. To nie jest normalne żeby na otwartej przestrzeni w mapach google wywalało mnie 300 metrów od miejsca w którym stoję a potem na siłe próbuje ustalić położenie i wskaźnik lata po mapie aż zatrzyma się max 50 metrów ode mnie. Jechałem na mapach google przez kraków , byłem w centrum miasta a GPS wywalił mnie gdzieś do Wisły. Tak się wkurzyłem że  zmieniłem telefon na całkiem inny gdzie GPS działa wyśmienicie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    #plus

Nie ukrywam że G2 ma problem z GPS ale dla mnie i tak to jest dziwne bo poza granicami Polski ten GPS działa bez problemów. A między punktem A-B mam około 45km. Fixa łapie bez problemów i prowadzi do celu bez żadnych niespodzianek.

Sent from my D802 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mercleb

Dla tych, którzy maja problem z gps w G2 i tak jak ja podkładali papierek, co na jakiś czas pomagało a później znowu słabo i tak w kółko, dla tych, którzy jak ja nie mogą zrozumieć, czemu gps potrafi raz działać dobrze i szybko a jak potrzeba to stoisz człowieku w środku lasu i gapisz się, gdzie są te satelity, mam rozwiązanie, które kilka dni temu w końcu sam sprawdziłem i do dzisiaj jestem lekko zaskoczony, że ten gps tak pięknie działa. Sprawdzam w każdym możliwym miejscu, tam, gdzie mogłem zapomnieć o sygnale teraz mam go z dokładnością do 3 m. Całość prac zajęła mi 10 min, żadnego lutowania, żadnej dużej ingerencji, wszystko zrobiłem dokładnie jak na tym filmiku https://www.youtube.com/watch?v=jLuOz0W2A50&feature=youtu.be 

Zmusiło mnie do spróbowania tego to, ze podkładanie papierka na nie za długo dawało radę a będąc w lesie na grzybach gapiłem się w ten telefon jak głupi z myślą, gdzie się zgubiły satelity i chcąc nie chcąc stwierdziłem, że czas pozbyć się G2 choć cała reszta w nim dalej mi wystarczy. Ale dałem mu szansę no i gps działa dosłownie lepiej jak w moich poprzednich samsungach, gdzie myślałem, że lepiej być nie może. 

Tak więc teraz wiem, że problem z tym telefonem jest sprzętowy, bo teraz z zaklejonymi stykami, z anteną z jednego cienkiego drucika mam sygnał dosłownie natychmiast i praktycznie wszędzie tam gdzie ten sygnał dociera. Już maiłem kupić OnePlus 3 albo Mi5, ale teraz znowu odłożę to na później, bo G2 znowu jest wystarczającym telefonem do wszystkiego. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mercleb

Spoiler

7adfe8b8881f8c67bc3b0e7fb5d8de16.jpg

tak to teraz wygląda u mnie w domu, sygnał po ok 3-5 sekund po włączeniu gps. Wcześniej po update z papierkiem po ok 30 min w tym samym miejscu było 2 do 3 satelit a czasem i wcale. Na dworzu też już działał jak chciał a teraz to te słupki w większości są niebieskie. Myślę że ważne przy tym sposobie jest aby drucik dobrze skręcić, mocno, żeby dobrze dotykał tego złącza. Przed założeniem klapki robiłem kilka prób i jest duża różnica w sygnale w zależności od tego jak to jest ze sobą dobrze połączone.

A to na dworzu, po 5 sekundach.

Spoiler

18f7a06df33b8622e9b41b66154742f9.jpg

Edytowane przez bartekc00
    Proszę stosować się do regulaminu i grafiki oraz zdjęcia umieszczać w spoiler tag. http://forum.android.com.pl/topic/228801-dodawanie-grafiki-zdjęciowej-w-spoiler/
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pepe444

W ramach sztucznego przedłużania życia tego starego telefonu, kolejny raz wypróbowałem opisane tu i w innych miejscach metody "naprawiania" GPS. Wszystko lipa, efekty są albo żadne, albo ujemne. Problem jest gdzie indziej, nie w antence i stykach (przynajmniej u mnie), nie pomaga żadne podkładanie papierków, podklejanie taśmą, podłączanie drucików jako dodatkowych antenek, podłączanie drucików i izolowanie styków od oryginalnej antenki, strata czasu. Może u niektórych to działa, niewykluczone, że część telefonów ma również wadliwe te styki i antenki w klapce, ale według mnie wada jest gdzieś głębiej, bo czasem GPS działa bez zarzutu, a czasem nie można się doczekać na lokalizację, chociaż jest dobry sygnał z wielu satelitów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi