Skocz do zawartości
tigger_81

GPS w LG G2 - Problemy/Fixy/Opinie

Rekomendowane odpowiedzi

mikeman

Co nie zmienia faktu, że gps jest gorszy od niektórych innych telefonów. Są apki, które wymagają GPS do działania, np spozycjonowania użytkownika. Durnie trochę wychodzić z telefonem przed dom, jeśli potrzebujesz coś takiego zrobić. Potwierdzam to, co przedmówca: że np iphone bez problemu pokazywał lokalizację w domu. Na G2 mi się jeszcze nie udało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mercleb
    @up

A ja myślałem, że GPS używa się w aucie, na rowerze, czy w inny sposób (chodzi o użycie np Endomondo) a nie w piwnicy... O szybkości łapania satelity można dyskutować jak używa się GPS wg wskazań a nie do "lokalizacji w piwnicy"

Widać kolega nie wie, że są programy ułatwiające życie z telefonem, czyli automatyczne profile. Jeśli ktoś tak jak ja ma w okolicy tylko jeden nadajnik a w pracy np nie ma wifi to niestety musi pomagać sobie gps-em do ustalenia lokalizacji a tu g2 przegrywa ze słabszym sprzętem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Witam. Mam duży problem z GPS em. W ogóle nie chce mi szukać lokalizacji na wyłączonym WiFi.. Pobrałem gps test i w sekundę wyrzuca mi 23 satelity in view ale w użyciu żadnej, te wykresy słupkowe tez się nie pokazują. Zainstalowałem również faster gps, ale nic nie pomogło. Dodam, że mam androida 4.4.2.

Ps

Czy przy korzystaniu z nawigacji offline musze włączyć dane pakietowe? Czy mogę korzystać z samych satelit, pod warunkiem, że je naprawie... :(

Edytowane przez piottrrek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szaniak

Jeśli posiadasz nawigację offline to nie musisz mieć włączonego internetu podczas korzystania z nawigacji.

Może głupie pytanie ale zezwalasz na lokalizację za pomocą GPS w ustawieniach telefonu ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście ..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

GPS w G2, działa bardzo dobrze, kupując ten telefon też miałem pewne wątpliwości (między innymi ze względu na posty o słabym GPS). Fiksa łapie w ułamku sekundy, czasem dosłownie 2-3 sekundy. Mam też galaxy s3 i w porównaniu z nim, prędkość łączenia się z satelitami ta sama, natomiast G2 widzi ich więcej i z większą ilością się łączy.

W porównaniu z MIo moov 360 (jedno z najlepszych urządzeń GPS do samochodu), G2 ma dużo lepszą antenę, fiksa łapie w pomieszczeniach, Mio już nie.

Jeśli ktoś ma jakieś kłopoty z GPS-em, to przyczyn należy szukać w oprogramowaniu lub z telefonem jest coś nie tak, gdzieś na yt widziałem film instruktażowy jak poprawić połączenia styków z anteną GPS.

Najlepiej korzystać z programów nawigacyjnych, posiadających wgrane mapy (np. Auto Mapa) a nie ściągać je z internetu w czasie nawigowania. Do poprawnego wyznaczania kierunku, prędkości, czasu i wielu innych rzeczy, potrzebna jest prędkość poruszania powyżej 5km/h.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wcześniej pisałem o dużych problemach z łapaniem fixa na roamingu zagranicznym (czyli bez internetu). Wtedy to byl ROM CoudyPRO2. Niedawno byłem ponownie za granicą i z ROM-em SlimKAT już nie miałem żadnych problemow - łapie fix prawie od razu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ufon73
    Napisano (edytowane)

Jechałem dziś do Szczawnicy z Krakowa. GPS +LTE na Yanosiku. Kilka razy mówił "brak sygnału GPS " Ale szybko się lapal. Oczywscie gubil zasieg na...//ciach// :-)

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Szynku
    //ciach//

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rzool

Witajcie,

Mam prblem z gps-em, ciągle się gubi jak włącze mapy to co chwila się znajduję potem gubi i tak w kółko, zaznacze ze wczesniej tego nie było mianowicie w poprzedniej wersji androida(teraz mam 4.4.2).

Oraz chciałem sie was zapytać czy grzeje wam się okolica loga lg z przodu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lizack

odswieżam temat, ponieważ aktualnie posiadam Lg g2 16 gb 4.4.2 kit kat, D90220d-EUR-XX oficjalny soft

i niestety GPS w telefonie działa bardzo słabo (albo w ogóle nie łapie, a jak już złapie to zaraz gubi sygnał), mimo trybu wysokiej dokładności.

Aplikacja GPS status nie pomaga..

Co robić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi