Skocz do zawartości
tigger_81

GPS w LG G2 - Problemy/Fixy/Opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Mógłby ktoś komu łapie fixa szybko, wrzucić swój gps.conf? Android 4.4.2.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po aktualizacji telefonu gps to dramat. Uzywam prawie codziennie w endomondo oraz czasem w google maps. Co chwila zerwany sygnal i strasznie dlugi czas wyszukiwania satelity. Przed aktualizacja tez nie bylo super bo np. Jadac autostrada potrafil zgubic sygnał. Przed lg g2 mialam samsunga s3 i nigdy nie mialam problemu z gps. Najgorsze jest ze biegam w lesie i gps w tym czasie to rzadkość:(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie w ogóle fixa nie łapie, maks 2 satelity. Nie wiem w sumie od kiedy, ale wcześniej tak nie było, łapał fixa w błyskawicznie i nie zrywalo, a teraz na Cloudystock2.1 i claudyG3 wogole nie chce się połączyć, baseband przefleshowalem wipe'y robione. Jak ktoś znalazł przyczynę takiego stanu rzeczy to proszę o odpowiedź. Pisałem w tematach romow i ludzie nie mają takich problemów, tylko niektórzy. Ale to raczej nie hardware. Oby. Bo znowu na serwis wysyłać to mi się nie uśmiecha.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
omerx

No to panowie macie coś nie tak albo z tel albo z oprogramowaniem.

Ja uzywam codziennie endomondo i od czasu do czasu mapy google i GPS dziala znakomicie.

Mam stocka kitkat 4.4.2 ale przed aktualizacją tez bylo wszystko ok z GPS. Jezdzę rowerem po lasach, wioskach itp i nigdy w endomondo mi nie zerwało sygnału GPS. Trasa jest zawsze pełna bez żadnych przerw. Fixa łapie zawsze w kilka sekund.

GPS w G2 jest perfekcyjne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
otacon3

Sprawdźcie u siebie czy lokalizacja->tryb->wysoka dokładność coś poprawi w temacie GPS

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam zawsze wlaczona wysoka dokladnosc i lipa. Wlasnie co wrocilam z biegania to na 4,5 km wiekszosc byla ze zgubionym sygnalem :/ jest moze jakas mozliwosc wzmocnienie sygnalu czy cos? Nie bardzo sie znam na tych sprawach dlatego pytam. A moze to byc np. Od zalozonego case na telefon?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
rdy

Zdejmij case i sprawdź

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jerry0

Polecam skorzystać a aplikacji GPS Status & Toolbox z Google Play. Działa w tle, kiedy tylko zaczynamy korzystać z GPS, pokazuje połączone satelity + te z glonass. Najważniejsze, że wpływa na łapanie fixa i na dokładność GPS.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

mam od niedawna ten telefon i co do gps to szału nie ma. Porównałem z moim drugim telefonem, S3 mini i ten łapie fixa szybko i widzi 4/5 (do 5/5) satelitów wewnątrz pomieszczenia, co prawda łatwo mu nie jest (prawie piwnica, grube mury, 3 piętra ponad, małe okna) ale s3 widzi i działa, g2 nie potrafi złapać fixa w tym pomieszczeniu. Oba telefony leżą obok siebie. W normalnych warunkach łapie sprawnie i trzyma.

Jednak jak widać w trudnych warunkach nie jest dobrze, więc nie jest to antena o super czułości.

Sprawdzane na aplikacji GPS Status & Toolbox

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Rambdal

@up

A ja myślałem, że GPS używa się w aucie, na rowerze, czy w inny sposób (chodzi o użycie np Endomondo) a nie w piwnicy... O szybkości łapania satelity można dyskutować jak używa się GPS wg wskazań a nie do "lokalizacji w piwnicy"

Edytowane przez Szynku
Nie cytujemy całego poprzedniego posta,piszemy @up

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi