Skocz do zawartości
tigger_81

GPS w LG G2 - Problemy/Fixy/Opinie

Rekomendowane odpowiedzi

@up

Dane telefonu takie jak w sygnaturce. Po zakupie przywróciłem ustawienia fabryczne i wyczyściłem pamięć, nie aktualizowałem nic, zrobiłem tylko root'a.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Szynku

@up

Od początku masz takie problemy??? ( u mnie zaczęły występować jak zrobiłem aktualizacje )

Spróbuj zrobić hard-reset ( przywrócić do ustawień fabrycznych ) albo jak chcesz to zrób aktualizację...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jerry0

Mam pytanie do osób, które łapią fixa niemal natychmiastowo; jaką macie wersje softu?

U mnie właśnie widzi satelity i nawet GPS Status nie pomaga. Po prostu z żadnymi się nie łączy. Chyba zdecyduję się na hard reset i ponowne wgranie softu...

EDIT: Przy okazji spytam czy korzystacie z AdAway? U mnie to nie ma znaczenia, ale może jakiś filtr coś zablokował...

Edytowane przez Jerry0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    omerx

Jerry0

Nie korzystam z AdAway

Wersja softu stockowy kitkat 4.4.2 20c dystrybucja Tajwan.

Fixa łapie prawie natychmiast, ale ja zawsze mam włączone wspomaganie A-GPS.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rdy

4.4.2 v20D najnowszy dostępny eu, łapie natychmiastowo. Ale ciężko mi powiedzieć jak łapie bez internetu, bo zawsze mam ten internet włączony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jerry0

Zrobiłem Hard Reset, wgrałem na nowo soft i ponowny raz hard reset + root. Jutro na czysto spróbuje na Endomondo czy to coś pomogło. Bez FasterGPS, na standardowym gps.conf też wam tak szybko łapie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    forall

Ma ktoś tutaj CloudStock 2.2 i mógłby wypowiedzieć się♥na temat działania GPS-u? Ja zainstalowałem FasterGPS ale albo mi sie wydaje albo szybciej bateria spada...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jerry0, ja korzystam z adaway już chyba z 1,5roku i jestem pewien, że nic związanego z gps nie blokuje, bo on nie do tego służy :-) Z gps korzystam niemal codziennie i problemów nie mam. Na standardowym gps.conf wygląda to różnie, czasami trzeba trochę poczekać aż złapie fixa, z tym że tylko przy niekorzystnych warunkach pogodowych. Zauważyłem też, że czasami tego typu problemy niweluje restart telefonu, np u mnie zaczyna widzieć 2x więcej satelit

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jerry0

Wgranie softu pomogło i zaczęło mi dziś łapać fixa. Ciekawe, że treść pliku gps.conf dla Open Europe i Open Poland nie jest taka sama...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie po aktualizacji do v20d rowniez znaczaco pogorszyla sie kwestia fixa z zimnego startu. Mam nadzieje ze poprawia to wraz z innymi zglaszanymi problemami

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi