Skocz do zawartości
tigger_81

GPS w LG G2 - Problemy/Fixy/Opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Ta wada płyty głównej objawia się tym, że telefon w ogóle nie łapie fixa czy robi to bardzo powoli? Pytam, bo w porównaniu z moim SGS3 aktualny G2 robi to bardzo powoli. Pokazuje załóżmy 15-20 satelit w GPS Status, ale nie może się jakby połączyć (wyświetla 0/20).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mankin

Mi ogólnie długo łapało fixa a najczęściej w ogole na zewnątrz. W Polsce to jeszcze jako tako czasami zlapalo ale też często gubil. od granicy z Polską przez Słowację, Węgry nie złapał w ogole bo nie bylo internetu wiec tylko odbiornik GPS w telefonie, musiałem jechać z samsungiem.

Swoją drogą najlepiej testować na trybie samolotwym bez internetu i zasięgu sieci, WiFi itd.

Teraz jest bajka i działa tak jak powinno :)

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bystry

u mnie fixa łapie szybko natomiast dokładność sygnału to już straszna lipa..czesto pokazuje ulice obok (google maps) cały czas skacze i lata po całym mokotowie zamiast dokładnie mnie namierzyć..ostatnio zauważyłem też,że w prawym górnym rogu mam szersza ramkę niż w innych miejscach telefonu..nie wiem czy nie zamontowali krzywo wyświetlacza pod szkiełkiem..zastanawiam się czy reklamować:<

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sturek

Google maps ostatnio wariuje mi na kilku telefonach. Przetestuj autumape. U mnie dziala duzo lepiej od GM.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2dor

U mnie na zewnątrz łapie już po kilku sekundach, w mieszkaniu trzeba odczekać kilka sekund dłużej... ogólnie sygnał łapie idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pwlsrs

u mnie jakoś to działa ale do mojej Xperii T nawet się nie umywa. Tam fixa łapałem w domu kilka metrów od okna...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
rdy

Po co wam GPS w mieszkaniu? Na terenach otwartych łapie bez żadnych problemów w 2 sekundy, w domu też łapie bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W ustawieniach lokalizacji mamy do wybory trzy tryby: Wysoka wydajność, Oszczędzanie baterii i sensory urządzenia. Jaka jest różnica pomiędzy tymi trybami? Czy wybór jednej z tych możliwości ma wpływ na statystyki baterii i jej rozładowywanie się?(chodzi mi tu głównie o mapy google i endomondo). Czasem podczas ustawienia na wysoką wydajność mam w lokalizacji przy endomondo" Niskie zużycie baterii", a czasem wysokie. Dlaczego? Czy ma na to wpływ wybór "Trybu lokalizacji"?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Deragon

Tam wszystko pisze.. :)

Niskie -> tylko wifi + sieć (jak wyłaczysz wifi, to nie będzie wifi, i na odwrót to samo..)

Wysokie -> wifi+sieć + GPS (najbardziej bateriożerne)

Urządzenie? ( w każdym razie to trzecie) -> tylko GPS.

Co lepiej ustawić dla baterii? Oczywiście tylko wifi+sieć, ponieważ przeważnie i tak masz włączoną sieć .. ;) Czy to wifi, czy to 2g/3g.

Jeśli używasz nawigacji, endomondo itp. no to chyba proste, że niestety musisz użyć drugiej lub trzeciej opcji.. Druga jest najdokładniejsza i zarazem najbardziej bateriożerna.

Jeśli używasz Endomondo, to polecam po skończeniu użytkowania zrobić restart telefonu, bo inaczej będzie dalej pokazywać w statystykach, ze ciągnie GPS, pomimo wyłączenia aplikacji oraz samego GPSa. Jakiś bug niezależny od ROMu, telefonu..

To co pokazuje przy aplikacjach to po prostu jest zależne od tego co samemu ustawisz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi w miarę szybko łapie fixa (ale wolniej niż np poprzedni Galaxy S3) ale sęk w tym że bez specjalnych powodów traci fixa na różny okres czasu - kilka sekund kilkadziesiąt - jest to denerwujące - zwłaszcza jak ostatnio jechalem po obcym mieście.

Powoli skłaniam się do oddania na naprawę gwarancyjną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi